İthal Astar Polyester Astar Streç Astar Saten Astar

mikrofiber kumaş üreticisi,mikro fiber kumaş alan,mikrofiber kumaş staanlar,

Polyester kumaş alanlar ithal astar satın alan yerler genellikle basit bir şekilde lekelenmezler ve esnemeye veya çekmemeye karşı dirençlidirler. Polyester astarlar genellikle astar ve yalıtım katları ve şapkaları için kullanılır, ancak başka herhangi bir astar işi için de kullanılabilir. Bu astar polyester hoş bir parlaklığa sahiptir ve kısmen şeffaf olduğunu gösterir kumaş satın alanlar.

İTHAL ASTAR ALANLAR

Polyester Astar nerelerde kullanılır?

Polyester astar ne demek?

Astar kumaşı ne olmalı?

Taffeta astar ne demek?

 Neden kullanılır?

Astar kumaş fikri, giysinizi daha giyilebilir, uzun ömürlü ve rahat hale getirmektir. Genellikle hafiftirler ve yumuşak veya ipeksi bir dokuya sahiptirler. Yine de tüm öğelerin astarlanması gerekmez.

İşte bazı nedenler,

 1. Giysiyi hafif şeffaf hale getirmek için
 2. Sıcaklık ve dayanıklılık eklemek için
 3. Giysinin iç kısmını yumuşak ve hoş bir dokunuş sağlamak için
 4. Bir giysiye zengin bir not vermek için
 5. Bir giysinin yapısını iyileştirmek için
 6. Giysi sürgüsünü kolayca iyileştirmek için
 7. Dikişleri, dolguyu, arabirimi vb. kapatmak için.

Projeniz için uygun bir astar seçerek, giysi esnek değilse, streç olmayan astar kumaşın uygun olduğunu akılda tutmak gerekir. Ancak ürün jarse, tül veya streç saten gibi elastik malzemelerden yapılmışsa, seçilen astar da esnek olmalıdır.

İTHAL ASTAR SATIN ALANLAR

Polyesterin  Avantaj ve Dezavantajları

AVANTAJLARI:

Lifler dayanıklı ve hafiftir

Kırışıklığa karşı çok dayanıklıdır

Dış giyim için ideal hale getirerek çok hızlı kurur

Polyester elyaf lekeleri (renkleri) kolayca alır

Şeklini iyi koruyor

Lekelere karşı oldukça dirençlidir, bu da temizlemeyi çok kolaylaştırır

Naylon gibi diğer sentetik elyaflara kıyasla çok uygun fiyat

DEZAVANTAJLARI:

Değişmeyen birikime eğilimli

Normal liflere kıyasla kokuları tutma eğilimindedir

Naylon ile karşılaştırıldığında halı/kilim için hav tutuşu zayıftır

Polyester, pamuk gibi doğal elyaftan daha az nefes alabilir

Astar kumaş çeşitleri

 • Viskon/Rayon/
 • Pamuk.
 • İpek.
 • Polyester veya polyester karışımları.
 • Asetat.
 • Streç Astar.
 • Kalın Yalıtım astar kumaşları.
 • Tela kumaş seçenekleri.

Astar Kumaş Nasıl Seçilir

Astar, herhangi bir giyside doğrudan fark edilmese de çok önemlidir. Astar kumaşınızı koruyacak ve kusurlu ve çirkin dikişleri kapatacaktır. Aynı zamanda giysinize vücut verir ve blazer ve montlarda giysiyi diğer giysilerin üzerine geçirmenize yardımcı olur. Astar ile bir dikiş projesinde de üretken olabilirsiniz.

En Popüler Astar Kumaşlar

 1. ipek astar
 2. Rayon Astar
 3. Hafif Pamuk
 4. Streç Astar

Saten Astar.

İpek Astar –özellikle hoş bir lükstür ve giysinize tasarımcı bir görünüm kazandırır. Poly  ipek Pamuk Astar , hafif giysiler için doğru olan hafif, düz bir tasarımdır. İpek, saf ipek, ham ipek, suni ipek, Çin İpek ebirçok polyester kumaşın hepsi farklı astar türleridir.

Rayon Astar – Bu hafif ve kaygan kumaş, her türlü giysiyi astarlamak için mükemmeldir. Rayon astarlar, polyester veya asetat astarlardan daha fazla nefes alır ve statik yapışmaz.

POLYESTER ASTAR SATIN ALANLAR.

Hafif Pamuklu – Hafif Pamuklu Kumaşlar, kolayca örtüldükleri ve dikildikleri için bluzlar, giysiler ve üstler için harika çalışır. Pamuk, rahat, yumuşak dokunuşu ve hidrofilik özellikleriyle uzun zamandır bilinmektedir. Dostane nefes kabiliyeti ile hafif kumaş, yüksek renk ve baskı bakımına sahiptir.

Süprem kumaş satın al,saten kumaş satın al,kadife kumaş satın al,polar kumaş satın al,penye kumaş satın al,kot kumaş satın al,şifon kumaş satın al,viskon kumaş satın al,ribana kumaş satın al,interlok kumaş satın al,sandy kumaş satın al,astar kumaş satın al,jarse kumaş satın al,krep kumaş satın al,gabardin kumaş satın al,kanvas kumaş satın al,kırınkıl kumaş satın al,buzi kumaş satın al,elbiselik kumaş satın al,mayoluk kumaş satın al,üç iplik kumaş satın al,iki iplik kumaş satın al,çamaşırlık kumaş satın al,

Streç Astar – Streç astar, herhangi bir giysiye şık bir görünüm sağlamak için kullanılan kumaşın iç tabakasına yol açar . Bu kumaş, bir giysinin tam oturmasını ve hareket etmesini sağlayarak ömrünü uzatmada da hayati öneme sahiptir.

Saten Astar – Saten, ipek kumaşlardan daha ekonomiktir. Streç saten genellikle parti kıyafetleri için astar olarak kullanılır. Saten, ipek için harika bir seçenektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın