Stok İnterlok

Jersey örme. Açıklama : Düz örgü veya tek örme olarak da adlandırılır . Kumaşın yüzünde uzunlamasına ilerleyen ince zarlar ve geriye doğru ilerleyen yarı dairesel döngüler farklı sağ ve yanlış tarafları vardır. Dikişlerin ve liflerin birçoğu, narin açık işten ağır, kalın yığılmış kumaşa kadar geniş bir yelpazede tek örme oluşturur.

Stok İnterlok.
Stok İnterlok.

Stok İnterlok. Örme kumaş Açıklama : Çapraz yönde ilmikler şeklinde görülen birbirine kenetlenmiş örgü ve sırt dikiş sıraları tarafından üretilen çift taraflı, tersinir kumaş. Örgü mekanizmasının mekanizması her zaman sola doğru hareket ettiği için bazen “Link-Links” olarak adlandırılan Almanca kelime bağlantıları (“sol”) gelir.

Özellikleri : Genellikle ağır ve hantal; Her iki yönde de uzanır. Kesik kenarları kıvrılmamaktadır.

En iyi kullanımı: Triko tipi giysiler, dış giyim.

Örgü örme. Açıklaması : İki taraflı, tersine çevrilebilen, her iki tarafta farklı dikey kaburgalara sahip kumaş, örme ve dikiş dikişleri değiştirilerek üretilmektedir. Kaburgalar küçük olabilir (1×1, yani bir örgü dikiş ve ardından bir adet purl dikiş), kalın, (2×2 veya 3×3) veya düzensiz (örneğin 1×3) olabilir.

Özellikleri : Çok az veya hiç uzunlamasına gerdirme, ancak çok sayıda çapraz gerilme ve iyi, doğal iyileşme. Kesik kenarları kıvrılmamaktadır.

En iyi kullanım : Elastikiyetinden ötürü, diğer örme kumaş (ve dokuları) düzeltmek için idealdir. Kaburga örgüsünden yapılan giysiler genellikle yakından oturur ve bu nedenle örgü için tasarlanmış bir desen kullanır.

Stok İnterlok. Çözgülü örme kumaşların örneklenmesi Çözgülü örme makinelerinin çok iğneli yapılandırması nedeniyle, üretilen çözgü örme kumaşları çok karmaşık ve karmaşık yapıda olabilir;

Stok İnterlok.
Stok İnterlok kumaş.

Açıklaması : çapraz olarak örgü ipliklerden oluşan iki takımdan imal edilmiştir. Yüz ince dikey kaburga ve ters köşegen yapıya sahiptir. Özellikleri : Hafif, , pürüzsüz doku, son derece dayanıklıdır.

Stok İnterlok. En iyi kullanım : Tarihsel olarak eldiven ve iç çamaşırı için kullanılır; Güzel, yumuşak bluzlar ve gecelik giysiler yapar. Bulmak biraz zor olabilir, ama aramaya değer.

Özellikler : Çok az veya hiç uzunlamasına gerdirme, çapraz olarak esneme miktarları değişir. Kumaşın sağ tarafında kıvrımlar; Kesilmiş kenarlar sadece sonundan örülen son noktadan çözülür. En iyi kullanım : Desen ayarlaması yapılmamış etekler, bluzlar ve elbiseler için çapraz veya uzunlamasına esneme (en yünlü forma gibi) az veya hiç olmayan Jersey. Çapraz gerdirmeli Jersey, çapraz gerdirme için desen ayarlamaları veya desen gerektirir.

Yüzün ince uzunlamasına kaburgaları vardır; Ters, çapraz kaburgalara sahiptir. Bazı makineler karmaşık desenler üretebilir ve bazıları eklenen doku veya renk için atkı eklemeyi (ekstra iplik çapraz yönde eklenmiştir) içerebilir.

Özellikleri : Bazı boyuna gerdirme; Neredeyse hiç çapraz gerdirme. Genellikle yumuşak ve kurnaz; Kesik kenarlar kıvrılmaya eğilimlidir.

En iyi kullanım : Astar ve iç çamaşırı için geleneksel kullanımı yanında, bluzlar ve elbiseler için de kullanılabilir. Belirli bir proje için belirli triko streçlerini değerlendirmek esastır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın