Kadife Elbiseler Nasıl Yıkanır?

Kadife Elbiseler Nasıl Yıkanır?

Kadife elbiselik kumaş alanlar. Pahalı bir yatırım olduğu için kadife eşyalarınıza uygun şekilde bakmanız önemlidir. Size yardımcı olmak için, kadifeyi parlak ve lüks tutmak için yıkamak için bazı ipuçları.

Başlamadan önce, seçtiğiniz temizleme yönteminin çalıştığınız kadife türü için güvenli olduğundan emin olmak için, sahip olduğunuz kadife kalitesini ve türünü ve ayrıca giysi bakım talimatlarını bilmek önemlidir. Kadife yıkarken en önemli şey, narin kestirmesinin yumuşak dokusunu korumaktır. Temizleme yönteminin istenen temizleme etkilerini sağladığından emin olmak için her zaman önce küçük bir alanı test edin.

Kadife kumaş bakımı

Kadifeyi yıkamadan, leke çıkarmadan ve ütülemeden önce ürün etiketini incelemeli ve öncelikle buharlı kuru temizleme yöntemini denemelisiniz.

Gerekirse elde yıkayınız. Kadife ürünleri ancak ürün etiketinde belirtilmesi halinde çamaşır makinesinde yıkamak mümkündür. Aksi takdirde tavsiye edilmez.

Hassas kumaşlar, kapsüller, yıkama jeli, yumuşatıcılar için tozlar kullanın.

Kadife ayakkabılar ıslak temizleme sırasında yıkanmamalı veya aşırı ıslak olmamalıdır.

Yapışkan bantlı özel bir fırça veya rulo ile toz parçacıklarını ve küçük kalıntıları (hayvan kılı, tüy, iplik vb.) çıkarın.

BU ARADA TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALIYORUM… 0536 336 43 43

Basit buharlama, kadifelere taze bir görünüm verir . İlk olarak, tozdan ve küçük döküntülerden kurtulmak için iyice çalkalanmalı veya saç kurutma makinesinden hava ile üflenmeli, ince bir havluyla örtülmelidir. Hacimli ürün vakumlanabilir. Bundan sonra, kirli taraftan bir buhar jeneratörü ile buhar yapın veya kaynar sudan çıkan buharı asın. Aynı zamanda fırça veya ince dişli tarak ile kıllar fırçalanabilir.

Kadifeden yapılmış ürünler sadece askılarda saklanmalıdır. Katlanmış bir biçimde bir dolapta raflarda saklandığında, üzerlerinde daha sonra düzeltilmesi zor olan küçük kıvrımlar, kırışıklıklar oluşur.

Parti Kadife ürünleri bir bavula veya seyahat çantasına koyarken, ters çevrilmeli ve sarılmalıdır. Varışta, askılara asın ve küçük bir çürük kendiliğinden düzelecektir.

Kuru temizleme kadife

Yıkamanın gerekmediği durumlarda, lekeleri çıkarmak, kumaşın rengini ve parlaklığını yenilemek için kuru temizleme kullanılabilir.

Spot Kadife perdelere, bir takım elbise veya elbiseye buhar kullanarak ferahlık katabilirsiniz . Ürünü banyoda bir askıya asın, altına kapaksız kaynar su dolu bir kap koyun veya sıcak bir banyo yapın. Kapıyı kapatın ve 2 saat bekleyin. Veya ürün küçükse, içinde kaynar su bulunan açık bir tencerenin üzerine tutun.

Kilo ile parça kumaş satanlar. Rafine benzine batırılmış yumuşak kıllı bir fırça ile kadifenin rengini ve parlaklığını yenileyebilirsiniz. Malzemeyi onunla tiftik üzerine ve ardından yönüne doğru silin.

Nemli bir bez veya köpük sünger ile kadife perdelerin tozunu alabilirsiniz. Onları baskı yapmadan nazikçe silin.

Parti kumaş alanlar. Amonyak, kadife üzerindeki yiyecek ve içecek lekelerini çıkaracaktır. Süngeri amonyak (1 yemek kaşığı. Kaşık) ve su (250 ml) solüsyonuna batırın ve lekeli bölgeyi silin. Lekeyi daha hızlı çıkarmak için, şeyi önceden buharla. Bu çözüm aynı zamanda yağlı alanların görünümünü geri kazanmaya da yardımcı olacaktır.

Kadifeden yağlı veya yağlı lekeleri mısır nişastası ile çıkarabilirsiniz. Leke üzerine cömertçe serpilmeleri gerekir. 2-3 saat sonra nişastayı fırçalayın ve nemli bir sünger veya bezle silin. Bir çorba kaşığı şarap alkolünü veya sirkeyi bir bardak suda seyreltin. Bu solüsyona batırılmış bir süngerle yağlı noktayı silin.

Spot kumaşçılar. Sıcak alkol veya terebentin, balmumunun kadifeden çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Onu çözerler. Kumaştan çıkarmadan önce, büyük balmumu parçalarını kör bir nesneyle fırçalayın. Ürünlerden birine sünger veya yumuşak bir bez batırın ve 20-30 dakika ağdalı bölgeye uygulayın. Ardından öğeyi veya lekeli alanı sabunlu suyla yıkayın ve iyice durulayın. Bu alkol kokusunu ortadan kaldıracaktır.

El yıkama

En basit şey kuru temizlemeye vermektir. Ancak kadife ürünler evde elde yıkanabilir.

Bir leğene (t 30-35˚C) su dökün, narin kumaşlar için veya sıvı halde deterjan ekleyin.

Kadife ürünü ters çevirin ve hazırlanmış bir leğene yerleştirin.

Ürünü sabunlu suyla nazikçe durulayın. Elde yıkanırken kadife eşyalar şiddetle ovuşturulmamalı veya bükülmemelidir.

Sabunlu solüsyondan çıkardıktan sonra ellerinizi yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin, böylece üründeki fazla suyu giderebilirsiniz.

Durulama suyunu değiştirerek 2-3 kez durulayın. O zaman sabun izleri, iz ve lekeler kalmaz. Değiştirirken, su daha soğuk olmalıdır.

Kilo ile parça kumaş satanlar. Son durulama için suya saç kremi veya birkaç damla sirke ekleyin. Bu, kumaşı yumuşatacak, malzemenin rengini ve parlaklığını koruyacak ve küçük kıvrım ve kırışıklıkların oluşmasını önleyecektir.

Elde yıkama için granül kuru toz da kullanabilirsiniz. Önceden bir bardak ılık suda tamamen çözülmeli ve leğene eklenmelidir. Daha sonra granüller kıvrımlarda birikmeyecek ve kadife liflere yapışmayacaktır.

Eşyaları sadece yatay konumda kurutun, çamaşır kurutma makinesine ya da banyodaki bir tahtaya yayın, önce renkli olmayan bir havluyla örtün.

Kadife makine ile yıkama

Kadife ürünlerin sadece ürün etiketinde belirtilmesi halinde çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilir. “Hassas” modu ve t 30˚C’yi seçin. Döndürmeyi ve kurutmayı devre dışı bırakın.

Yıkama için sıvı veya jel tozlar kullanın. Durulamak için saç kremi ekleyin.

Kadife nasıl kurutulur?

Parça kumaş alanlar. Yıkadıktan sonra, kadife parçaları boyasız bir havlu üzerine yatay bir yüzeye yayın ve rulo yapın. Havlunun nemi daha hızlı emmesine yardımcı olmak için hafifçe bastırın. Ardından kurumaya geçin ve işlemi tekrarlayın.

Kadife ürünleri dik konumda kurutmayın. Gerilirler ve şekillerini kaybederler.

Kadife nasıl ütülenir?

Giysiler, kadife perdeler ütülenmez. Ancak böyle bir ihtiyaç ortaya çıkarsa, ürün hafif nemli olmalı ve ters numaraya başvurabilirsiniz. Havlu havlunun üzerine geniş bir şekerleme ile yayın, böylece kadife tüyü havlunun tüyüne nüfuz eder. Ve nazikçe, dikişsiz taraftan baskı yapmadan düşük sıcaklıkta ütüleyin.

 Buharlama yapabilir, kırışıklıkları buharla düzeltebilirsiniz – “buharlama” işlevine sahip bir ütü veya kumaştan 3-5 cm mesafede bir buhar jeneratörü ile sürün. Kumaş satın alanlar. Ürün etiketinde belirtilen sıcaklık rejimine uyun. Aynı zamanda nemli şeyi ters çevirin ve bir askıya asın. Önce büyük parçaları buharla, ardından daha küçük parçalara geçin – kollar, fırfırlar, cepler vb.

Ütü yapmak kadifeyi mahvedebilir. Farklı yönlerde yumuşatır. Bu tür şeyleri sıradan ütüleme ile bozmamak için bir.

KUMAŞ – İPLİK – PARÇA KUMAŞ ALIYORUM… 0536 336 43 43

Sonbahar elbise modası,sonbahar elbise çeşitleri, sonbahar elbise modelleri, sonbahar elbise türleri, sonbahar elbise dikim yerleri, sonbahar elbise kumaşları, sonbahar elbise kumaşı satan yerler, sonbahar elbise için kumaşlar, sonbahar elbiseleri, sonbahar elbiseler, sonbahar elbise kumaşı satış yerleri, sonbahar elbise kumaşı alan firmalar,

Kiloluk şalvarlık kumaşlar. Evde kuru temizlemeye ek olarak, bu kadar hassas bir malzemeyi temizlemek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Kadife ürünlerin bakımı ve saklanmasıyla ilgili tavsiyeler, orijinal görünümlerini daha uzun süre korumaya yardımcı olacak ve parlaklık ve yumuşaklıklarından memnun kalmaya devam edecekler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın