Gabardin Nasıl Bir Kumaştır? Kumaş Alanlar

Gabardin Nasıl Bir Kumaştır? Kumaş Alanlar

Gabardin kumaşın bileşimi, yün, ipek, pamuk ve ayrıca sentetik malzemeleri içerebilir. Kumaş suyun geçmesine izin vermez ve aynı zamanda “nefes alır”.

Gabardin genellikle kompozisyonda değil, dokuma şeklinde öne çıkan bir grup kumaş olarak adlandırılır. Bu kumaşın iplikleri, kumaşa küçük bir çapraz şerit şeklinde bir desen veren 45 ila 63 derecelik bir açıyla çapraz olarak dokunmuştur. Çözgü iplikleri atkıdan daha incedir ve ikiye bükülür. Ve atkı iplikleri tektir. Bu iplik dağılımı, gabardin desenini kabartmalı hale getirir.

Koruyucu özellikler, ipliklerin, liflerin iç içe geçme yöntemiyle geliştirilmiştir. Kullanılan örgü tipine genellikle dimi denir. Kabartılmış İngilizce dimi denir. Bu nedenle bu tür kumaşlara bazen dimi denir.

✓ KUMAŞ SATIN ALMAK BENİM İŞİM… 0536 336 43 43

Viskon Şifon kumaş nasıl,viskon kumaş kaç metre gider, viskon kumaş nasıl seçilir, viskon kumaş satın nereden alınır, viskon kumaş nereye satarım, viskon elbise nasıl seçilir, viskon yazlık elbise nasıldır, viskon elbise nereden alınır, viskon kumaş fiyatı nedir, viskon kumaş çeşitleri, Viskon nasıl bir kumaş türü,Viskon nasıl bir kumaş Terletir mi,Viskon kumaş yazlık mı kışlık mı,Viskon kumaş iç gösterir mi,

Açıkçası, dokuma basit bir dimi değil, birleşik, kabartmalı bir diyagonal tiptir. Kumaşın karakteristik bir özelliği, soldan sağa farklı açılarda (30 ° ila 70 ° arasında) yönlendirilmiş ince desenli bir yara izidir. Nervürün eğimli olduğu açı, tabanın kalınlığına, yoğunluğuna ve tekrardaki kayma miktarına bağlıdır. Çoğu zaman, skarın eğim açısı 60 ° -70 ° olan dokular vardır. Kumaşın uyumu ne kadar büyük olursa, ön yüzündeki iz o kadar büyük ve belirgin olur. Kumaşın yanlış tarafı pürüzsüz. Malzemenin yoğunluğu genellikle 290-440 g / m 2.

KUMAŞ ALANLAR.

Gabardin özellikleri

Kumaş, giysi dikimi, ev tekstili ve mobilya sektöründe kullanım için vazgeçilmez kılan bir takım özelliklere sahiptir.

Üstün dayanıklılık için sıkı dokuma kumaş. Ürün zaten modası geçmiş olabilir ve kumaş pratik olarak orijinal durumunda kalacaktır.

Malzeme esnemez, yıkandıktan sonra deforme olmaz ve şeklini iyi koruyabilir.

Kumaşı güzel örtüyor. Orta Çağ’ın manto filmlerinden hatırlayın. Her zaman organik olarak bir kişinin tüm vücudunu kaplayan büyük kıvrımlara düştüler.

Kumaş buruşmaz, mekanik harekete karşı dayanıklıdır. Gabardin, pürüzlü yüzeylerden ipucu oluşturmaz. Malzeme büyük yırtılma direncine sahiptir. Gezginlerin kıyafetlerindeki gabardin, askeri ağır yüklere zarar vermeden dayanabilir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ DEĞERİNDE ALIYORUM… 0536 336 43 43

Doğal ve karışık kumaşlar nefes alabilir.

Rengarenk TEKSTİL,Renkli Desenli Kumaş,Renkli Kumaşlar,Rengarenk Kumaş,Kumaş renkleri,Döşemelik Kumaş,Döşemelik Kumaş Fabrikaları,Bursa Döşemelik Kumaş fabrikaları,şifon renkleri,krep renkleri,sandy kumaş renkleri,gabardin renkleri,gömleklik kumaş renkleri,bluz renkleri,kot kumaş renkleri,keten kumaş renkleri,

Kıvrılma, işleme, ipliklerin dokuma şekli nem geçirmezlik sağlar.

Ürünlerin bakımı kolaydır. Birçok kirletici normal bir fırça ile temizlenir.

Terziler, dikiş ustaları, her şeyden önce kumaşın eksiklikleri ile karşı karşıyadır.

Malzeme kesimler üzerinde kolayca akar. Deneyimli profesyoneller kaliteli bir gabardin ürünü dikebilir.

Gabardinden ne yapılır?

Kumaşın kullanımı bileşimine bağlıdır.

Saf yün ve yarı yünden yapılan gabardinler, erkek ve kadın dış giyim dikimi için kullanılır. Güzel paltolar , kısa paltolar, sıkı takım elbiseler görüntüye saygınlık katar. Birçok kumaş türünde özel emprenyelerin bulunması onu su geçirmez hale getirir.

Sentetik gabardin kumaşlardan okul çocukları için üniformalar, yetişkinler ve ergenler için tulumlar dikiyorlar.

Melanj gabardin gece elbiselerinde harika görünüyor.

Mobilya üretiminde kanepe ve koltuklar gabardin ile kaplanmaktadır. Dekoratif ev tekstili ondan dikilir.

Kumaşın kabartması nedeniyle, üzerine boyalar ve dekoratif detaylar iyi sabitlenmiştir. Bu nedenle gabardin, reklamcılık sektöründe afiş üretimi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Tiyatrolarda, bu malzeme sahnede zemin perdeleri yapmak için kullanılır.

Kumaş Alanlar. Yüzyıllar boyunca, gabardinden farklı ülkelerin ordusuna üniforma dikildi. Böyle bir uluslararası görüş birliği, kumaşın kalitesini doğrular. Polis memurları, Acil Durumlar Bakanlığı, trafik polisi gabardin kıyafetleri içinde çalışmaktadır. Bu, kumaşın kalite özelliği hakkında başka yorumları gereksiz kılar.

Gabardin bakımı nasıl yapılır?

Bakım yöntemleri kumaşın bileşimine göre belirlenir. Kabul edilebilir koşullar etiketlerde belirtilmiştir.

KUMAŞ SATIN ALANLAR

Ham şifon alanlar,kalan şifon kumaşı satın alan,kalmış şifon kumaşları satın alan yerler,kalan kumaşı satın alan,kalan kumaşı alan,kalmış kumaşları alanlar,elde kalan kumaşı satın alan,üretim fazlası şifon alan,şifon kumaş nereye satarım,mini şifon elbise modelleri,
Ham şifon alanlar,kalan şifon kumaşı satın alan,kalmış şifon kumaşları satın alan yerler,kalan kumaşı satın alan,kalan kumaşı alan,kalmış kumaşları alanlar,elde kalan kumaşı satın alan,üretim fazlası şifon alan,şifon kumaş nereye satarım,mini şifon elbise modelleri,

Temizlik için saf yünden yapılmış ürünlerin verilmesi tavsiye edilir.

Yarı yünlü çamaşırlar evde makinede hassas programda veya elde yıkanabilir.

Sentetik ürünler özel bir sentetik modda yıkanır.

Malzemeyi minimal bir şekilde sıkmak gerekir.

Düzleştirilmiş olarak kurutulması tavsiye edilir.

Kumaşı ters taraftan tülbent veya çok ısıtılmamış bir ütüyle ince bir bezle ütüleyebilirsiniz.

Gabardinler, tüm durumlar için büyük bir doku grubudur. Uygun fiyatlar, dayanıklılık, kullanım yelpazesi, estetik özellikler bu malzemeyi birçok alıcının favorisi haline getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın