Kumaş Alımı.

Kumaş Tanımlama. Kumaş Tanımlama – Yanma Testi Kumaş. Bu yalnızca yetenekli brülörler tarafından yapılmalıdır!

Kumaş Alımı
Kumaş Alımı

Yakında bir kova su bulunduğundan ve bir metal kova veya plastik olmayan lavaboda yaktığınızdan emin olun.

Kumaş Alımı. Kumaşın bilinmeyen olduğunu belirlemek için, kumaşın doğal bir elyaf olup olmadığını, insan yapımı elyafı veya doğal ve sentetik elyafların bir karışımını belirlemek için basit bir yanma testi yapılabilir. Yanma testi birçok kumaş mağazası ve tasarımcısı tarafından kullanılır ve kesin fiber içeriğini belirlemek için pratik alır. Bununla birlikte, tecrübesiz bir kişi, tercihleri ​​doğal veya insan yapımı elyaflara “dar” yapmak için birçok elyaf arasındaki farkı hala belirleyebilir. Bu eleme işlemi, kumaş bakımına karar vermek için gerekli bilgileri verir.

Kumaş Alımı. Tüm lifler yanar! Asbestle işlenmiş elyaflar çoğunlukla yangına dayanıklıdır. Yanma testi dikkatli yapılmalıdır. Sadece küçük bir kumaş parçası kullanın. Parmağınızı parmaklarınız değil cımbızla tutun. Çaydanlığın altındaki soda veya hatta suyun altında bir metal tabakanın üzerine yapın. Bazı kumaşlar tutuşabilir ve eriyecek. Sonuç, kumaşa veya cilde Kumaş Alımıyapışabilen ve ciddi bir yanmaya neden olan damlayan dumanları yakar.

Kumaş Tanımlama – Doğal Elyaflar

Kumaş Alımı. Doğal Elyaflar , sürekli filamentler olan veya iplik parçalarına benzeyen birbirinden ayrık parçalardaki saç benzeri materyallerin bir sınıfıdır. Filamentler, ip ya da halat halinde döndürülebilirler. Kompozit malzemelerin bir parçası olarak kullanılabilirler. Ayrıca kâğıt veya keçe gibi ürünler yapmak için tabaka halinde paspaslanabilirler. Lifler üç türü vardır: doğal elyaf, selüloz elyafı ve sentetik elyaf. Lifleri kullanan insanlar için en erken kanıt, yün ve boyalı keten kumaş liflerinin keşfedilmesidir. Pamuk , bitki lifidir. Ateş edildiğinde yanar ve sürekli yanar; yanan yapraklar gibi kokuyor. Kalan artık kolayca çöktü. Yanan pamuktan küçük örnekler bir mum gibi üfleyebilir.

Kumaş Alımı. Keten aynı zamanda bir bitki elyafıdır, ancak ipliği oluşturan tek tek bitki liflerinin pamuk elyaflarının kısa olduğu uzun olduğundan pamuktan farklıdır. Keten tutuşması daha uzun sürüyor. Küle en yakın kumaş çok kırılgandır. Keten mum gibi üflerek kolayca söndürülür.

Kumaş Tanımlama Erkek Yapımı Lifler.

İnsan yapımı elyaflar çoğunlukla sentetik elyaf olarak adlandırılır; doğal olarak oluşan hayvan ve bitki elyaflarını geliştirmek için bilim adamlarının kapsamlı araştırmasının sonucudur. Genel olarak, sentetik elyaflar, sıklıkla ekstrüzyon yoluyla, fiber oluşturucu materyalleri deliklerden (iplik açıcılar olarak adlandırılır) havaya çekerek, bir iplik oluşturarak oluşturulur. Sentetik lifler geliştirilmeden önce yapay olarak üretilen lifler, bitkilerden gelen selülozdan üretildi. Bu elyaflara selüloz elyafları denir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın