Şifon Parçası Parça Şifon

İpek şifon, doğal bir elyaftan yapıldığı için sentetiklerden daha pahalı olma eğilimindedir ve kuru temizlenmesi gerekir. İpek, bazen krep olarak adlandırılan georgette’yi perde ve şifon gibi davranan daha kalın ve daha opak bir kumaş yapmak için kullanılır.

Şifon Parçası Parça Şifon
Şifon Parçası Parça Şifon

Elde edilen kumaş daha mat ve daha az kayganlaşsa da, bazen şifon yapmak için başka bir doğal elyaf olan pamuk kullanılır. Şifon – zarif malzeme ve hassas şekilde ele alınması gerekir. sıcak (30 ° C) su içinde ipek kumaşlar için nötr yıkama tozu içinde çözülür. su içinde ve doku sürtünme yıkama önleyen bluz torba bırakın. temiz suda durulayın ve nazikçe sıkın. Dikkatle tüm kırışıklıkları yumuşatma, masaya koymak için ıslak havlu bluz. Sen kurutma için askı kullanabilirsiniz. şifon yapılan ürünler çok çabuk kurur ve bir havluya sarılmış, kurumaya bırakılabilir.

Termostat “ipek” pozisyonuna iç taraftan biraz ıslak bluz ütü  (130 derece). Bu ince şeffaf kumaş doku kağıt üzerinde koymak için zarar vermez. Sıcaklık koşulları ürünün iç etiketlerle belirtilebilir. Pahalı bir malzeme – Doğal ipek şifon yapılmıştır. Zarif akşam aşınma dikmek için kullanılmaktadır. Doğal şifon yıkarken şiddetle kaybolur ve risk dolayısıyla değmez ve evde temizleyin.

Yaz kadın giyim ve iç çamaşırı pamuk şifon hafif ve ince yapılmış. Agresif deterjanlar ve ağartma kullanılmadan elle ürün yıkayın. Hassas bir nötr bir deterjan al. Tamamen suda çözülerek ve çaba olmadan yıkayın. Temiz su ile durulanır. Yavaşça havlu kuru ya da askı. Eşyaların yıkamadan sonra tazeliğini dönmek fakat yeni bir kirlenmeye yıkamak daha kolay olduğunu hatırlar.

Çok fazla buruşmuş ve eğer yıkamadan sonra kendi ağırlığı altında “düzeltilmiş” değildir – şifon elbise sadece bir olguda ütü gerektirir. Aşağıdaki yöntemi Yardım: “omuzları” ürün asmak ve sıcak su ile dolu bir havza üzerinde banyoda bırakın – elbise

Şifon Parçası Parça Şifon
Şifon Parçası Parça Şifon

bir çift etkisi altında hızla ilk şekillenmeye.

Şifon kumaş  – çok ince, hafif, ipek, boyanmış veya basılmış. Bunca sık şenlikli şeyler hafif uçak silüeti diktim dışında, ağırlıksız ve şeffaf şifon genellikle zarif elbiseler, üstler, bluz için kullanılmaktadır. Şifon yapılan ürünler nazik bakım ihtiyacı, bu yüzden oldukça ince ve narin dokudur. Şifon ürünleri  30 derece elle hafif bir deterjan sıcaklıkta yıkanabilir. Ters tarafta “ipek” – ütü termostatın pozisyonundan 150 derece hafif nemli okşayarak. Modern çağın kumaş denir. Şifon – yüksek yoğunluklu pamuk veya ipek kumaştan yapılmış bir ince kumaş. Bu nedenle malzemeye, sen nedeniyle ağır ağırlığına giyim güzel ağır kıvrımlar oluşturabilir.

Bir şifon, saten, pamuk veya ipek kare veya diğer hafif ila orta ağırlıklı kumaşlarda sarılmış bir kenarı elde etmek için uygulanabilir bir yöntemdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın