Viskon Parçası

Viskozdan Yapılan Giyim Ne Ayırt Ediyor?

Viskozun kimyasal bileşimi nihayetinde pamuğun kimyasal bileşimine benzemektedir ve bu nedenle bu malzemenin özelliklerinin birçoğunu da paylaştığı şaşırtıcı değildir. En büyük fark ısı tutma özelliğidir. Viskon, vücut ısısını ve pamuğu muhafaza etmez, bu da yazlık giysiler için özellikle uygundur.

Viskon Parçası.
Viskon Parçası.

Viskon Parçası. Viskozdan yapılmış kumaşlar özellikle yumuşak, pürüzsüz ve mükemmel bir örtüye sahiptir. Ayrıca boyamaya çok uygundurlar. Renk, elyaflar tarafından olağanüstü bir şekilde emilir. Bu nedenle viskoz tekstillerin renk parlaklığı, tekrarlanan yıkamadan sonra bile korunur.

Viskozun bir dezavantajı, dökülmeler veya neme karşı yoğun şekilde maruz kalması, kuruttuktan sonra soluk lekeleri zaman zaman bırakabilmesidir. Bununla birlikte, bu yalnızca belirli renkleri etkiler ve asla vizkozun hoş hissine kapılmanızı engellememelidir.

Hangi Malzeme Kombinasyonları Mümkün?

Viskon Parçası. Bükülen ipliklerde, viskoz elyaflar tek başına kullanılabilir veya çoğunlukla pamuk, yün, keten veya sentetik elyaflarla harmanlanır. Hafif giysiler ve aksesuarlar, örneğin şallar ve şallar için pürüzsüz örtüyle viskoz sıklıkla kullanılır.

Doğru Bakım

Viskozdan yapılmış giysiler 40 ° C’ye kadar olan sıcaklıklarda yıkanabilir. Viskoz daralma eğilimi gösterdiğinden, asla üreticinin önerdiği maksimum sıcaklığı aşmamalısınız. Ayrıca, kuru viskoz dökmeyin. Viskoz elbiseler nemi muhafaza etmediği için çok hızlı kurur ve bir kurutucuya gerek kalmadan kurur. Ütü yaparken, maksimum olarak orta düzeyde ısı seçin, aksi takdirde hassas malzemeye zarar verebilirsiniz.

Viskon Parçası.
Viskon Parçası.

Viskon kumaş – inanılmaz bir malzemedir. O selülozun kimyasal muamele ile üretilir, ancak sentetik aramak için çok zordur. pamuğa benzer özelliklerine göre viskoz. Bu, yumuşak, hafif, nefes alabilen ve higroskopiktir. Bu kumaşın büyük avantajı statik elektrik birikir olmamasıdır.

Çünkü onun parlaklığının, ipek çok benzer. Ancak, arzu edildiği takdirde, bu gibi ışıktan çıkarılabilir. Bu, kumaş başka işlem paspas katkı işlemine tabi tutulur. Boya iplik azaltıldığı çözelti doğrudan tatbik edilebilir, çünkü viskoz ağ her renkte boyanmış olabilir. Viskon kumaş istikrarlı ve zengin renk var nedeni budur.

Viskon Parçası. Ona iyi erkek yapmak dan Viskon, dokunma çok hoş gömlek , bluz , elbise , pantolon. Viskoz kumaş şey vücuda rahatça çok uygun olmasına rağmen, herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz, aksine, konfor ve rahatlık hissi verecektir.

Viskon – gerçekten yapay yollarla doğal hammaddelerden üretilen ilginç bir malzeme. tedavi bağlı olarak, viskoz kumaş yün, ipek ya da keten gibi olabilir.

Dolayısıyla viskoz elbiseler, bluzlar, tişörtler, Boğazlı, nevresim, masa örtüleri, perdeler ve hatta Keseler ve çeşitli emici bez olun. Viskoz otomotiv üretiminde kullanılan, yüksek kalitede otomobil lastiklerinin yapılır. Temizlik bezleri yapmak netkanki viskon, hangi hızlı ve üzerlerinde tiftiği çıkmadan hemen her yüzey verimli temiz can ile. Bu durumda hiçbir deterjan gereklidir çünkü onlar da mükemmel Bulaşık yıkama.

Viskoz kumaş uzman selüloz gibi doğal malzemeden yapılan bir yapay kumaş, arayın. asetik asit ve fiber tel ve yapışkan hale sonra hamur işleme, bir alkali kullanılarak. Çünkü etimoloji “sert” anlamına gelen Latince kelime “viskon” dir “viskoz” denilen maddenin bu özellikleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın