Kanvas Kumaş

Kanvas sağlamlığı nedeniyle bilinen ve kullanılan düz dokuma bir kumaştır. Kelime tuvalinin kökeni aslında kenevir için Latince ve Yunanca kelimelerden türemiştir.

Nitelikler

Kanvas aslen kenevirden yapılmıştı, ancak şu anda ağırlıklı olarak pamuklu. İki çeşit tuval, ördek tuvali ve düz kanvas vardır. Kanvas düz tuval daha sıkı bir şekilde dokunmaktadır. Tuval, kilogram başına ons cinsinden ölçülen ağırlıklarına göre

Kanvas Kumaş
Kanvas Kumaş

kategorilere ayrılır.

Tuval ve Sanat

Kanvas kumaş onbeşinci yüzyılda Almanya’da, on altılı yüzyılda İtalya’da, on yedinci yüzyılda Avrupa’nın geri kalanında yağlıboya resimlere başladı. Şu anda tuval bezden yapılmış ve ahşap bir çerçevenin üzerine uzatılmış ve boyamadan önce hazırlanmıştır. Astar tuvalin bozulmasını engelledi. Pamuk tuval daha sonra popülerleşti, ancak keten hala profesyonel sanatçılar arasında tercih edilen tuval.

Bizim Panama% 100 pamuklu ve en son nesil dijital pigment yazıcıları kullanarak basılmıştır.

Kumaş, 145 cm kullanılabilir bir genişliğe ve metrekare başına 230 gram ağırlığa sahip olduğundan yastıklar perdeleri gibi birçok döşeme uygulaması için ideal bir ağırlık haline geliyor. Pigmentli renk vericilerden elde edilen güçlü ışık haslığı da bu basılı pamuklu kumaş mobilya ürünlerinde kullanmak için ideal kılar.

Panama, her atkı üzerinde iki çözgü ipliği ile üretilen dokunmuş bir tekstildir ve kumaşa standart bir kare örgüye kıyasla daha fazla yüzey görünümü ile üniform bir görünüm kazandırır. Yüzeyi aynı zamanda mükemmel bir baskı kalitesi sunar; bu nedenle tasarımınızın reprodüksiyonları net ve doğrudu.

Sentetik Elyaflar

Kanvas kumaşı da sentetik liflerden yapılabilir. Bu kanvas dokumalar tamamen sentetik veya doğal elyaflarla harmanlanabilir. Sentetik elyafın avantajları, mevcut doğal elyaflardan herhangi birinden daha iyi küf, çürüme ve suya dayanıklılık özelliklerine sahip hafif tuvaller yapma kabiliyetini içerir. Sentetik elyaf

Kanvas Kumaş
Kanvas Kumaş

aynı zamanda ağır iş amaçlı kullanılabilir. Kanvas kumaşları oluşturmak için kullanılan yaygın sentetik lif türleri arasında polyester ve naylon bulunur.

Keten Kumaş

Keten tuval kumaş dokunabilecek başka doğal lif türüdür. Tekstil Mobilyaları web sitesine göre, keten keten pamuğun iki katından üç kat daha güçlüdür. Keten, doğal elyafların en az elastikiyetli olduğu da düşünülür. Bu, bir zamanlar esneme işleminin orijinal boyutuna dönmeyeceği anlamına gelir. Çarşı tuvali de oldukça emici ve pamuktan farksız, çok kolay kırışıyor. Ucuz web sitesine göre, keten tuval, profesyonel sanatçılar tarafından kullanılan sanat tuvalinin popüler bir türüdür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın