Şifon Elde Nasıl Yıkanır?

Şifon Elde Nasıl Yıkanır?

Parça kumaş bazı şifon lifleri yıkanabilir. Örneğin, poli şifon tarzı çamaşır makinenizde hassas devirde soğuk veya soğuk su ile yıkanabilir. Diğer şifon elyaflar sadece elde yıkanabilir.

Kilo İle Kumaş. Öte yandan ipek hiç yıkanmamalıdır. Ne pahasına olursa olsun kuru temizleme gerektiren bir kumaştır. Şifon çok hafif ve şeffaf bir kumaştır, bu nedenle yıkamaya çalışırken ekstra dikkatli olunmalıdır.

Bunun bir örneği, suni ipek liflerinden yapılan krep şifondur. O kadar hassastır ki, su denilince bile kumaş şeklini kaybeder. Bu tarz şifon, ipek versiyonu gibi kuru temizlenmelidir.

Kiloyla şalvarlık kumaş satanlar. Sizin için anahtar, üreticinin temizleme etiketlerinde tutulacaktır. Hangi yöne gitmeniz gerektiğini görmek için önce onları kontrol edin. Kuralın her zaman istisnaları olacaktır, ancak bu istisnaların şifon giyim eşyalarınız için geçerli olduğunu varsaymayın

VE BU ARADA KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALIYORUM…0536 336 43 43

Ham şifon alanlar,kalan şifon kumaşı satın alan,kalmış şifon kumaşları satın alan yerler,kalan kumaşı satın alan,kalan kumaşı alan,kalmış kumaşları alanlar,elde kalan kumaşı satın alan,üretim fazlası şifon alan,şifon kumaş nereye satarım,mini şifon elbise modelleri,
Ham şifon alanlar,kalan şifon kumaşı satın alan,kalmış şifon kumaşları satın alan yerler,kalan kumaşı satın alan,kalan kumaşı alan.

Kilo ile parça kumaş satanlar. Eşyaların bakımı ayrıca kumaşların bileşimine ve türüne de bağlıdır. Giysi etiketindeki sembollerin açıklamasını burada bulabilirsiniz. Ve sonra bir şifon elbisenin veya diğer şifon kıyafetlerin nasıl düzgün bir şekilde yıkanacağına ve ütüleneceğine bakacağız.

Şifon bakımı için temel kurallar

Şifon elbise, bluz ve diğer şifon eşyaların elde ve soğuk suda yıkanması tavsiye edilir;

Şifon ürünleri yıkarken sert bir şekilde ovalamayın, sıkmayın, bükmeyin ve sıkmayın;

Şifonu sadece istisnai durumlarda çamaşır makinesinde yıkayın ve her bir parçayı ayrı bir çamaşır torbasına veya hafif yastık kılıfına koyun;

Hassas kumaşları, sıvıları ve yumuşatıcıları yıkamak için yumuşak deterjanlar kullanın;

Çizgileri, sabun izlerini ve lekeleri önlemek için kumaşı iyice durulayın;

Yıkandıktan sonra şifon giysiler askılara asılır veya yatay düz bir yüzeye serilir. Malzeme dikkatlice düzleştirilir, kıvrımlar ve şeritler çıkarılır;

Şifonu buharla ütülemeniz, ütülememeniz tavsiye edilir;

Giysiler yalnızca 150 dereceye kadar sıcaklıklarda ters taraftan ütülenebilir;

Ütüleme sırasında buhar ve sprey kullanmayın. Gerekirse, kuru gazlı bezle veya ince bir doğal bezle örtülür;

Giysi etiketinde belirtilen bakım talimatlarını uyguladığınızdan emin olun;

Şifon ürünleri sadece askılarda saklayın, katlanmış halde çok uzun süre saklamayın. Aksi takdirde, kıvrımları daha sonra düzeltmek çok zordur!

Şifon nasıl düzgün yıkanır?

Ankarada kilo ile kumaş,kayseride kilo ile kumaş,samsunda kilo ile kumaş,izmirde kilo ile kumaş,istanbulda kilo ile kumaş,adanada kilo ile kumaş,çorluda kilo ile kumaş,çerkezköyde kilo ile kumaş,denizlide kilo ile kumaş,balıkesirde kilo ile kumaş,ağrıda kilo ile kumaş,şanlıurfada kilo ile kumaş,mersinde kilo ile kumaş,yalovada kilo ile kumaş,trabzonda kilo ile kumaş,rizede kilo ile kumaş,
Ankarada kilo ile kumaş,kayseride kilo ile kumaş,samsunda kilo ile kumaş.

Parti Şifon için en iyi seçenek elde yıkamadır, daha sonra malzeme deforme olmaz veya kırışmaz, şeklini, rengini ve parlaklığını korur. Ayrıca kumaşın elde yıkandıktan sonra ütülenmesine gerek yoktur.

Yıkandıktan sonra şifon giysiler askılara asılır veya büyük bir havlu üzerine yatay olarak serilir. Malzemeyi düzelttiğinizden, kıvrımları ve kırışıklıkları çıkardığınızdan emin olun.

Manuel olarak

Spot Şifon bluz veya şifon elbise yıkamak için 30 dereceye kadar soğuk su ve narin kumaşlar için deterjan kullanın. Malzemenin rengine bağlı olarak renkli, siyah veya beyaz çamaşırlar için bir deterjan seçin.

Tozu suda eritin, içine kıyafetleri koyun ve nazikçe durulayın. Şifon giysiler çok fazla ovulmamalı, sıkılmamalı, bükülmemeli veya sıkılmamalıdır. Şifonu pudra kullanmadan yıkayabilirsiniz. Bunu yapmak için, üç yemek kaşığı kuru hardalı sıcak suda eritin. Suyun soğumasını bekleyin ve kıyafetlerinizi yıkayın.

Kiloyla şalvarlık kumaş satanlar. Yıkadıktan sonra şifonu ılık suda iyice durulayın ve yumuşatıcı veya sirke ekleyin. Katkı maddeleri malzemeyi yumuşatır, çok sayıda kıvrım ve kırışıklığı ortadan kaldırır ve sentetik kumaşların elektriklenmesini önler.

Çamaşır makinesinde

Sonbahar elbise modası,sonbahar elbise çeşitleri, sonbahar elbise.

Ürün üzerindeki etiket izin veriyorsa şifonu çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Bunu yapmak için, dönmeden 30 derece sıcaklıkta hassas bir mod seçin! Yıkamak için hafif veya sıvı deterjan kullanın.

Narin ve narin kumaşları olabildiğince güvende tutmak için her bir parçayı ayrı bir çamaşır torbasına koyun veya açık renkli bir yastık kılıfına sarın. Ancak o zaman giysiler tambura yerleştirilebilir. Durulama sırasında saç kremi ekleyin.

Kumaş alanlar. Birçok insan şifonun yıkandıktan sonra küçülüp küçülmediğini merak ediyor. Bu streç kumaş iyi esner ve çekmez, ancak esneyebilir. Sorunlardan kaçınmak için şifon eşyaları yıkama, kurutma, ütüleme ve saklama kurallarına uyun.

Şifon giysiler nasıl ütülenir

Eşyaları hala hafif nemliyken ütüleyin. Şifonu ütülemek için giysiyi ters çevirin. Sadece dikişsiz taraftan ütüleyebilirsiniz! Ütünün ısıtma sıcaklığı kumaşın tipine bağlıdır. Doğal ve karışık lifler için, 150 dereceye kadar bir sıcaklıkta orta bir mod kullanılır, sentetikler için minimum ısıtma 100 dereceye kadardır.

Parça kumaş satan yerler. Ütülemeden önce, tabanın temiz olduğundan ve kumaşta leke, pürüz ve ok bırakabilecek leke, yanmış veya yanmış alanlar bulunmadığından emin olun. Güvenlik için eşyaları gazlı bez, ince bir pamuklu bez veya bebek bezi ile kapatabilirsiniz, ancak eşyaları ıslatmayın!

Ütü yaparken sprey şişesi kullanmayın, çünkü su malzemenin yüzeyinde çizgiler ve lekeler bırakabilir. Ek olarak, yeni nemlendirilmiş kumaşın yanması kolaydır.

Kumaş alan. Şifonu nazik, dikkatli hareketlerle ve küçük parçalar halinde ütülemeniz gerekir. Kumaşı sıkmadan veya germeden merkezden kenarlara doğru hareket etmeye başlarlar. Düzleşmeyen sıkı bir alan oluşursa, malzemeyi gazlı bezle örtün ve belli bir mesafeden bir ütüyle buharlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın