Viskon Kumaş Alım Yeri

Kilo ile kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş İstanbul,kiloluk parça kumaş İstanbul,kiloyla parça kumaş İstanbul,kiloyla parça kot kumaş Zeytinburnu,kilo ile parça kumaş İstanbul,kilo ile kumaş Çerkezköy,kilo ile kumaş çorlu,kiloluk kumaş çorlu,kiloyla kumaş çorlu,kilo ile kumaş denizli,kiloluk kumaş İzmir,kiloluk kumaş Ankara,kiloluk kumaş Balıkesir,şalvarlık kumaş kilo ile,kiloluk kumaş Balıkesir,

Kumaş alanlar dünyada en çok kullanılan kumaşlardan biri olan ve sezondan sezona daha popüler hale gelen bugün sizlere viskozdan bahsedeceğiz. Uygun fiyatlı, çok yönlü, dokunuşu çok hoş ve enkarnasyonlarında çeşitli, doğal kumaşları sentetiklere tercih edenler için gerçek bir keşif haline geldi. Bu ne tür bir malzeme, ne zaman ortaya çıktı ve terziler ve modacılar nelerden hoşlandı? Okumaya devam etmek!

Viskon Nasıl Yapılır?

Adana penye kumaş satın alan,adana penye kumaş satın alan yerler,adana kumaş alan, adana kumaş satın alanlar, adana parça kumaş alanlar, adana kumaş alan yerler, adana toptan kumaş alan, adana şifon kumaş alanlar, adana viskon kumaş alanlar, adana çarşaflık kumaş alan,parça alan adana, adana parça kumaş alanlar, stok kumaş alan adana,kot kumaş adana, adana ribana kumaş, adana penye kumaş satın alan,penye kumaş alanlar adana,toptan kumaş alan adana,top kumaş alan adana,

Şaşırmış olabilirsiniz, ancak viskon elyafı … Ahşaptan elde edilir! Evet, hayal edin, hafif çiçekli elbiseler bir zamanlar ağaçtı. Viskon, lifi doğal hammaddelerden karmaşık bir şekilde elde edilen yapay bir kumaştır. Odun ezilir, ıslatılır, selüloz elde edilir.

KOT KUMAŞ SATIN ALIM YERLER…

19. yüzyılın sonunda, “soğuk” teknoloji kullanılarak odun hamurundan viskon lifi elde etme süreci geliştirildi. Üretim, 20. yüzyılın başlarında endüstriyel ölçeğe ulaştı. Bugün, formül küçük değişikliklerle kullanılmaktadır. Aşağıdaki adımlardan oluşur:

    İlk olarak, selülozdan bir eğirme çözeltisi (selüloz ksantat) elde edilir.

    Daha sonra, bir asit çözeltisinden geçen iplikler oluşur.

    İplikler daha sonra bitirme ve kurutma işlemlerinden geçer.

Hazır viskon iplikler, doğal liflere uygun boyaları iyi emer. Farklı işleme yöntemleri, kumaşın doğal muadillerinden – keten, pamuk, ipek ve yün – neredeyse ayırt edilemez görünmesini ve hissini verebilir.

VİSKON KUMAŞ SATIN ALMA YERİ.

Kumaşın adının çevirisi yoktur – adı özellikle onun için icat edilmiştir.

Viskon bileşimi ve işleme yöntemleri

Viskon özellikleri büyük ölçüde üretimi için kullanılan hammaddelere bağlıdır. Ne olur? Selülozdan elde edilen dört ana lif türü vardır.

  Farklı türlerin sert ağaçlarından yapılan en popüler olanı modaldır.

  Bambu ayrıca gelecekteki kumaşlar için bir hammadde görevi görebilir ve bambu küspesi, özellikleri bakımından doğal pamuk lifine çok benzer.

HAM VİSKON ALMA YERLERİ

  Kumaş geri dönüştürülmüş yumuşak ağaç hamurundan yapılan bir elyaftır. Çok dayanıklı, biraz kırışıyor, küçülmüyor ama şu anda üretimi azalmış durumda.

KOT KUMAŞ ALMA YERİ

adıyaman kumaş ala adıyaman parça kumaş alan adıyaman kumaş satın alanlar adıyamanda kumaş alan yerler adıyamanda parti kumaş alan adıyaman kot kumaş alan adıyaman saten kumaş alan adıyaman spot kumaş

  Tencel, mükemmel antiseptik özelliklere sahip, çok dayanıklı ve çevre dostu bir malzeme olan okaliptüs ağacından yapılmıştır.

Viskon üretim teknolojisi kumaşın nasıl olacağını da etkiler. Örneğin, işleme sırasında, farklı malzemelerin yapıldığı farklı kalınlıklarda iplikler elde edilir. İnce tekstil iplikleri hafif giyim malzemeleri yapmak için kullanılır ve kesikli lifler (kısa, aynı uzunlukta) viskon ipliği yapmak için bile kullanılabilir. Kord malzemelerinin üretiminde yoğun, dayanıklı viskon iplikler kullanılmaktadır.

Kumaşın önemli fiziksel ve mekanik parametreleri – bulanıklığı veya parlaklığı, yoğunluğu veya hafifliği, dokusu veya pürüzsüzlüğü – ayrıca gelecekteki lifi oluşturma yöntemine de bağlıdır. Böylece, orijinal, saf viskon, özelliklerinde ipeğe benzer, parlar ve matlaştırıcı bileşenler ekleyerek bu parlaklıktan kurtulur.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALMA YERİ

Viskon özellikleri. Avantajlar ve dezavantajlar

Viskozun “popüler” aşka sahip olması boşuna değildir. Avantajlarına bakalım.

    Viskon malzemeleri benzersiz bir özellikte diğerlerinden farklıdır – yazın hoş bir serinlik hissi verir ve kışın sıcaktır.

    Viskon hipoalerjeniktir ve hassas cilde sahip olanlar için uygundur – bu artı küçük çocukların ebeveynleri için de önemlidir.

    Dokunsallık, yumuşaklık ve etkileyici örtü, viskon malzemeleri moda tutkunlarının favorisi haline getiriyor.

    Viskon statik elektrik biriktirmez, bu da her mevsim çok katmanlı görünümün bir parçası olmasını sağlar.

    Elyaf aşamasında bile, viskon her tonda kolayca boyanır. Boya direkt olarak elyafın içine enjekte edildiğinden boyamanın parlaklığı ve yoğunluğu mümkün olduğunca uzun süre dayanır, kumaşlar dökülmez.

    Viskon lifi çok hafiftir, pamuktan daha hafiftir. Aynı zamanda, bu lifin higroskopikliği, pamuğun suyu emme yeteneğinden iki kat daha fazladır!

    Kuru durumda, herhangi bir viskon kumaş son derece dayanıklıdır.

Toptan viskon alan,toptan viskon kumaş alanlar,top viskon kumaş satın alanlar,toptan ham kumaş alanlar,toptan iplik alanlar,toptan kot kumaş alanlar,toptan kumaş satın alanlar,kumaş alıcısı,kumaş alıcıları.
T

Bu kumaş grubunun dezavantajları da vardır, ancak bunlar avantajlardan önemli ölçüde daha azdır.

    Islak olduğunda ağ kırılgan olabilir, ancak bu hala yeterli mekanik hareket gerektirir. Normal yıkama sırasında kumaşa kötü bir şey olmaz.

PARTİ KUMAŞ SATIN ALMA YERLERİ.

    Viskon kumaş alanlar %10’a kadar küçülür, ancak viskon elyaf kumaşların bakımı için tüm gerekliliklere uygun olarak gerçekleştirilirse, çekme daha az olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın