Şifon Kumaş Alanlar.

Şifon Kumaş Alanlar. Burada metre ile satın almak için yüksek kalitede şifon kumaş, mükemmel kaliteli düz renkler Şifon Kumaş Alanlar.bulabilirsiniz. Şifon Kumaş, düz bir dokumaya sahip ince bir malzemedir, bu kumaşlar son derece hafiftir ve floaty, elbiseler, bluzlar, iç çamaşırları ve eşarp katmanları eklemek için mükemmeldir. Bu kumaşlar narindir ve onlarla birlikte diktiğiniz zaman, dikiş makinesiyle vakit ayırın, çünkü bunlar toplanmaları kolaydır.

Şifon Kumaş Alanlar. Şifon gibi lüks kumaşlar, Avrupa’daki 1700’lerden beri durum ve zenginliklerini göstermek için kullanılmaktadır. İpek şifon kumaş zarif, yumuşak bir perdeli, gergin ve pırıl pırıl görünümlü, keskin bir kumaştır. Polyester şifon çok yönlüdür, çünkü çeşitli çizgiler ve desenler gelir ve birkaç farklı ağırlıktadır. Hem polyester hem de ipek şifon, akşam elbiseleri ve gelin kıyafetlerinin yanı sıra kostüm tasarımı ve pencere işlemleri ve lamba tonları gibi ev dekorasyonunda da kullanılmaktadır

Şifon Kumaş Tarihi

İpek tarihi Çin’de M.Ö. 3.000 ila 4.000 yıllarına dayanıyor. Şifon, 1938’de naylon icat edilene kadar sadece ipekten imal edildi. 1958’de polyester üretildi ve maliyet ve dayanıklılık nedeniyle polyester şifon daha yaygın bir şekilde kullanıldı. Geleneksel olarak, ipek şifon dünyada kullanılmıştır. 1986’da Tekstil Müzesi, evlerinin mahremiyetinde kasaba kadınları tarafından giyilen, kumaşın dünya çapındaki cazibesini gösteren geleneksel, nakışlı şifon kaftanları Suudi Arabistan’dan

Şifon Kumaş Alanlar.
Şifon Kumaş Alanlar.

sergiledi.

İpek Şifon

Şifon sözcüğü, “paçavra” anlamına gelen Fransızca “chiffe” kelimesinden gelir ve kumaş yumuşak akıcı bir dokuya sahiptir. İpliğin S- veya Z-bükümü, kumaşa “esneme” veren şeydir. İpek şifon bir zamanlar yalnızca varlıklı bir kimsenin statüsünün bir işareti olarak takılmıştır. Şimdi gelinlik ve akşam önlüklerinde, pencere tedavisinde veya abajurda kullanılır. İpek kuru temizlenmiş olmalıdır. Zarif lifler, kumaşı ıslattığınızda uzar veya küçülür ve orijinal şeklinize dönmez.

Polyester şifon

Şifon Kumaş Alanlar. Polyester şifonun maliyeti daha az ve bakıma daha kolay olduğundan, hem gelin kıyafetleri hem de balo elbiselerinde ipekten daha sıklıkla kullanılmaktadır. Maliyet ve pratik endişelerin bir sorun olmadığı durumlarda, ipek hala çoğu kumaş tasarımcısı seçmektedir. Polyester ipekten kumaş daha dayanıklı olsa da, boyamak zordur. İpekten farklı olarak eldiven yıkama tercih edilen yöntem olmasına rağmen polyester şifon yıkayabilirsiniz.

Özel şifon

Ezilmiş, dokulu ve payandaki özel şifon kumaşları da çok çeşitli renklerde mevcuttur. Kadife şeritli veya kumaşa dokunan dekoratif aksanlı şifon kumaşı genellikle dans ve buz pateni kostümleri için kullanılır. Romanya’da şifon gömlek yapmak için kullanılan ağartılmış bir pamuk türüdür. Almanya ve Avusturya’da pürüzsüz bir dayanıklı bir keten kumaştır ve gömlek ve iç çamaşırı için kullanılır.

İpek Yolu üzerinden ipek ticaretine başladığında, ipek şifon dünyanın diğer bölgelerine doğru yol aldı. İpek şifon bir zamanlar lüks karakteri ve fiyatı nedeniyle yalnızca telif sahibi ve zenginler tarafından giyilirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın