Parça İnterlok Kumaş Alanlar

Örgü ile dikişe yeniyseniz, çift örme harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Çift örme kumaşlar daha dengelidir ve daha hafif ağırlıktaki arkadaşları kadar yuvarlamazlar; bu da onları dikmek için daha kolay hale getirir. Aynı zamanda, örme bir kumaşın gerginliğini ve rahatlığını korurken, berrak, yapılandırılmış bir görünüm istediklerinde mükemmel bir seçimdir. Çift örme kullanarak yıl boyunca giymek için çeşitli güzel giysiler yapabilirsiniz.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar.
Parça İnterlok Kumaş Alanlar.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar. Örme bir kumaşın yapısı sade ve basit olabilir veya son derece karmaşık ve ilginç olabilir. Basit bir örgü yapısıyla başlayalım. Bir el örgülü süvetereyi düşünün. İplik, yüz tarafı ve arka yüzü oluşturan ilmekler oluşturmak veya kumaşın örme ve pürüzsüz tarafını oluşturmak için kullanılır.

Çift örme kelimenin tam anlamıyla sadece, yapı iki kat örülmüş. Bu atkı örme kumaş , iki takım iğne ve daha çok iplik ipliği ile tek bir kumaştan daha oluşturulmuştur. Kumaşın katmanları oluştukça örülür. İşleme bitince, kumaş iki yüze veya örme kenara sahiptir ve arka veya arka taraf aslında birbirine kenetlenmiştir.

Çift örme diğer örgü türlerinden daha sıkı ve daha istikrarlı olma eğilimindedir. Bu, onları dikmek daha kolay, aynı zamanda daha esneme yapar. Bir çift örme tutarak, kumaşın sağlam ve kalın olduğunu hissedersiniz. Bu yapı, tabanlarda, dayanıklılığa ihtiyaç duyan giysilerde veya herhangi bir giysi türü için daha ağır bir örtü ve el yastığında kullanılacak kumaşlar için idealdir.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar. Bir tasarımcı olarak, çift örme ile çalışmanın keyfini çıkarmanın temel nedeni, dikiş ve kesme işlemlerinde kolaylık olmasıdır. Dikmek ve diğer örgülere kıyasla çok fazla ceset sahibi olmak harika. Bu, onlarla başlamak için iyi bir örme kumaş yapar ve eğer deneyimli bir örme kumaşıysanız, daha da kolaylar. Yapısı nedeniyle yuvarlanma nadirdir, bu da daha hafif kumaşlarla ortak bir hayal kırıklığı oluşturmaktadır.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar.
Parça İnterlok Kumaş Alanlar.

Dikmek kolay olmakla birlikte, aynı zamanda genel olarak mükemmel bir kumaş seçeneği. Çok buruşmazlar ve seyahat ederken bunları hızlı bir buharla düzeltebilirler. Kumaşın yoğunluğu, daha fazla vücut zayıflama kıyafetleri için mükemmel ve vakıf giysilerinden veya iç çamaşırların çizgilerini gizleyebiliyor.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar. Bazı desenler çift örme kumaş veya özel olarak ağır örme ister. Deseniniz sadece bir esneme örgüsü gerektiriyorsa, çift örmede çalışacak kadar gergin olduğundan emin olun. Bazı desenler bir germe ölçüsü veya önerilen gerilme yüzdesi sağlar. Değilse desende ne kadar negatif hafiflik olduğunu görmek için bitmiş giysi ölçümlerini kontrol edin. Negatif kolaylık, bitmiş giysinin tasarlanan vücut ölçümlerinden ne kadar daha küçük olduğunu gösterir (bkz. Kenar çubuğu).

Denenmiş ve doğru bir dokuma desen veya bir streç dokuma isteyen bir desen varsa, bu çift örme denemek için harika bir proje olacaktır. Geçtiğimiz birkaç yılda, pek çok hazır giyim markası ceket, elbise ve pantolonda özgürce çift örme kullanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın