Stok Kadife Kumaş Alınır

Kadife görünümü, şekerlemenin etkisinde kalır, kadife şekli, şekerlemenin uyluk başlığının ana başlığında daha koyu görünmesine neden olur. Bir giysi kadifeden kesildiğinde, şekerlemenin giysinin her bir bölümünde eşit büyük başlıkta ilerlemesine özen gösterilmelidir.

Stok Kadife Kumaş Alınır
Stok Kadife Kumaş Alınır

Stok Kadife Kumaş. Pek çok ekonomik model, “şekerleme ile” işaretlenmiş desen bileşenleri için doğru düzenleri içerir. Döşeme kumaşının kısımlarını doğramak veya perdeleme ve dikiş yapmak için şekerleme de tavsiye edilmelidir.

Kadife kumaş dikmek için ipuçları

Sabitleme zaman kadife dikiş için olan temel kumaş dikiş hatlarında yer pimleri işaretleri kalkan atlamak için. Dikişler muhtemel durumlarda şekerleme yönünde dikilmelidir. Dikişleri deldiğinde, Kadife kumaşın kenarlarında sıcak çeliğin yerini kesinlikle bulunmaz mısınız? Direkt olarak yönlendirilen bir demir yığını kalıcı olarak çiğneyecek. Aksine, kadife buhar talep edebilir ya da bir iğne tahtası olarak bilinen seçkin bir ütü tahtası kullanın. Yığın yığınını belirli bir hale getirmek için kadife kadranının üzerinde iğne masası kullanmak pratikte hasar görmez.

Stok Kadife Kumaş. Bu kumaşlar yumuşak veya muhteşem değil, yine de ucuz fiyat etiketi yüzünden oldukça yaygın kalıyorlar. Kadife üretimi yığın halindedir ve bundan sonra farklı şekil ve kapaklara dönüştürülür.

Elbette kadife bez iki kısımdan oluşur; Bir dokuma sırt ve genelde “yüz” olarak anılan bir kazık. Genellikle iki farklı yöntem kullanılarak dokunur: Bir V dokusu, bağlantı ipleri bulunan iki kumaş katının kesildiği yerdir; Veya alternatif olarak bir “W” dokuması, burada ek çözgü iplikleri telleri oluşturan tellerin üzerinden kaldırılmıştır. Bu teller tel çekildiğinde kesilir. Bir ‘W’ örgüsü daha güvenli bir yığın içerir ve daha üstün ve daha pahalı bir kumaştır. Genellikle ‘V’ dokuma kadife havlı elyafı yerinde tutmak için ters tarafa uygulanan bir kaplamaya sahiptir. Örgü türünü bulmak için kadife, havadan (tekerleğin yakınında) tek bir iplik çıkarıyor ve ortada bir büklüm olan basit bir ‘V’ veya ‘W’ yi benzeyip benzemediğini görüyor.

Stok Kadife Kumaş Alınır
Stok Kadife Kumaş Alınır

Temel kadife bez dokunduktan sonra, tükenmişlik ezilmiş, kabartmalı kesilmiş kadife, düz basılı ve baskılı olmak üzere çok sayıda varyasyon yaratmak için daha fazla muamele görebilir. Desenli kadife, desen oluşturmak için belirlenen alanlarda kazının dokunduğu yerdir. Kılıf temelde kadife, ancak dokuma ilmekler kesilmez.

Stok Kadife Kumaş. Dokuma kumaş işleminden ötürü, kadife havinde bir ‘yön’ veya şekerleme vardır; elinizi yukarı ve aşağı doğru hareket ettirerek belirleyebilirsiniz. Bir mobilya veya perdede şekerlemenin yönü, kadife görünüm ve giyilebilirlik açısından çok önemlidir. Kot perdesi için şekerleme genellikle yukarıya doğru, yani alttan üste okunduğunda kazık pürüzsüzdür. Asılı kaldıktan sonra, ‘rahatlayın’ veya açık olacak, tam bir parlaklığı açığa çıkaracaktır. Mobilya üzerine şekerleme, üstten alta doğru, yani sırt üstü yastığın üstünden, koltuğun önünden yere inerken elinizi pürüzsüz şekilde çalıştırmalıdır. Bir sandalye veya kanepeye otururken aşağıya ve yukarıya doğru eğilme eğilimi gösterdiğinden yığın üzerinde daha az aşındırıcı baskı uygulanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın