Keten Kumaş Alımı Yapanlar Nerede Olur?

Kumaş satın alan yerler. Keten kumaşlar, bitkinin destekleyici ve koruyucu kısımlarının yapısal tabakası olan keten kumaş alan kabuğundan yapılmış doğal bir malzemedir. Sicim, ipler, kanvas diğer bitkilerin sak liflerinden yapılır.

Keten yamalar, yaşı birkaç bin yıl olarak tahmin edilen arkeolojik katmanların kazıları sırasında bulundu.

Keten kumaş neyden yapılır?

2022 Kadın pantolon modası,2022 2023 pantolon modası,2022 Erkek pantolon modası,Bol pantolon kombinleri,Pantolon modelleri,Lastikli Pantolon bayan,Pantolon Modelleri Erkek,Bol Paça Pantolon,Bayan pantolon modası,bermuda modası,şort modası,keten pantolon modası,şalvar modası,bayan kot pantolon modası,erken bermuda modası,bayan şort modelleri,kumaş pantolon modası,kaşe pantolon modası,likralı pantolon modası,saten pantolon modası,kadife pantolon modası, Kumaş Pantolon bayan,Kumaş pantolon bayan kombin,Kumaş Pantolon bayan tesettür,Siyah Kumaş Pantolon bayan,Kumaş Pantolon ,Kumaş pantolon kombinleri,Siyah kumaş pantolon kombinleri Bayan,Kumaş pantolon gömlek kombinleri kadın,

Tekstil amaçlı olarak, belirli keten çeşitleri yetiştirilir – uzun keten, kıvırcık. İlk aşamalarda, toplanan bitki şunları geçirir:

  1. emmek,
  2. kurutma,
  3. kırışık,
  4. tırmalamak.
  5. keten tarlası

PANTOLONLUK KETEN KUMAŞ SATIN ALANLAR

Keten böyle büyür

Bitki materyalinin birincil işlenmesinden sonra elde edilen ham keten, sıkıştırılmış balyalar halinde iplik endüstrisine gönderilir.

Tekstil üretimi için uzun elyaf, kısa kıtık ve taraklar kullanılır. Teknik ürünler tow ve schesov’dan yapılmıştır.

Uzun bir keten lifi, ortasında bir boşluk bulunan bir çokgenin enine kesit şekline sahiptir. Dış yüzeyi pürüzsüzdür.

Keten lifleri %80 selüloz, az miktarda diğer polisakkaritleri içerir: pektozanlar, pektinler. Ek olarak, keten hammaddeleri basit lipidlerin, ligninlerin ve bazı proteinlerin temsilcilerini içerir.

KETEN KUMAŞ ALIMI YAPANLAR

Modern sentetik kumaşların çeşitliliğine rağmen, keten tüketici tercihleri ​​sıralamasındaki yerini kaybetmez. Bu şaşırtıcı değil, çünkü keten kumaş, diğer doğal kumaşlarla karşılaştırıldığında bile bir takım inkar edilemez avantajlara sahiptir – pamuk veya yün – Keten aşırı ısıyı ve nemi etkili bir şekilde giderir, bu nedenle keten giysiler sıcak yaz günlerinde vazgeçilmezdir. Giysiler ile vücut arasındaki hava boşluğundaki sıcaklığın ortama göre 3-4 derece daha düşük olduğuna dair kanıtlar vardır.

balıksırtı kumaş alan,balıksırtı kumaş alanlar,parti balıksırtı kumaş,stok balıksırtı kumaş,spot balıksırtı kumaş,balıksırtı kumaş satın alanlar,balıksırtı kumaş alımı yapanlar,balıksırtı kumaş alımı yapan firmalar,

Serin bir kumaş gibi hissettirir, bu nedenle yaz gecelerinde keten yataklarda uyumak çok rahattır. Hastalık veya güneş yanığı nedeniyle ortaya çıkan ateş durumlarında bile keten çarşaflar hastalara uzun zamandır beklenen rahatlamayı getirir.

Keten en dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı doğal kumaştır. Örneğin keten ev tekstili, kalite ve görünümden ödün vermeden 20 yıl veya daha fazla dayanabilir. Bu gerçek aynı zamanda bilim adamlarının oldukça iyi korunmuş keten bandajlara sarılmış Mısır mumyaları bulduklarını da kanıtlıyor.

KETEN KUMAŞ NEREYE SATILIR

Kumaş üretimi

Keten hasadı yaz sonunda başlar. Biçerdöver, bitkinin saplarını yere yakın keser ve üç hafta boyunca tüm tarla alanı üzerinde uzun dar sıralar halinde yayar. Olgunlaşma sırasında yağmur ve güneşin etkisiyle samanın biyolojik arıtımı gerçekleşir, lifi ahşaba yapıştıran maddeler yok edilir ve liflerin gövdeden ayrılması daha kolay olur.

KUMAŞ ALIMI YAPANLAR.

İthal astar satın alanlar. Bitkide keten yoğrulur, odun gövdeden çıkarılır. Ayıklandıktan sonra elyaf dokunur, taranır ve iplik kadar ince olana kadar çekilir. Daha sonra pişirme, ağartma veya boyama için gönderilir. Daha sonra eğirme makinelerinde ondan bitmiş iplik yapılır. İplikli rulolar, bir dokuma tezgahında enine ipliklerin dokunduğu kumaşın temelini oluşturan bir yapıştırıcı – patates veya mısır nişastası ile işlenir.

İTHAL KETEN SATIN ALANLAR

Böylece 4 haftada bir keten bitkisinin sapından keten kumaş elde edilir.

Keten Avantajları

Yüksek aşınma direnci

Keten ağır yüklere dayanabilir ve uygun özenle uzun süre dayanır. Bu dayanıklı bir malzemedir, bu nedenle teknik amaçlar için de kullanılır.

Higroskopiklik

En iyi pantolon kumaşı hangisi,Ütü istemeyen kumaş isimleri,Hangi kumaştan ne dikilir,Krep pantolon kumaşı,Keten pantolon kumaşı,Elbiselik Kot Kumaş,Kumaş pantolon kumaşı nedir,Kumaş pantolon kumaşı nasıl olmalı,

Keten havayı mükemmel şekilde geçirir, nemi emer ve sera etkisi yaratmaz. Bu nedenle yazlık giysiler, banyo aksesuarları, yatak ve masa örtüleri için ideal bir malzeme olarak kabul edilir.

İTHAL KUMAŞ ALANLAR

Hijyen

Keten elektriklenmez, bu nedenle diğer kumaşlara göre daha az kirlenir, daha az toz ve diğer lifler ona yapışır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın