Parti Viskon

Viskon.

Viskon, yumuşak, kadifemsi his ve görkemli görünümüyle 21. yüzyılda en çok aranan kumaşlardan biridir. Yapay bir kumaş olan bu, yapay olarak laboratuvarlarda oluşturulmuş olması ve doğal olarak doğanın pamuk, ipek, georget vb gibi bir hediyesi olarak oluşmadığı anlamına gelmektedir.

Pürüzsüz dokular

Parti Viskon.
Parti Viskon.

Viskoz kumaş ipeksi bir görünüm ve dokuya sahiptir, ancak pamuk gibi hava alabilir ve yumuşaktır ve iyi bir örtüye sahiptir. Nispeten hafiftir ve bu nedenle rahat, her gün kıyafetler giymek için tercih edilen bir kumaştır, ancak pek çok kimse resmi kıyafetler için de rahat ve hoş bir tekstil olarak tercih etmektedir. Bu kumaşın çok yönlülüğü ve ekonomikliği, arzulanan nitelikleri ile birlikte onu dünya genelinde oldukça popüler bir tekstil haline getiriyor.

Viskon kumaş, rayon ve yapay liflerden yapılmıştır ve bu nedenle rayon viskoz kumaş olarak da bilinir. Bununla birlikte, bu, viskon kumaştan yapılmış kıyafetler kolayca küçülür veya giymekten rahatsızlık duymazsınız anlamına gelmez. Bunlar, gerçekte doğru olmayan bu kumaş hakkında popüler yanlış algılardır. Aslında kumaş dokuma, giymek ve taşımak oldukça rahat hale getirir.

Parti Viskon. Kumaşın açık gözenekleri çok havadar olmasını sağlar, bu nedenle nemli  için en iyi ürünü satın alırsınız. Viskon hakkında bir diğer iyi şey, çok zahmetsizce boyaması ve uzun süre rengi koruduğu ve bu nedenle basılı kıyafetler yapmak için uygun bir seçim olmasıdır.

Parti Viskon.
Parti Viskon.

Viskoz kıyafetler renkleri tutma kabiliyeti nedeniyle en aydınlık ve en zengin renklerle boyanır. Viskon kumaş güçlü yönlerinden biri çok yönlülüğü ve birçok elyafla karışabilme yeteneğidir. Bu, bazen maliyeti ve diğer zamanları parlaklık, yumuşaklık ve konfor için azaltmak için yapılır.

Bu kumaşla ilgili bir diğer önemli husus, viskozun, polyester, pamuk, ipek, bambu, keten vb. Gibi çeşitli kumaş türlerinin görünümünü taklit edecek şekilde hazırlanabilmesidir. Bazen farklı malzemeler de bir araya getirilerek Farklı çeşitlilik.

Viskon kumaşın neye benzediği sorusu, pek çok farklı çeşit ve tür olduğundan kimsenin cevabı yok. Her biri kendi itirazına sahiptir ve farklı durumlarda uygun olacaktır ve tasarımcı viskon kıyafetler, kadınların akşam giyim ve partiler için tercih ettiği en ince, en ipeksi kumaş çeşitlerinden oluşur.

Parti Viskon. Kumaşlardaki farklılıklar hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyordum. Belki de ipek ipeksi, yün hayvanlardan geldi ve bu polyester sentetikti ancak detaylar çok az ve uzaktı. Farklı kumaş türlerinin özelliklerini bilmemek bir kabustu olabilir. Çevrimiçi alışveriş yaparken bu ayrıntıları hesaba katmayı zorlaştırıyor ve etiketleri okuyan ve dinleyen kişi değilseniz (elbette, temkinli davranıyorlar … doğru mu?), Çamaşır yıkama süresi felakete neden olabilir.

Parti Viskon. Kendime daha popüler olan birkaç kumaş türünü tanıdım, böylece daha eğitimli seçimler yapabilir ve elbiselerim için daha iyi bakım yapabilirim. Özellikle karıştırmaya ve eşleştirmeye (karıştırma) başladığınızda birçok farklı kumaş çeşidi var, ancak yün, pamuk, polyester, viskon ve ipekten bakacağım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın