Spot İplik

İplik:

Kumaş kalitesi , tamamen iplik özelliklerine ve kumaş konstrüksiyonuna bağlı olan bitmiş kumaşın farklı özelliklerini ifade eder. Örme yapıların akışkanlığına ve örgü kumaş kalitesine olan etkilerine göre çorap ipliğinin kalitesi ağırlık yaşına göre dikkate alınmalıdır.

Spot İplik.
Spot İplik.

Spot İplik. Dikkate alınması gereken önemli iplik özellikleri, ipliğin sürtünmesinin değişmesi, iplik kumaş düzensizliği, burulma rijitliği ve bükülme rijitliği dahilinde mümkün olan en kısa gösterge uzunluğu için ipliğin bükülmesi olacaktır.

Bir tekstil ipliği , liflerin ve / veya filamanların, bükümlü ya da bükülmemiş, nispeten küçük ve kesitsel uzunluğunda bir montajı “yapar.

İplik-elyaf iplikleri, sağlamlık, tutma ve görünüm gibi istenen özelliklerin üretilmesi için birleştirilen ve çeşitli yollarla (genellikle büküm) birleştirilen ştapel elyaflardan oluşur.

Spot İplik. Sürekli filament iplikler, gerekli filament sayısının bir araya getirilmesiyle veya daha yaygın olarak, insan elyaf lifleri durumunda olduğu gibi bir eğirme işleminde aynı anda gerekli sayıda elyaf ve kalınlıkta elyaf üretilerek üretilir.

Fantezi iplikler:

Bir fantezi iplik yapımında bilerek verilen düzensizlikleri tarafından bir tek ya da iki iplik normal inşaat farklıdır olarak tanımlanabilir.

“Fantezi iplikler” bazı kasıtlı dekoratif süreksizlik veya kesintilerin, renk veya formun veya her ikisinin de renginin ve formunun tanıtıldığı hallerdir. Bu süreksizlik, gelişmiş estetik bir etki üretme niyetiyle birleştirilmiştir. Kumaşta süslü etkiyi tartışırken metalik bir ipliği ve metalik görünümü olan iplikleri de içermeliyiz ve bu nedenle fantezi iplik yapısının tartışılmasında bu iplikler hakkında kısa bir bölüm dahil ettik, ancak tanımlamanın katı şartlarına göre metalik Renk veya formda belirgin bir süreksizlik göstermeyebileceği için “fantezi” olmayabilir.

Spot İplik.
Spot İplik.

‘Yenilik’ veya ‘fantezi’ iplikler kumaşlarda farklı dokular ve efektler üretir. Fantezi iplikler, tüm doğal elyaflardan, insan yapımı elyaflardan ve harmanlarından yapılabilir. Önceden boyalı veya boyalı elyaflardan ve ipliklerden üretilebilirler.

Fantezi iplikler içeren kumaşlar birçok tekstil amaçlı, örneğin elbise kumaşları gibi giysiler veya perde ve döşeme gibi ev tekstilleri için kullanılır.

Fantazi iplikler takım elbiselik, gömleklik, elbise malzemesi, döşemelik kumaş ve yünlü tüvitlerin dokumasında kullanılır.

Örgü endüstrisinde de kullanılırlar.

Bunlar güzellik ve itiraz geliştirme için kullanılır.

Fantezi iplikler kullanarak nihai ürün görsel çekiciliğini artırır, bu da satış gerçekleştirmeyi geliştirir.

Bu iplikler güç tezgahlarında, el tezgahlarında, düz örgülerde ve her türlü dairesel örgü makinesinde kullanılabilir.

Bu fantezi iplikler, en son teknoloji ürünü oyuk makinelerde sentezlenmiştir.

Yenilik İplikleri:

Spot İplik. Aşağıdaki tekniklerden bir veya daha fazlasını kullanarak yenilikçi iplikler üretilebilir. Farklı lif türlerinin kombinasyonu; Farklı iplik renklerinin kombinasyonu; Farklı iplik doğrusal yoğunluklarının kombinasyonu; Farklı iplik uzunluklarının kombinasyonu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın