Parti Krep Kumaş Alanlar

Krep etkisi – kumaşın özel bir doku, dokunma, tane yapısı kaba. O şu şekillerde ulaşılabilir: Krep iplik bükümü uygulanması. Bu gelişmiş büküm, 100 cm üç bin filamanın uzunluğu kadar Büküm sayısı. Sonuç olarak, iplik çok güçlü, yoğun ve esnek hale gelir.

Parti Krep Kumaş Alanlar.
Parti Krep Kumaş Alanlar.

Parti Krep Kumaş Alanlar. (Genellikle düz bir şekilde) dokuma tarafından alternatif iplikler farklı yönlerde bükülmüş – sağa ve sola. Web’in dekoksiyonuyla son aşamalarında birinin üretiminde. Yüksek su sıcaklığının etkisiyle iplik spin, ancak başka bir iş parçacığı tarafından tutulan promosyon dokuma alanlarında etmek. Nedeniyle aynı etkisi bu düzensiz tanıtımına ve elde – doku kaba, granüler hale gelir.

Örgü kullanma.

Bu durumda, geleneksel iplikler, ancak özel bir şekilde bükülmüş. Bu yöntemde örgü bölümleri malzemenin ana yüzeyinden farklı birkaç çözgü kumaş veya atkı ipliklerinin, oluşturulmaktadır. Belli bir düzenlilik olmadan bu tür siteler Tekrarlanan, bu kesin desen veya tasarım olmaz olduğunu.

Başlangıçta ham ipek lifleri yalnızca olarak da kullanılır. Şu anda krep kumaş doğal ve yapay ve sentetik kökenli, her iki elyaf tiplerinin, bir çok şekilde imal edilir. En sık kullanılan:

ipek;

pamuk;

yün;

akrilik.

Parti Krep Kumaş Alanlar. Açıklama: tipleri ve sınıflandırılması Genel ismi malzemelerin büyük bir grup gizler olduğundan, bu tip bir krep çeşitleri ve bir çok çeşitli kriterlere göre sınıflandırılır. Dokumada kullanılan iplik bağlı malzemelerdir:

Parti Krep Kumaş Alanlar.
Parti Krep Kumaş Alanlar.

Atkı ipliği büküm arttıkça ve çekirdek olarak ve kullanılmaktadır. pürüzlülüğü ve tane boyutu etkisi daha açık bir şekilde belirgindir;

Güçlendirilmiş iplik büküm sadece geleneksel, düz büküm kullanılarak bir baz olarak bir ördek olarak kullanılır. Tahıl etkisi bastırılmış, daha az belirgindir.

Georgette, keskin, keskin, düz kreptir; Nispeten modern bir kumaş olan şifon da keskin ve berraktır ancak pürüzsüz, kazınmamış bir yüzeye sahiptir.

İkinci tip krep kumaşkumaş, oldukça inişli görünüşlü küçük, düzensiz şamandıralara sahip olan bir örgü içinde normal bükümü olan ipliklerden yapılır. Bu yöntem, büyük iplikleri kayda değer bir doku üreten ağır kumaşlarda en etkilidir.

Parti Krep Kumaş Alanlar. Üçüncü tip krep dokumada gevşek gerilimden kaynaklanan çarpık desenler taşmıştır. Kumaş dokuma tezgahının gerginliğinden kurtulduğunda, kumaş düzleminden çıkıntı yapmaya zorlanan kıvrılmış çizgilere göre daha yakın mesafeli atkılarla daha kısa bir uzunluğa rahatlar. Yazlık takım elbisesi, iç çamaşırı, pijama ve çocuk giyiminde genellikle ideal bir seçimdir, çünkü kırışıklıkları döküp ütülemezdir.

Dördüncü krep, kumaşın uygulandığı her yerde küçülmesine neden olan özel bir bitiş uygulamasını gerektirir. Yöntem, ilk kez 1822’de İngiltere’de patentli olup, kabartmalı desenleri almak için, ısıtılmış, oyulmuş bir bakır silindirin altına gomalakla sertleştirilmiş düz, ince bir ipek kumaş gazlı bez geçirilmiştir. Şu anda, baskılı çeşitlerin ağırlıklı olarak dokulu kreplere “krep” adı verilmişti. Düz krep terimi herkes için geçerliydi , şüphesiz Fransızların karşı konulmaz moda kılıfları yüzünden.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın