Mikro Kumaş Alanlar

Günümüzde mikrofiber olarak adlandırılan son derece ince bir elyaf geliştirmek için polipropilenin kullanılması için devam eden deneylere izin verilmiştir. Oldukça ince, ancak şaşırtıcı derecede dayanıklı olan bu son derece elyaf, yoğunluklarından ötürü daha geniş olefin lif örgülerine uygun olmayan bir takım tekstil uygulamaları için kullanılabilir. Bugün, atıkların değerini yüksek bir değere dönüştürmek mümkündür.

Nem çekici

Mikro Kumaş Alanlar.
Mikro Kumaş Alanlar.

Mikro Kumaş Alanlar. Mikrofiber mükemmel fitil özelliklerine sahiptir, yani malzemenin yüzeyine koyulmasına izin vermek yerine kumaş nemi ve yağları emer. Bu, futbolcuların elindeki terin topun kayganlaşmasını ve tutulmasını sağlamayacağı için futbol topları ve basketbol topları gibi şeyler için ideal bir materyal haline getirir. Nem çekici özellik, mobilyayı boyamadan önce çoğu yiyecek ve sıvı kolayca silinebileceği için, malzemeyi mobilya, özellikle kanepeler için popüler bir tercih haline getirir.

Ev Malzemeleri

Mikrofiberler ayrıca, su emiliminin arzu edildiği çeşitli kumaş türleri için de kullanılır; Örneğin, tozlama, cam temizleme, paspalama veya otomobillerin detaylandırılması için kullanılan temizlik bezleri genellikle mikrofiber malzemeden yapılır. Bu malzemeden üretilen bezlerin çoğu, tüy ve toz kalıntılarının arkasında bırakılmamaktadır; bu da onları bir arabanın mumlanması için ideal hale getirir; Bununla birlikte, mikrofiber malzemenin toz ve tüysüzlüğü emeceğini belirtmek önemlidir. İyi bir ideal, bez kumaş her kullanımdan sonra yıkandığında, bez bir dahaki sefer yatırılabilecek kalan artıkları önlemektir.

Linens

Mikro Kumaş Alanlar. Mikrofiber genellikle masa örtüleri, sırf süngerler ve perdeler gibi diğer tekstil uygulamalarında kullanılır. Bu tür ürünlerdeki mikrofiber karışımının leke tutmazlığı, onları birçok ev sahibi, restoran sahibi ve hem görünümlü hem de bakım yapılabilen malzemeleri kullanmayı tercih eden diğer işletme sahiplerine çok çekici kılmaktadır. Banyo havluları ve el havluları da, bu malzemeden yapıldığında popülerdir, çünkü su ve nemi kolayca çıkarması bilinmektedir.

Giyim

Mikro Kumaş Alanlar.
Mikro Kumaş Alanlar.

Mikro Kumaş Alanlar. Giysiler için mikro kumaş fiber kullanımı birkaç yıldır devam ederken, spor giyimde terden kurtulma yeteneği nedeniyle çoğunlukla bulunur. Malzeme ayrıca, hastaların kan akışını arttırmasına yardımcı olmak için kullanılan medikal kumaş sıkıştırmalı çoraplarda da bulunabilir . Materyali doğal bir malzeme olmadığından ve yanıcı olduğu için giyim için kullanmayı reddedenler vardır. Ayrıca, bazı insanlar mikrofiber malzemeden yapılmış bir giyinin diğer kumaş seçenekleri kadar rahat olmadığını düşünebilir.

Mikrofiberlerle ilgili birkaç hususa dikkat edilmelidir. Çok ince veya küçük çaplı oldukları için, ısı, kalın liflerden daha hızlı bir şekilde liflere nüfuz eder. Sonuç olarak, camlar erime veya kavurma hızla ortaya çıkabilir. Bu, polyester veya naylon gibi ısıya duyarlı elyaflarla ilgili özel bir endişedir. Baskı gerekliyse serin bir demir kullanın ve ütüyü kumaşın üzerinde çok uzun süre bırakmayın. Ayrıca, parlaklık arttıkça çok fazla basınç kullanmaktan kaçının ve yüzeyde sırtlar gelişebilir.

Statik, sentetik mikroelyaflardan gelen kumaşlarda, özellikle de kuru kış aylarında, ısıtma sistemleri açıkken ve nem oranı düşük olduğunda gelişebilir. Çamaşır makinesinin durulama döngüsündeki kumaş yumuşatıcılar sorunu azaltabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın