Bluz İçin Kaç Metre Kumaş Almak Gerekir?

Bir bluz için kumaş nasıl hesaplanır?

KUMAŞ ALANLAR – PARÇA KUMAŞ – KİLO İLE KUMAŞ – 1A KUMAŞ. Belirli bir kalite ve özellikteki bir kumaştan bluz dikmek zor değildir. Ayrıca, farklı malzemelerden oluşan geniş bir seçim var. Ana şey, malzemenin vücudun nefes almasına izin vermesi ve kesilmesi kolay olmasıdır. Aşağıda hangi kumaştan bluz dikeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ancak kendi başınıza bir karar vermek ve planınızı uygulamak zorsa bluz dikimini yetkili bir terziye emanet etmek daha iyidir.

Bluz kesim özelliği

Bluz, herhangi bir kısıtlamanın olmadığı serbest stil bir üründür. Bluz takılabilir veya bol kesim olabilir. Yakalı veya yakasız,düğmeli veya hiç düğmeli olabilir. Boynun şekli bile farklı olabilir. Kolların kesilmesinde herhangi bir kısıtlama yoktur – fenerler, kanatlar, farbalalar, pileli geniş kollar, reglan vb. Elbette kesime bağlı olarak bluz için kumaş tüketimi belirlenecektir. Bu nedenle, her bir durumda, bluz başına kaç metre kumaş gerektiğini hesaplamanız gerekir.Bir bluz için kaç metre kumaş alınır?

Kolları gömme klasik bir bluz dikmek istiyorsanız.

Bluz Modelleri bayan,Bayan Penye Bluz Modelleri,Uzun Kollu penye Bluz Modelleri,Koton Bluz,Kadın Bluz Modelleri,Abiye Bluz,Askılı Bluz,Crop Bluz,bluz kumaşı alanlar,bluzluk kumaş alanlar,kilo ile bluz kumaşı,bluz kumaşı satanlar,bluz kumaş fiyatı,bluz satan yerler,bluz modası,2022 bluz modası,2023 bluz modelleri,
Abiye Bluz,Askılı Bluz,Crop Bluz,bluz kumaşı alanlar,bluzluk kumaş alanlar,kilo ile bluz kumaşı,bluz kumaşı satanlar,bluz kumaş fiyatı,bluz satan yerler,bluz modası,2022 bluz modası,2023 bluz modelleri,
 • 46’ya kadar bedeniniz:
 • 110cm bir kumaş genişliği ile, hesaplamak aşağıdaki gibi: bir bluz boyu + kol uzunluğu + 30 cm
 • 140-150 cm kumaş genişliği ile:
 • bir bluz boyu + kol uzunluğu + 20 cm
 • bedeni 46’dan 54’e ise:
 • a ile 110 cm kumaş eni:
 • iki bluz boyu + kol boyu + 10 cm
 • 140-150 cm kumaş eni için:
 • bir buçuk bluz boyları + kol uzunluğu + 10 cm
 • Reglan kollu klasik bir bluz dikmek istiyorsanız veya yarasa kollu bluz.
 • 46 bedene kadar:
 • 140-150 cm kumaş genişliği için:
 • iki bluz uzunluğu + 20 cm
 • 46 ile 54
 • arası bedeniniz: 140-150 cm kumaş genişliği için:
 • iki buçuk bluz uzunluğu + kol uzunluğu + 20 santimetre.

KUMAŞ SATANLAR.

Bu masraf standart ürünler için hesaplanmıştır, son karar sizindir. Satın almadan önce atölyemizin ustasına danışmanızı tavsiye ederim.

Bir gömlek nasıl ütülenir: hazırlık

Aşağıda gömleğinizi nasıl düzgün bir şekilde ütüleyeceğinize dair bir kılavuz bulacaksınız. Ütüleme için gerekli tüm hazırlık unsurlarını zaten biliyorsanız, doğrudan 6 numaralı adıma geçin.

1 Buhar ayarı, kırışıklıklarla daha verimli bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Tanka su dökün ve buhar modunu ayarlayın. Filtrelenmiş veya çökeltilmiş su, ütünüzdeki kireç oluşumunu azaltmaya yardımcı olacaktır.

2 Çoğu ütü masası, açmadan önce ve molalar sırasında ütüyü yerleştirebileceğiniz metal bir ataşmanla donatılmıştır.

3 Ütüyü doğru sıcaklığa ısıtın.

4 Gömleği sağa çevirin ve ütü masasına yerleştirin.

5 Bir bluzu, gömleği veya ceketi ütülemenin en iyi yolu kumaşa bağlıdır. Gibi hassas kumaşların ipek ya da naylon iyi ütülemeden önce kumaş üzerine bir gazlı bez ile ütülenir.

Uzun kollu bir gömlek nasıl ütülenir: yöntem

6 Yaka ile başlayın. Düzleştirin ve önce içini, sonra dışını ütüleyin.

7 Aynı şeyi düğmeli manşetler ile yapın. Önce içeride, sonra dışarıda. Düğmeli bölgeleri ütülemek için ütünün kenarını kullanın.

8 Sıradaki soru, gömlek kollarının nasıl ütüleneceğidir? Kolları kenarlarında bir dikiş olacak şekilde tahtaya yerleştirin. Düzleşirken şeritleri omuzdan manşetlere doğru hareket ettirin, ardından manşonu ters çevirin ve işlemi tekrarlayın.

9 Gömlekleri ütülerken omuzlardaki fırfırlar kumaşın tamamen ütülenmesini engelleyebilir. Bu durumda, tahtayı düzleştirmek için bir omzu tahtanın keskin kenarının üzerinden geçirin.

10 Gömleğin önünü yukarıdan aşağıya doğru ütüleyin.

11 Yakalı gömleğin arkasını yukarı katlayın ve aynı şekilde yukarıdan aşağıya doğru düzleştirin. Bazen gömleğin arkasının yarısını tahtaya, sonra diğerini ve ikisini birden değil de koymak yardımcı olur.

12 Ütüyü kapatın ve soğumaya bırakın.

13 Kireç oluşumunu önlemek için ütüyü çıkarmadan önce su haznesini boşaltın.

14 Yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemek için gömleğinizi bir askıya asın.

15. Kumaş alanlar.

TAVSİYE YAZIKAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın