Ayakkabı Kumaşı Nedir?

Ayakkabı Kumaşı Nedir?

Kumaş alanlar. Ayakkabı sektöründe astar için çeşitli pamuklu kumaşlar kullanılmaktadır. Botlarda, alçak ayakkabı ve ayakkabılarda tik-dimi ve özel diyagonal, bazı durumlarda tik-silgi ve kullanılır botlarda ve ayak bileği botlarında – bir branda ve bir ayakkabı çadırı ve botları yapıştırmak için – köstebek derisi. Yalıtımlı ve oda ayakkabılarının astarı bir bisiklet ve pazenden kesilir.

Kumaş alan. Ayakkabı kumaşı yırtılmaya karşı dayanıklı, belirli bir kalınlıkta ve yukarıda belirtilen gerekli hijyenik özelliklere sahip olmalıdır. Dokuların dökülmesi minimum düzeyde olmalıdır. Belirli gerilimlerin etkisi altında kumaşın sınırlı bir aralıkta gerilmesi gerekir.

Kumaş alımı yapanlar. Ayakkabı kumaşları yelpazesi çok çeşitlidir ve ayakkabının amacına ve tipine bağlıdır. Bu nedenle, ayakkabının üstü için bir branda, bir ayakkabı çadırı, bir budama reformu, bir tekrar, bir örtü vb. Temel olarak yeni çok renkli ayakkabı kumaşları ayakkabı üretimine de girmektedir.

Parti kumaş alan. Ayakkabının üst kısmına şekil stabilitesi kazandırmak için, çoğu durumda üst pamuklu kumaşlar çift formda kullanılır. Bu durumda alt kumaş olarak astar ve tela kumaşları (ağartılmış veya sert) kullanılır: tik-dimi, diyagonal, kaba patiska.

Kumaş parçası alanlar.

Ayakkabı tasarımcısı, ayakkabıcılığın taleplerine dayanabilecek doğru malzemeleri seçmeye büyük özen göstermelidir. Ayakkabı performansı ve üretimine yönelik talepler karşılanmalıdır. Kalıcı sırasında yırtılan güzel bir malzeme güneş ışığında çalışma veya solma kullanılamaz! Öyleyse, ayakkabı malzemelerini nasıl seçeceğimizi öğrenelim.

Ayakkabı kumaşı, deri, naylon, polyester vb. gibi ayakkabı endüstrisinde kullanılan birden fazla kumaştan oluşur. Ayakkabı imalatında yaygın olarak deri ve sentetikler kullanılır. Her kumaşın kendi görünümü ve fiyatı vardır.

Bu kumaşlar ayakkabı imalatında onları daha rahat ve güçlü kılmak için kullanılır. Ayakkabı kumaşsız yapılamaz örnek: Deri ayakkabılarda eriyen kumaş kullanırız, bu kumaşın küçük bir parçasıdır ancak çıkarılamaz ve çok az ayakkabı tamamen kanvas kumaş alan espadril, spor ayakkabı vb. kumaşlardan üretilir.

Ayakkabı Kumaşının Kullanımı

1. Tela Kumaş

Satın alanlar. Ayakkabı astarının altında kullanılan bu kumaş deri ve sentetikleri destekler. Temel olarak, bu tür kumaşlar kumaşı kaynaştırır, bu yüzden ısıtılarak deriye yapışabilir. Bu, gösteri endüstrisinde en yaygın kullanılan kumaştır. Tela kumaşta hem kumaş (pamuklu ve polyester) kullandık, ancak pamuklu kumaş kullandığımız maksimum süre, çünkü pamuklu kumaş, ayakkabının derisine ve sentetiklerine bağlı olmasına rağmen çok sürdürülebilir.

2. Astar Kumaş

Ayakkabı astarı daha görünür olan alandır ve biz burada ya baskılı kumaş ya da ayakkabıları daha çekici kılan başka güzel görünümlü kumaşlar kullandık. Kumaş alımı yapanlar tüm ayakla temas. Bunun temel amacı ayakkabının içindeki dikişleri kapatmak ve rahat yürüyüş yapmaktır. Ayakkabı astarı çeşitli malzemelerden yapılabilir ve ayakkabı astarı için birçok malzeme türü sunuyoruz. Bu kumaşı bir arka destek ile birlikte kullanıyoruz çünkü bu kumaşın mukavemeti çok güçlü hale geliyor ve ayrıca kolayca kesilmesine neden oluyor.

3. Üst Kumaş

Parti kumaş alanlar. Ayakkabının üst kısmında kullandığımız bu kumaş türü ve bu kumaşın dayanıklılığı çok iyi. bu kumaş çok daha pahalı ve kumaş pahalı bu yüzden ayakkabılar iyi görünüyor bazen bu kumaşı üst kısımda deri ile birlikte kullanıyoruz ve bazen bu kumaşı üst kısım için tam kapatıcı olarak kullanıyoruz.

# Kanvas Kumaş

# Dimi Kumaş

# Baskılı Kumaş satın alan

# Pamuklu Kumaş alımı yapanlar

# Kumaşı Kontrol Et

# Örgü Kumaş

# Denim Kumaş alanlar

Bu tür kumaş iyi görünüyor ve aynı zamanda çevre dostu. Bu nedenle piyasada bu kumaşa büyük bir talep var.

4. Üst Astar

Ayakkabıda, üst kısmın altında kullanılan üst astar dediğimiz bu astar, temel olarak kumaşın üst kısmına mukavemet sağlar.

Spot kumaş alanlar.

Ayakkabılarda bu çok önemli bir kumaştır çünkü bu kısımda normalde fırçalama veya yumuşak kumaş kullanımı ayakkabıları çok rahat hale getirir. Bunun dışında bazı kumaşlar minder laminasyonu ile birlikte kullanılır ancak çoğunlukla pamuklu fırçalama kumaşı kullanılır çünkü ayakkabı giydikten sonra ayaklarımız terler ve pamuklu kumaş alan onu emer ve size rahatlık bölgesi verir. Birçok kişi, tüm Ayakkabı üreticileri için uygun fiyatlı ve sürdürülebilir olduğu için pamuklu kumaş kullanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın