Gabardin Parçası

Pamuklu bir saten dokumayla dokunulduğunda buna pamuklu sedan adı verilir. Yünün yenilenebilir bir elyaf olduğunu ve biyolojik olarak parçalanabilir olduğunu unutmayın. Yün elyafları nem eder, bu da cildinizden “nemden çekilebilir” anlamına gelir. Bu aynı özellik, üretilen elyaflarda olduğu gibi statik elektrik üretmez.

Gabardin Parçası.
Gabardin Parçası.

Gabardin Parçası. Özellikle yünlü bir takım elbise hazırlanırken, yün saten gabardin özellikle astar veya ipek kumaş için bir ipek kumaş seçin. Bir yünlü takım elbiseli bir kumaşla astarlanması, hava alabilirliğini ve yukarıda listelenen diğer özellikleri geçersizleştirecektir.

Bu güzel kumaşla dikilmesi de kolaydır. Deseni kumaştan keserken, şekerleme düzenini kullanarak tüm parçalar aynı yönde ilerleyecektir. Yünlü saten gabardin kadife veya kürk gibi farklı bir şekle sahip olmasına rağmen, desen parçalarının alternatif olarak düzenlenmesiyle ince renk değişiklikleri meydana gelebilir. Daha fazla ceset eklemek isterseniz ceketin altını pamuklu patiska ile vurgulayın ve yaka gibi vücuda daha fazla ihtiyaç duyulan bölgeler için orta ağırlıkta bir at kuyruğu arabirimi kullanın. Her zaman keskin bir dikiş makinesi iğnesi kullanın, üniversal ya da tükenmez bir iğne kullanın. Ve her zaman olduğu gibi, yeni bir proje başlattığınızda yeni bir dikiş iğnesi kullanın.

Gabardin Parçası. Kuru temizleme, terzilikte kullanılan çeşitli kumaşlardan dolayı takım elbiseleri için tercih edilen bakım yöntemidir. Ben şahsen yünlü saten gabardin kumaş giysilerimi de kuru temizlemeyi tercih ediyorum ve asla el yıkamayı denemedim. Yün elbiselerinizi elle yıkamayı tercih ederseniz, her bir giyside kullanılan tüm kumaşları ve ara yüzeyleri ön yıkamayı unutmayın. Keyfini çıkarın! Kadife veya kürk gibi farklı bir şekle sahip olursanız, desen parçalarının alternatif olarak düzenlenmesiyle ince renk değişiklikleri meydana gelebilir. Daha fazla ceset eklemek isterseniz ceketin altını pamuklu ile vurgulayın ve yaka gibi daha fazla ceset gerektiren bölgeler için orta ağırlıkta at kılı kulağı arayüzü kullanın. Her zaman keskin bir dikiş makinesi iğne patiska kullanın, üniversal ya da tükenmez bir iğne kullanın.

Parça Gabardin
Parça Gabardin

Gabardin Parçası. Ve her zaman olduğu gibi, yeni bir proje başlattığınızda yeni bir dikiş iğnesi kullanın. Kuru temizleme, terzilikte kullanılan çeşitli kumaşlardan dolayı takım elbiseleri için tercih edilen bakım yöntemidir. Ben şahsen yünlü saten gabardin giysilerimi de kuru temizlemeyi tercih ediyorum ve asla el yıkamayı denemedim. Yün elbiselerinizi elle yıkamayı tercih ederseniz, her bir giyside kullanılan tüm kumaşları ve ara yüzeyleri ön yıkamayı unutmayın. Keyfini çıkarın! Kadife veya kürk gibi farklı bir şekle sahip olursanız, desen parçalarının alternatif olarak düzenlenmesiyle ince renk değişiklikleri meydana gelebilir. Daha fazla ceset eklemek isterseniz ceketin altını pamuklu patiska ile vurgulayın ve yaka gibi daha fazla ceset gerektiren bölgeler için orta ağırlıkta at kılı kulağı arayüzü kullanın. Her zaman keskin bir dikiş makinesi iğnesi kullanın, üniversal ya da tükenmez bir iğne kullanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın