Şifon Alımı Yapanlar

Kumaş alanlar bir bakışta tüy kadar hafif krep kumaş. Moda dünyasında şifon lüks ve zarafeti temsil eder. Akan, şeffaf kumaş özellikle gece kıyafetleri ve iç çamaşırları yapmak için popülerdir çünkü düzenlenmesi kolaydır ve özellikle nazikçe düşer. Şifon , kumaş alan çok şeffaf yapan ağ benzeri düz dokumaya sahip çok hafif bir malzemedir. Tek tek iplikler, kumaşa kumlu bir his veren yoğun bir şekilde bükülür.

ŞİFON KUMAŞ ALIMI YAPAN FİRMALAR

Şifon neyden yapılmıştır?

Kışın şifon elbise giyilir mi,Şifon elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir,Şifon elbisenin içine ne giyilir,Şifon elbise altına spor ayakkabı,Şifon elbise hangi mevsimde giyilir,Kısa elbisenin altına Nasıl ayakkabı giyilmeli,Siyah şifon elbise altına ayakkabı,

“Şifon nedir?” – Aklınızda bu soru varsa, muhtemelen kumaşın bileşenleri hakkında da bilgi arıyorsunuz. Hem kimyasal hem de doğal liflerden yapılabilen bir kumaştır. Üretim için en popüler sentetik elyaflar naylon ve polyesterdir. Özellikle polyester ucuz fiyatı ve dayanıklı yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Elyafın bakımı da özellikle kolaydır. Bununla birlikte, şifon doğal liflerden de yapılabilir: İpek lifleri, asil ışıltıları ve pürüzsüz dokuları nedeniyle geleneksel olarak kullanılır. Şifon, polyester veya ipek şifondan daha az parlak olan pamuklu kumaşta da mevcuttur.

KARIŞIK ŞİFON KUMAŞ ALIMI YAPANLAR

İpek, pamuk ve naylon şifon, çok çeşitli renklerde kolayca boyanabilir. Polyester ise su bazlı boyalar lifler tarafından itildiği için özel bir işlemle boyanmaktadır. Bunun için özel çevre dostu renklerin buharlaştığı ve polyester elyaflara kalıcı olarak sabitlendiği süblimasyon baskıyı kullanıyoruz.İpekten yapılan bir diğer krep kumaş ise georgette olarak adlandırılan kumaştır. Ancak şifonun aksine bu biraz daha ağır ve daha az şeffaftır. Şifon, daha hafif olması nedeniyle georgette kumaştan daha yumuşak bir şekilde örtülür.

Şifon nasıl yapılır?

Şifon düz dokuma bir kumaştır. Bu, çözgü ve atkı ipliklerinin dönüşümlü olarak çaprazlandığı en basit bağlamadır. Ayrıca şifon yapımında kullanılan ipler de ağır bükümlüdür. Bu, kumaşın çok iyi bildiği kumlu, pütürlü tuşe ve hafif dalgalı doku sağlar. Malzeme bir ışık kaynağına tutulduğunda, imalatında kullanılan tek tek iplikler görülebilir. Bunun nedeni, ağ benzeri bir yapı oluşturan gevşek örgüdür.

SERİ SONU ŞİFON KUMAŞ ALANLAR

Şifonun kullanımı, kaygan doğası nedeniyle genellikle kolay değildir. Terzilik ticaretinde, kumaş bu nedenle genellikle kaymaz bir yüzeye yerleştirilir veya iki kağıt mendil yaprağı arasına sabitlenir. Çoğu terzi, malzeme dikiş deliğine kolayca çekilip yırtılabildiğinden kumaşı yavaş ve dikkatli bir şekilde diker. Kumaşın iplik çekmemesi için hasarsız, ince bir dikiş makinesi iğnesi kullanmak da önemlidir. İğnenizin hasarlı olup olmadığından emin değilseniz, yeni bir iğne kullanmak daha iyidir.

ŞİFON KUMAŞ NEREYE SATARIM?

Şifon ne için kullanılır?

Şifon, yumuşak yapısı nedeniyle abiye elbiselere şıklık katmak için popüler bir malzemedir. Gece ve gelinliklerde genellikle malzemenin geri kalanı üzerinde şeffaf bir kumaş tabakası bulunur. Bu, elbisenin tamamen şeffaf malzemeden yapılması gerekmeden size ışıltılı bir görünüm ve akıcı bir örtü sağlar.

Parti kumaş alanlar. Hafif ve havadar drapesi ile kumaş, dekoratif eşarp ve perde yapmak için de uygundur. Aynı sebeplerden dolayı şifon atkısı, eşarp ve iç çamaşırlarında da kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın