Şifon Kumaş

Şifon kumaşları, özel bir fırsat için bir şeyler arıyorsanız ideal bir seçimdir. Şifon, tül ve ipek için akşam kıyafeti veya özel Şifon Kumaşetkinlikler için giyim için mükemmel bir ilave. Akıcı örtü kadın tulumunu ağırlıksız, şık ve lüks yapar.

Şifon sadece akşam kıyafeti ile sınırlı olmamalı. Bu hafif ve havadar kumaş, sizi daha sıcak aylarda görmek için “yaz” kumaştır. Hafif şal, üst veya tunik – sıcaklık yükseldiğinde, cilde büyük bir his verir ve giymek çok rahat.

DIKIŞ VE ŞIFON BAKIMINDA FAYDALI IPUÇLARI

Şifon kumaşlar çok hassas ve özenle kullanılmalıdır.

Desen parçalarını keserken bir döner kesici ve kendi kendini iyileştirici mat kullanmanız en iyisidir. Şifon kumaşını normal makaslarıyla kesmek isterseniz, keten kumaş gibi kaymaz bir yüzeyi kullanın.

Ayrıca sabitlemeye dikkat etmeniz ve ince, keskin pimler kullanmanız gerekir. Alternatif olarak, şerit bandı veya özel sprey yapıştırıcı kullanarak desen parçalarını birbirine de takabilirsiniz.

Şifon Kumaş. Basarken dikkatli ol! Şifon, su ile temas ettiğinde kıvrılabilir. Buharlı ütüyü sadece tamamen boş bir depo ile kullanmalısınız. Çok narin olduğu için, şifon yeri düşük sıcaklıklarda asla demonte etmemelisiniz. Ütünün altındaki çizikler

Şifon Kumaş
Şifon Kumaş

bile kumaşa zarar verebilir. Kumaş ile ütünüzün arasına bir tabak kağıt doku yerleştirin.

Şifon dikerken iyi bir iğne (60 veya 70) ve ince bir iplik kullandığınızdan emin olun.

Küçük bir dikiş uzunluğu kullanın (1,5 mm ila 2 mm). Dikme sırasında, ipliklerin besleme köpeğine sıkışmamasını sağlamak için kumaşın altına kağıt kağıdı yerleştirin. Şifon, kolayca kopar ve tıkar, dikiş yerlerini ve kenarlarını dikkatli bir şekilde bitirmelisin. Bu bir overlok ile en kolay. Standart bir ev tipi dikiş makinesine sahipseniz dikiş paranızın kenarından yaklaşık 5 mm zikzak dikiş kullanabilir ve daha sonra dikiş paranızı dikişlerinize kadar düzeltebilirsiniz.  Sentetik şifon evde yıkanırken saf temiz ipek şifonun daha iyi olursunuz – ya elle ya da narin ürünlere uygun bir çamaşır suyu kullanarak hassas bir süreçte yıkanabilirsiniz.

Şifon kumaşlarımızın yelpazemiz pek çok renk ve deseni içerir; seçim için şımarık olursunuz.

Şifon kumaş yaz modası için idealdir. Şifon, hafif bluz ve tuniklerden gevşek havadar yazlık elbiseler üretmek için kullanılabilir. Sırt ya da yakında şifon içeren bir kokteyl elbisesi cildin ipucu ile gerçek bir açıklama yapar. Eğer o gitmek istemiyorsanız, şifon yastıkları mükemmel bir alternatiftir. Bu zeki ve şık görünüyor.

Şifon eşarplar şal olarak da giyilebilir.

Şifon kumaşlar da gelin giysiler için popülerdir. Zahmetsiz örtüler ile akıcı kumaşlardan yapılmış gelinlik herhangi bir düğün için nefes kesici bir giriş imkanı sunar.

– Yaz kıyafeti, gecelik kıyafeti veya gelin giyim giymek için şifon kullanabilirsiniz – Şifonun hassas yapısı, Fransız dikişleri gibi özel yöntemleri kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın