Sandy Kumaş.

Sandy kumaş alanlar ve bunların ayrıntılı özelliklerinin adı “A’dan Z’ye itibaren” Bizim sütunda görülebilir. bu grup, saf ipek, ama

sany kumaş
sany kumaş

karışık ve tam sentetik ham maddelerden sadece malzeme içerir, çünkü doğal ve suni ipek ayırt edilmelidir. Ayrıca, ipek lifleri oranı% 90’dan daha fazla olan. Bu tekstil endüstrisinin ilerlemesi için değil aynı zamanda doğal ipek yüksek fiyat ile sadece kaynaklanmaktadır.

Sandy kumaş özellikleri genellikle görünüm bilgi ile sınırlıdır. İpek Malzeme gerçekten çok çekici: o parlar ve yumuşak ve hoş bir dokunuş güneş, ışık, parıldıyor. Bundan başka, ipek, yüksek faydacı özellikleri h, düşük çekme, iyi asmak sahiptir. Bu, hafif elastik ve dayanıklı kumaş.

Sandy kumaş üretimi – çok zaman alıcı ve pahalı bir yöntem olup, bu nedenle, doğal malzemeler daha yüksek bir üretim maliyetine sahiptir ve çok piyasada kabul edilir. İpek kozası, ham malzeme ipek böceği bulunmaktadır. İlk birkaç hafta içinde koza örgü tırtılları yetiştirilen. Daha sonra su ve dikkatli bir şekilde çözülmekte kaynayan batırılmıştır. Bu donuk sarımsı iplik döner.

Parça kumaş alanlar

Kullanılan ipek örgülerin bu tür üretmek için:

Sandy kumaş. Malzeme bu şekilde elde edilen bir araya geçme, bir saten ve mat alt denilen ve bir pürüzsüz parlak görünür yüzeye sahiptir. Bir dezavantajı, yüksek akışkanlık ve keserken kayma. Saten örgü farklı kombinasyonları, saten atlaslar üretti.

sany kumaş
sany kumaş

Düz. Bu yöntem, inç başına parçacığı sayısını arttırarak kumaş yoğunluğunu ayarlamak için olanak sağlar. Ha daha yoğun madde çıkışında elde edilen. Düz örgü kumaşların Adı: krep de, krep – şifon.

Dimi. Filamentler asimetrik vardiya ile kesişir, bu nedenle tüm ön yüzeyi diyagonal açıkça görülebilir ince nervürlü olduğunu. Bu astar malzemeleri, iç çamaşırı ve çarşaf üretimi için kullandı. Örgü ana türlerinden Türetilmiş. Bu kaburga, diyagonal malzemeyi verir.

Büyük düşündüm. Büyük figürlü Daha iyi bilinen bir isim kumaşlar örgüleri – Jakar. Bu bilgisayar programları ile özel makinelerde dokunmaktadır. Bu kabartmalar bulunan madde türlerinin geniş bir yelpazede tasarımlar çıkıyor.

Pamuk dezavantajları buruşma ve büzülme yüksek derecesidir. Bu dezavantajları, ham boyutlandırma için bir malzeme veya sentetikler içeren diğer elyaf ile kombine kaldırın.

Doku üretimi Pamuk kumaş koleksiyonu ile başlar. Filamentler temeli haline gelecek olan bu daha sonra iyileşti pamuk lifleri, Of. Daha uzun lif malzemenin daha iyi olacaktır. Ham pamuk temizlenir ve sıralanır. Sonra bunların iplik yapılır. Kumaş yoğunluğu kalınlığı ve burulma filamanların yöntemine bağlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın