Stok Polar Kumaş

Polar sentetik polyester bir malzemedir, yünden daha hafiftir ve çok yönlü bir kumaştır. Polyesterin kendisi tereftalik asit ve etilen glikol olarak bilinen petrol ürünlerinden türetilmiştir. Halen birçok ülkede geri dönüşüm plastik zorunludur, bu yüzden en azından kısmen polyester için kullanılan hammaddedir.

Stok Polar Kumaş.
Stok Polar Kumaş.

Stok Polar Kumaş. Çevreye önem veren bazı şirketlerin, keçe ceketlerini büyük ölçüde geri dönüşümlü malzemelerden ürettiklerini bilmelisiniz. Bazı durumlarda, özellikle siyah polar ceketlerle, geri dönüştürülmüş malzemenin % 100’üne sahip olursunuz . Üretimde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler hakkında net bir bilgi veren ayrı metninde açıklanan birkaç büyük ceketinin listesine bakın.

Polar nedeniyle kumaş dış giyim için büyük bir malzeme , bir neme karşı için instabilite ve aşınma ve yıpranmaya çok dayanıklı. Yün sentetik bir versiyonu da sıcaktır ve çok çabuk kurur. Bu, iplikler arasındaki boşluğa bağlıdır, hava cepleri oluşturur ve sizi soğuktan izole eden şey budur. Ancak aynı etkinin vücut neminin kaçmasına izin vermediğini unutmayın. Bu nedenle, nefes alma kabiliyeti bu tür malzemelerle ilgili bir sorundur, aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Polar polar, iki taraflı yığınlı, çok dayanıklı bir keçe türüdür ve sıklıkla giyildiğinde. Göre bu tipteki ilk ürünlerden biri sonradan 1979 yılında oluşturuldu. Bu kumaş o zaman devrimciydi ve Polar patentini reddetti ve materyalin ucuza ve geniş bir yoldan üretilmesine izin verme fikriyle birlikte.

Stok Polar Kumaş. Bu kumaş çok hidrofobiktir ve ıslandığında bile yalıtım güçlerini muhafaza eder. Tekrar ediyorum, dışarıda daha iyi neye ihtiyacınız olabilir. Tıpkı herhangi bir polar gibi, Polar yünlere alternatiftir ve yalnızca vejetaryenlerin de bilmesi gereken şey budur. Bu kumaş yanıcı değildir, bunun yerine erir. Bunu yukarıdaki kumaş gösteriyorlar ve ben kendi deneyimlerimden biliyorum, açık havada pişirirken yangınla eritilen kılıflarımı havlu ceketlerinden birine sahip ol.

Polar ceketlerinin açıklamasında sayıları göreceksiniz: Bunlar metrekare başına gram cinsinden ağırlığı tanımlar. Bu sayı ne kadar büyük olursa

Stok Polar Kumaş.
Stok Polar Kumaş.

ceket daha ağır ve daha sıcak olur, ancak genellikle bu da daha az nefes alabilir demektir.

Stok Polar Kumaş. Farklı ceket bölümlerinde farklı polar tipleri birleştiren ceketler de vardır. Buna ek olarak, ayrı metninde açıklanan ceketleri gibi sentetik bir başka türden kaplamalı bazıları da bulabilirsiniz. Bu ekstralar, su geçirmezlik ve rüzgar geçirmezliği veya maruz kalan bölümler üzerindeki aşınma direncini artırmak için eklenir.

Yukarıda belirttiğim gibi, polar kumaş çok hidrofobik, ancak yağmurdan korunmanız anlamına gelmiyor. Malzemenin yapısı, suyun içine nüfuz ettiği şekildedir. Bu nedenle, yukarıda belirtildiği gibi, bazı ceketlerde bunun üstesinden gelmek için, omuzlar gibi daha açıkta kalan bölümlerde paneller bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın