Kumaş Alımı Yapanlar.

Kumaş Alımı Yapanlar. Bazı alanlarda yeni “ıslak temizleme” mağazaları mevcuttur. “Islak temizleme” işlemi, bilgisayar Kumaş Alımı Yapanlar. kontrollü makineler, sabun, kremler içerir. Bu yeni işlemin kuru temizlemenin yerini alması bekleniyor. Bununla birlikte, ıslak temizleme işlemi iyice test edilene kadar, en sevdiğiniz “kuru temizleme” giysilerini yeni kuruluşlara almadan önce dikkatli olunmalıdır. Dış kumaş, ara yüzeyler, astarlar, omuz yastıkları ve yüzeyler yıkandıklarında farklı tepki verirler. Bazı kumaşlar yıkandığında büzüşür veya şekil değiştirir. Bazı omuz sadece kuru temizleme için tasarlanmıştır ve yıkandığında parçalanabilir. İşte kumaşlarınızı uzun bir ömrü boyunca en iyi şekilde tutmanız için rehberiniz.

Kumaş Alımı Yapanlar. Profesyonel yıkama ,çoğu kuru temizleyici tarafından sağlanmaktadır . Yıkanabilir giysiler profesyonelce yıkanır ve preslenir. Erkekler ve kadın kumaş gömlekleri genellikle beyazlatılır ve üreticiler etiketine göre açılır. Aklama bazıları çok sıcak suyla yapılmakta ve bu da yaka ve manşetlerde kullanılan arayüzeyi veya sertleşmeyi azaltabilir. Daha ucuz kıyafetler, çok sıcak suyla küçülür veya gevşek şekilde bağlanmayı kullanabilir. Bu giysiler düzeltilemez.

Gömlekleri ve diğer pamuklu veya pamuklu / polyester giysiler yaygındır. Nişastanın temel işlevi, giysiyi sertleştirmektir. Kumaş Alımı Yapanlar. İlave olarak, lekelerin elyafa nüfuz etmesini önlemek için kullanılır. Bununla birlikte, nişasta elyafta dakika kristalleri bırakır ve genellikle giysiyi açkışlanmamış bir giysiden daha hızlı giyebilir. Seçim daha sonra giysinizin görünümüne karşın daha uzun ömür demektir.

Kumaş Alımı Yapanlar. Evde Çöküşün kontrolü yalnızca kolay değildir, aynı zamanda giysilerinize hayat katabilir. Evde çamaşır yıkamak için bir deterjan seçmek, yıldırıcı bir görevdir!

Deterjanlar ıslatma maddeleri ve içeren kimyasal bileşiklerdir. Teknik olarak deterjanlar “Sentetik Deterjanlar” olarak adlandırılır; çünkü sabun yapıldığı katı ve sıvıdan yapılmazlar. Genellikle deterjan üzerindeki etiketler size ve tüketiciye bilgi verir ve seçimi daha kolay hale getirir.

Kumaş Alımı Yapanlar. Genel amaçlı çamaşır deterjanları çoğu yıkanabilir kumaş üzerinde iyi çalışır. Bazı deterjanlar, dolgu maddeleri deterjan imalatçısı tarafından kullanıldığından her yıkama için daha fazla ürün alır. Son zamanlarda, deterjan firmaları ürünlerindeki dolgu miktarını azaltmaya başlamışlar, dolayısıyla çamaşırların her birine gereken deterjan miktarı daha azdır. Çeşitli katkı maddelerini belirlemek için etiketi okuyun. Eklenen çamaşır suyu, giysi ağartma için renksiz olmadığı sürece boyaları veya rengi giderek uzaklaştırabilir. Çoğu deterjanın çoğunda “yüzey aktif maddeler” bulunur. Bu yeni bir şey değil. Beyazlatıcılar ağartma maddesi veya morarma ajanı olabilir. Daha pahalı her zaman daha iyi değildir.

Sabun deterjanlarla aynı değildir. Tüm deterjanlar sabunlardır, ancak tüm sabunlar deterjanlar değildir. Şaşkın? Sabun ilk olarak M.Ö. 600’de kullanılmıştır. Sabun, ilk önce keçi yağı, su ve pota potasyum karbonatın kaynamasıyla elde edilmiştir.

Kumaş Alımı Yapanlar. Klorlu ağartıcılar pamuklu, pamuklu / polyesterli kumaş ve bazı insan yapımı kumaşlarda güvenle kullanılabilir. Bu web sitesinde listelenen giysi bakımı etiketine veya tek tek liflerin özelliklerine bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın