Hafif Yaz Kumaşlar Hangileri?

Polyester tekstiller arasında en genç

KİLO İLE KUMAŞ SATANLAR. Ne zaman poliester genç ve hafif yaz kumaştır. 1940’larda İngiltere’de geliştirildi ve ipeğe ucuz bir alternatif olması amaçlandı.olmak. Bu amaç kuşkusuz yerine getirilmiştir, bu nedenle tekstil endüstrisi diğer şeylerin yanı sıra polyestere çok düşkündür. Polyester doğal olarak oluşur, ancak esas olarak kimyasal işlemlerde üretilir. Temel yapı taşları taşkömürü, ham petrol, kireç ve doğal gazdır. Madde eritilir ve sıvı kütle, bir memecik vasıtasıyla bir soğuk hava miline beslenir. Burada lif şekli eğrilmekte ve düşen sıcaklıkla katılaştırılmaktadır. Polyester lifleri, pamuk ve ipek liflerinden önemli ölçüde daha incedir. Ek olarak, polyester çok dövülebilir, yani pamuk gibi doğal liflerle kombine edilebilir. Çiçek desenli kapri pantolonlar yazın kendisi gibi parlıyor.

Parti iplik alan. Polyesterin bakımı son derece kolay olduğu için kumaş, sıcak yaz günlerinde harika bir şekilde uygundur. Günde iki kez üzerlerindeki kıyafetimizi değiştirmeyi seviyoruz. Kumaş olmayan demir , crease- dayanıklı , ışığa dayanıklı değildir ve büzülme . Ayrıca, sentetik elyaf çabuk kurur. Polyesterden yapılmış bir bluzun bakımı gerçekten çok kolay!

Spot kumaş alanlar. Doğal lifler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? O halde polyester hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için kumaş ansiklopedimize bir göz atın .:

pamuk

keten

ipek

polyester

viskon

Jersey

Pamuk, hafif yazlık kumaşlar arasında bir klasik

Yaz için hafif kumaşlar? Pamuk doğrudan bize düşüyor. Niye ya? Pamuk, doğal bir bitkisel elyaftır. Binlerce yıldır tekstil üretiminde insanlar pamuktan yapılmış tunik gibi giysiler giyerlerdi. Pamuk, boyu bir buçuk metreye kadar büyüyebilen bir ebegümeci bitkisidir. Hammaddesi pamuk meyvelerinden elde edilir. Sözde tohum lifleri daha sonra hasat edilir, temizlenir ve iplik fabrikalarında sınıflandırılır. Burada bir eğirme makinesi tarafından şekillendirilir ve bükülürler. Kimyasal bir emprenye sıvısı, dokuma sırasında ipliğin kopmasını önler. Bu daha sonra tekrar yıkanır. Daha sonra kostik soda pamuğu inceltir. Lifin hücre duvarı şişer, yüzeyi pürüzsüzleşir ve pamuğun boyanması ve yıkanması daha kolaydır. Son olarak elde edilen iplik tekstil dokumak için kullanılabilir.

KİLO İLE KUMAŞ İNCE KUMAŞLAR.

Pamuklu Kumaş Alanlar. Dışarıya fazla ısı verir ve aynı zamanda çok büyük miktarda sıvıyı emebilir. Can sıkıcı lekeler bu nedenle çok geç görünebilir. Gördüğünüz gibi pamuklu kumaş uzun bir geleneğe sahiptir ve yaz için birçok avantajı vardır. Yüksek kaliteli pamuk arıyorsanız Türkiye pamuğu veya organik tarım kurallarına göre üretilen organik pamuğu seçin. Onlarla birlikte, yazı tüy kadar hafif geçirmeniz garanti.

Doğal lifler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? O halde pamuk hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için tekstil ansiklopedimize bir göz atın. Dergi makalemizde “ Organik pamuk nedir – ve ne kadar sürdürülebilir? ”Genetik mühendisliği ve kimyasal gübreler olmadan çalışan pamuk modeli hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Ham şifon alanlar,kalan şifon kumaşı satın alan,kalmış şifon kumaşları satın alan yerler,kalan kumaşı satın alan,kalan kumaşı alan,kalmış kumaşları alanlar,elde kalan kumaşı satın alan,üretim fazlası şifon alan,şifon kumaş nereye satarım,mini şifon elbise modelleri,

Keten, başka hiçbir kumaşta olmadığı gibi yazı temsil eder

Keten yaz için nihai kumaştır. Tekstil serinletici bir etkiye sahiptir ve nefes alabilir ve kesinlikle hafif yazlık kumaştır. Ayrıca tüy bırakmaz, ortalamanın üzerinde bir dayanıklılığa sahiptir, dayanıklıdır ve antistatiktir. Pantolon üzerindeki bir leke, ketenlere zarar veremez. Yaz aylarında dikkat çekici derecede sıcak günler için açık renkte geniş kesim keten pantolonları öneriyoruz. Keten veya keten karışımlarından yapılan, kombinlenmesi kolaydır ve sahilde yürüyüş yapmak için zarif bir göz alıcıdır. Keten, keten olarak da bilinir.

KİLO İLE KUMAŞ

Tekstil yassı elyaftan elde edilir. Doğal elyafın üretimi sırasında keten çıkarılır ve kavrulur. Kumaş satın alanlar. Bitki ağaçtan ayrıldıktan ve tarandıktan sonra, lifler iplik haline getirilebilir. Üretimin sonunda, lifler eğirme veya dokuma sırasında keten kumaş haline gelir. Orta Çağ’da keten, özellikle tarlalarda fiziksel çalışma için büyük talep görüyordu. Keten, daha çevre dostu üretimi ve dayanıklılığı sayesinde şu anda popülaritesini artırıyor.

İpek, hafif kumaşların incisidir

Parça kumaş satın alanlar ipek özeldir ve kesinlikle hafif yazlık kumaşlardan biridir. Sonuçta ipek doğal bir hayvansal elyaftır. Lifler, ipek eğirme tırtıllarının kozalarından elde edilir. Tırtıl, iki sürekli iplik kullanarak kozasını üç gün boyunca oluşturur. Bu ipleri kendi etrafına yaklaşık 100.000 kez sarar. Koza, üç ila altı santimetre büyüklüğe ulaşır, iplikler üç kilometreye kadar uzunluğa ulaşır. İplikler daha sonra ipliğin başlangıcını bulmak için ılık suda fırçalanır. İpek, sarma cihazlarında kozadan çözülür. Kozadaki iki iplikten tek bir çift iplik bükülür. Elde edilen iplik daha sonra bükülür ve daha kalın bir iplik oluşturmak için diğer ipliklerle birleştirilir. İpek ancak şimdi uzun ömürlü, hafif bir yol arkadaşı oluyor.

Düğün için şifon elbiseler,uzun kollu elbise.

Bir kostik banyosunda ipek ipliği ağırlığının yaklaşık yüzde 12’sini kaybeder. Ağırlıkça satış için, tekstili suni olarak ağırlaştırmak için boyama sırasında metal tuzları ve su bardağı eklenir. İpek dayanıklılığını kaybeder. Kıyafet satın alırken kaliteli kumaşlar aradığınızdan emin olun! İpek tipik tekstil vardır iç çamaşırı  düğün elbiseleri ve gece kıyafeti . Ayrıca ipekten yapılmış nevresimler de çok popülerdir, çünkü ipek büyüleyici bir parlaklığa sahiptir ve özellikle alerjisi olanlar için uygundur. Aksi takdirde ipek buruşmaz , çok hafif ve incedir.. Kumaş çabuk kurur ve ısı düzenleyici etkiye sahiptir. Ilık yaz geceleri için ipekten yapılmış rahat bir kapitone yatak ipucumuz.

TAVSİYE YAZIKAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın