Kadife Parçası Kumaş

Kadife Kumaşın Özellikleri

Kadife, kumaşa pürüzsüz bir his veren düzgün yerleştirilmiş elyaflar elde etmek için dokunmuş sentetik veya doğal bir elyaftır. Çok yumuşaktır ve tekstil endüstrisinde kıyafetler ve kostümler yapmak için kullanılmaktadır. Ayrıca ev için perdeler, perdeler, koltuk kılıfları ve diğer dekoratif öğeleri yapmak için kullanılabilir. Her bir özelliklerin fiziksel ve kimyasal özelliklerinde farklılık gösteren birçok çeşit mavi kadife kumaş vardır.

Kadife Parçası Kumaş.
Kadife Parçası Kumaş.

Kadife kumaş genel olarak aşağıdaki fiziksel veya kimyasal özellikleri sunar:  Temizleme: Kadife, kuru temizleme kullanılarak kolayca temizlenebilir. Bununla birlikte, diğer yıkama ve temizleme yöntemleri genellikle önerilmemektedir. Kadife kumaş çok yumuşak bir dokuya sahiptir ve zarif ve parlak görünümüyle bilinir. Kadife ipek veya pamuk gibi diğer doğal elyaflardan da yapılabilir, ipek kadife en yüksek kalitedir. Kadife kumaştan yapılmış ürünler, kir itici olduğundan fazla bakım veya bakım gerektirmez.  Kadife kumaş çok dayanıklıdır ve kumaş üreticilerine birden fazla seçenek vererek çeşitli renklerde boyanabilir.  Kadife kumaşın yüksek gerilme mukavemeti vardır ve bu nedenle kar binicileri ve yüzücüler için koruyucu giysiler kullanılır.

Kadife Parçası Kumaş. Kadife, güç ve zerafetin sembolü olmuştur ve bundan dolayı moda endüstrisinde çekici giysiler giymek için kullanılmıştır. Kadife kumaşın lif sayısı yüksektir ve bu nedenle çok güçlüdür. Kadar bu kadar çok spor özellik dişlileri kadife nedenlerinden biridir. Kadife, döşeme için toplam kumaş tüketiminin önemli bir yüzdesini temsil eden hav türünde bir türdür. Kadife, çözgü ipliklerinden oluşan bir set ve iki takım çözgü ipliği olduğu anlamına gelir. İkinci çözgü iplikleri kesilebilir veya kesilemez.

Çift kumaş ve aşırı tel yöntemleri havlı kumaşlar oluşturmak için iki yoldur. Çiftli kumaş yönteminde, iki kumaş birbiri üzerine dokunmalı ve bir dizi çözgü ipliği ile bağlanmıştır.

Kadife Parçası Kumaş. Aşırı yöntemi, kumaş tezgahın üzerinden yerleştirilmesini ve böylece kumaşın bir yığın oluşturan belirli yerlerde kesilmesini içerir. Daha sonra hav, tezgahın üzerinde bir bıçakla kesilir. Kumaş tezgahtan çıkarmadan önce tel sökülür. Kesilmemiş bir kazık isteniyorsa, atık toplama çubukları tel üzerine konabilir ve kumaş dokuma kumaştan çıktıktan sonra çıkarılır.

Kadife Parçası Kumaş.
Kadife Parçası Kumaş.

Kadife, çeşitli elyaf ve harmanlardan yapılabilir. Üst sınıf kumaşlar arasında pamuk, rayon ve ipek göze çarpar. Diğer lifler arasında tiftik, keten ve sentetikler bulunur. Kadife kumaş havada kullanılan farklı elyaf türlerinden pamuk belki de en tutkulu ve en kolay bakım gerektirir.

Kadife Parçası Kumaş. Pamuklu kadife genelde diğer doğal elyaflardan daha iyi performans gösterecektir, çünkü çoğu pamuklu kadife ıslak temizlemek (veya temizlemek) mümkündür. Kadife fırça ile uygun test ve bakım yaparak, pamuklu kadife genellikle su bazlı temizleme yöntemlerine çok iyi yanıt verir. İpek ve rayon kadifeleri cilalı ve zarif görünüşleri için çok popülerdir. Bu iki elyaf aynı zamanda hav değişiminde en eğilimi gösterir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın