Kumaş Nedir ve Kumaş Türleri Alan

Kumaş Nedir ve Kumaş Türleri Alanlar

Toptan kumaş alan İster yeni kıyafetler yapıyor olun ister kirli çamaşırlarınızı temizlemenin doğru yolunu bulmaya çalışıyor olun, kumaşı anlamak önemli olabilir. Bu, özellikle güzel bir kumaş parçanız varsa ve ona düzgün bir şekilde bakmak istiyorsanız geçerlidir, bu nedenle daha uzun sürer. Farklı kumaş türleri, giysilerinize nasıl davrandığınızı büyük ölçüde etkileyebilecek farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, bir kumaştaki lif içeriği, giysinin nasıl başka bir kumaşın lif içeriğinden tamamen farklı şekilde temizleneceğini etkileyecektir.

Bu karışıklığın bir kısmına yardımcı olmak ve kumaşı daha iyi anlamak için 12 farklı kumaş türüne bir göz atalım. Unutmayın ki aslında yüzlerce farklı kumaş türü vardır ; bu blog sadece en popüler 12 türe bakıyor.

 KUMAŞ SATIN ALMAK BİZİM İŞLİMİZ…0536 336 43 43

Parça deri alanlar,parça deri alan,kilo ile deri,kiloyla deri,ucuz deri,döşemelik derin alan,spot deri alanlar,parti deri alan,giysilik deri alan,suni deri alan,suni deri nereye satılır,giyimlik deri alan,deri nereye satılır,kilo ile deri satanlar,deri parçası alan,deri parçası satın alan,deri parçası alımı yapanlar,deri nereye satarım,Deri Elbise Modelleri,Tesettür deri Elbise modelleri,Tesettür Deri elbiseler,deri elbise, mini,Uzun Deri Elbise Modelleri,Hakiki Deri Elbise,
Parça deri alanlar,parça deri alan,kilo ile deri,kiloyla deri,ucuz deri,döşemelik derin alan,spot deri alanlar,parti deri alan,giysilik deri alan,suni deri alan,suni deri nereye satılır,giyimlik deri alan,deri nereye satılır,kilo ile deri satanlar,deri parçası alan,deri parçası satın alan,deri parçası alımı yapanlar,deri nereye satarım,Deri Elbise Modelleri,Tesettür deri Elbise modelleri,Tesettür Deri elbiseler,deri elbise, mini,Uzun Deri Elbise Modelleri,Hakiki Deri Elbise,

2021 Farklı Elyaf Türlerinin Sınıflandırılması:

Menşei temelinde:  Kumaşın dolandığı sentetik liflerin yanı sıra doğal olan Farklı Kumaş Türleri.

Doğal Lifler: Bitkilerden elde edilen lifler  ve diğer bazı fizyografik olaylar, doğal lifler olarak adlandırılır. Örnek: bitkilerden pamuk ve jüt, ipekböceklerinden ipek.

Sentetik Lifler:  İnsanlar tarafından polioz veya protein gibi doğal maddelerden elde edilenlere benzemeyen, tamamen petrokimya gibi sentetik maddelerden tasarlanmıştı.

Kumaş / Tekstil Çeşitleri: –

Doğal liflerden yapılmış kumaşlar: –

Pamuk:

Kumaş alanlar. Pamuk, pamuk bitkisinin tohumları ile birlikte gelişen dayanıksız ve duygusal bir liftir. Çıkarılan pamuk ipliği daha sonra kumaşa dönüştürülür. Kumaş, bireyler için giysi döndürmek ve yapmak için kullanılabilir ve birkaç ek amaç için kullanılabilir. İnsanlar, özellikle kavurucu havalarda sıklıkla pamuklu giysiler giyerler.

Bandaj gibi nesneler genellikle pamuk filamanları yardımıyla yapılır. Pamuk, iğne işi projelerde ve düğmeli gömlekler, yatak örtüleri, Nevresimler , çoraplar, elbiseler, t-shirtler ve daha fazlası gibi dayanıksız kıyafetler üretmek için kullanılabilecek üstün bir malzemedir , ancak ağır hizmet tipi dikiş işçiliği durumu.

Denim: 

Parti Denim, pamuklu sargı ipliği ve beyaz pamuklu dolgu ipliğinden otantik olarak yapılmış yoğun ve iyi yapılandırılmış bir malzemedir. Bu iki iplik, maddeyi güçlendirmek için ağ benzeri bir dimi dokuma üretmek üzere özellikle dolanmıştır. Toptan kumaş satın alanlar. Esasen kot pantolonlar, ceketler, elbiseler ve tulumlar tasarlamak için kullanılsa da, denim aksesuarları kalıplamak için de kullanılabilir ve hatta geleneksel olmayan bir ev dekoru stili için mobilyaları kaplamak için kullanılabilir. Daha önce, kot pantolon geliştirmek için denim gerçekten indigo renginde boyandı.

İpek:

 İpek, organik bir protein filamentinden yapılan kumaş türlerinden biridir. İpeğin protein lifi büyük ölçüde Dut İpekböceği larvalarının kozalarından yaygın olarak üretilen fibroini oluşturur. Bu solucanlar, eski çağlardan beri kumaş aşanlar bilinmekte ve kullanılmaktadır. İpek, birçok suni elyaftan farklıdır, ipek yumuşak, pürüzsüz ve kaymaz bir yüzeye sahiptir. Kumaş satın alan firmalar. En sağlam doğal filamentlerden biri olmasına rağmen, esnekliği düşüktür ve zamanla sıkılığını kaybedebilir. Bu kumaşın çekici parıltısı onu gömlekler, kravatlar, takım elbiseler, resmi elbiseler, iç çamaşırları, bornozlar, yatak takımları ve çok daha fazlası için mükemmel kılar.

Sentetik liflerden yapılmış kumaşlar: –

Rayon: 

Yeniden canlandırılmış polioz filamentten üretilmiş elyaf. Doğal liflerin dokusunu ve hissini taklit edebildiğinden, giysilerde ipek, keten, yün ve pamuk gibi liflerin yerini almak için sıklıkla kullanılan çok yönlü kumaş türleri kategorisinde yer alır. Rayon doğal olarak hakim polimerler tarafından üretilir. Bu nedenle suni ipek yarı sentetik elyaf olarak bilinir. Rayon son derece düşük bir esnek geri kazanıma sahiptir ve ısıyı yalıtmakta başarısızdır, bu nedenle kavurucu havalarda giyilecek kıyafetleri dikerken bu kumaşı kullanmak en iyisidir.

Keçe:

  Keçe, filamentlerin birbirine dolanması, çökeltilmesi ve sıkıştırılmasıyla üretilen bir tekstil malzemesidir. Yün veya hayvan kürkü gibi doğal liflerden veya petrol bazlı akrilik veya akrilonitril veya odun hamuru bazlı suni ipek gibi sentetik liflerden yapılabilir. Yün keçesi, kumaş türleri altında yer alan daha önce tanınan kategorilerden biri olarak işaretlenmiştir. Kalınlık opaklık ve yumuşaklık bakımından çeşitlenen keçe kesildiğinde yıpranmaz, bu nedenle genellikle evde sallanmak için süslemeler yapmak, oyuncak bebekler, eksantrik şapkalar gibi hızlı ve kolay zanaat projelerinde kullanılır ve ayrıca çocuklarda kullanılır.

Kadife:

 Kadife, doğal veya sentetik liflerden yapılmıştır. Eksantrik, seçkin, pürüzsüz ve duygusal bir his veren yoğun bir yığına sahip dolanmış bir filamenttir. Zengin bir bitirme ve muhteşem bir gelişi olduğu için. Kadife, görkemli duvar askıları ve muhteşem cüppeler yapmak için otantik olarak kullanıldı. Ancak günümüzde daha rutin olarak giysi, minder, ev dekoru eşyaları yapmak ve saklama kutularını sınırlamak için kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın