Polar

Polar ısı yalıtımı özelliklerine sahip, yumuşak, uyuklayan, sentetik bir kumaş. Polar  (mikrofleece de denir) yünden çok daha hafiftir, ancak yünle aynı özelliklere sahiptir. Yumuşak, hafif, sıcak ve rahattır. Su emilimine karşı dayanıklıdır (yani hidrofobiktir) ve ıslak olduğunda dahi ısı yalıtımını korur. Kumaş da nefes alıyor. Bununla birlikte, alev geciktirici ile muamele edilmediği sürece oldukça yanıcıdır, rüzgar geçirmez değildir ve statik elektrik tutar ve kir, tüy ve tüy biriktirir. Ayrıca boncuklanma eğilimli olabilir.

polar kumaş
polar kumaş

Üretim : Polar ilk olarak Polietilen tereftalattan yapılmış ancak geri dönüştürülmüş plastik şişeler veya geri dönüştürülmüş polar olmak üzere diğer sentetik liflerden yapılabilir.

Polar polartan daha yumuşak olan mikro polar dokunmak harika ve çoğunlukla bebek ve çocuk projeleri içindir. Çoğu mikro-polar kumaş için çok net bir doğru ve yanlış taraf vardır. Bir taraf, minik (neredeyse kürklü) elyaflarıyla cennet hissine sahiptir. Orta ağırlıklı polartan daha incedir. Çatlamazken, uçlar şekilden esnetilebilecek kadar yıpranmaz, bu yüzden maruz kalan kenarları çiğ bırakmamaları önerilir.

Bu gerçekten bir polar kumaş ise tartışılabilir olsa da, çoğunlukla polar için (kucaklaşmış olarak da bilinir) adı verilen bu kumaş gerçekten cennettir. Bununla birlikte, özel bir bakım gerektirmektedir. dikiş iğnenin altında kayacağı için zor olabilir.

polar kumaş
polar kumaş

Bu, çok sayıda iğne, bir mayo topu iğne veya bu kumaş üzerinde dikmek için yürümekte olan bir ayak anlamına gelir. Kenarları ve şekli kaybedebilirsiniz, bu nedenle bitirme önerilir (bazı projeler dışında – burada şeker şerit eşarp dışarı kontrol edin ). Ayrıca, asla sıcak suyla yıkamalısınız ya da yüksek sıcaklıkta kurutmanız imza yumuşaklığını kaybedecektir. Çift taraflı satın alabilirsiniz, ancak çoğu zaman tek taraflı bir kumaştır. için kullanan birkaç desen tasarladım!

Örneğin, dış etrafta sıklıkla kullanılır, çünkü giyenini sıcak ve kuru tutma yeteneği vardır. Neme dirençli olduğu için, polar sadece ıslanırsa nem yüzdesini eder. Ayrıca, nem emen yapağın bölümleri çabucak kurur; bu da, poları soğuk ve ıslak iklim aktiviteleri için mükemmel bir malzeme göre, yünlüler, yünlerden daha sıcak ve daha hafif olması için polar kumaş bulan dış mekan dişlilerindeki poların kısmen sorumlu tutuluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın