Balıksırtı Kumaş Alanlar

Balıksırtı kumaş alanlar,Balıksırtı Kumaş fiyatları,Kışlık kumaşlar Nelerdir,Kalın kumaşlar,Kompak kumaş fiyatları,YIKANMIŞ Ham Keten Kumaş,İpeker cupro kumaş,İtalyan koltuk kumaşı,3 İplik kumaş üreticileri,
Balıksırtı kumaş alanlar,Balıksırtı Kumaş fiyatları,Kışlık kumaşlar Nelerdir,Kalın kumaşlar,Kompak kumaş fiyatları,YIKANMIŞ Ham Keten Kumaş,İpeker cupro kumaş,İtalyan koltuk kumaşı,3 İplik kumaş üreticileri,

Kumaş alanlar balıksırtı, karakteristik V şeklinde bir desene sahip bir dokumadır. Desen, adını bir balığın, özellikle bir ringa balığının iskeletine benzerliğinden alır.

Balıksırtı örgüsü kırık bir dimidir. Bu, kumaşın içinden geçen eğik çizginin belirli bir noktada kayarak kırık bir zikzak etkisi yarattığı anlamına gelir.

BALIKSIRTI KUMAŞ SATIN ALAN YERLER…

parça balıksırtı kumaş,kilo ile balıksırtı kumaş,kiloluk balıksırtı kumaş,ham balıksırtı kumaş,balıksırtı kumaş satanlar,

Kumaş alan bu bağlama tam olarak nasıl oluyor? Her şeyden önce, dimi örgülü herhangi bir kumaşta, kumaşın içinden dimi çizgi olarak bilinen çapraz bir çizginin geçtiğini bilmek iyidir. Dimi çizgiyi belirli bir noktada şaşırttığımızda buna kırılma diyoruz. Dimi çizginin kırıldığı yerde, yer değiştirme sayısı 1’e eşit değildir, ancak genellikle dimi numarasının yarısına eşittir. Kırıldıktan sonra dimi yönünü tersine çevirebilir veya aynı yönde devam etmesine izin verebilirsiniz. Bir balıksırtı örgüde, dimi yön tersine dönerek zikzak etkisi yaratır.

Uygulamalar

Balıksırtı desenli kumaşlar erkek giyimde oldukça popülerdir. Klasik bir örgüdür ve genellikle takım elbiselerde kullanılır. Örneğin iyi bilinen tüvit kumaş, aynı zamanda bir balıksırtı dokuma ile yapılır. Bir balıksırtı kumaşla karşılaştığınızda, yünden yapılmış olma ihtimali vardır.  Buna rağmen, bu örgüye pamuk veya keten gibi diğer birçok malzeme ile birlikte de rastlayabilirsiniz.

KİLOLUK BALIKSIRTI KUMAŞ

Balıksırtı kumaş, oldukça belirgin bir desende dokunan kumaştır. Desen, bir dizi eğimli çizgi içerir. Çizgiler paraleldir ve her sırada yönleri ters çevrilir. Bu, baş aşağı bakan ve baş aşağı bakan köşeli çift ayraçların veya zikzakların dönüşümlü etkisini verir. Bu nedenle balıksırtı kumaş da denir. Balıksırtı deseninin diğer adları ok ucu ve kılçıktır.

İstanbul kumaş satın alım yerleri,Zeytinburnu kumaş satın alım yerleri,merter kumaş satın alım yerleri,mahmutpaşa kumaş satın alım yerleri,osmanbey kumaş satın alım yerleri,tekstilkent kumaş satın alım yerleri,giyimkent kumaş satın alım yerleri,

Balıksırtı aslında dokuma yöntemidir. Balıksırtı kelimesi, desenin ringa balığı iskeletine benzemesinden türetilmiştir. Balıksırtı kumaş, tüvit görünümlü ve süngerimsi bir his verecek şekilde dokunmuştur. Etkiyi yaratmak için çözgü ipliği atkı ipliğinden farklı bir renkte olacaktır.

KİLO İLE BALIKSIRTI KUMAŞ

Balıksırtı kumaş en yaygın olarak yün veya pamuklu kumaştan yapılır. Bu kumaş genellikle takım elbise, ceket, spor mont ve diğer spor giyim ve etekler gibi dış katman giysilerini yapmak için kullanılır. Balıksırtı bezi aynı zamanda eşarp, çorap ve çorap yapımında da kullanılır. Kaba yünden yapılan giysiler olan tüvit giysiler, sıklıkla balıksırtı desenine sahiptir. Bu kumaş aynı zamanda döşemelik yapmak için de kullanılır.

PARÇA BALIKSIRTI KUMAŞ

Balıksırtı kumaştan yapılan erkek takımları 1940’larda çok popülerdi. Bunun nedeni, statü ve otoriteyi yansıttıkları ve son derece şık oldukları düşünülüyordu. Takım elbiseler ayrıca çok dayanıklı ve dayanıklıydı ve bu nedenle çalışan adam için idealdi. Ringa kemiği takımları bugün hala oldukça moda ve hala birçok tasarım evinin koleksiyonunda yer alıyor. Çünkü balıksırtı tarzı klasik olmakla birlikte hala oldukça zarif ve modadır.

Balıksırtı takım elbiseler hala iş yeri ve diğer işlevlerde çalışmaktadır. Tipik olarak, takım elbiseler resmi ve ticari amaçlar için siyah, kömür grisi ve lacivert gibi koyu renklerde olacaktır. Ancak başka renkler de mevcuttur. Balıksırtı ceketler ve kabanlar kot pantolon, fitilli kadife pantolon veya resmi pantolonlarla kombinlenebilir. Düğmeli bir gömlek ile eşleştirilebilirler. Takım elbise olmadıkça farklı balıksırtı giysiler giymemek en iyisidir.

BALIKSIRTI KUMAŞ ALAN YERLER

balıksırtı kumaş,ham balıksırtı kumaş alan,parti balıksırtı kumaş alan yerler,parça balıksırtı kumaş alan yerler,

Balıksırtı kumaşın bakımı, yapıldığı kumaşa bağlı olacaktır. Giysinin etiketindeki bakım talimatlarına uymak en iyisidir. Genel olarak konuşursak, yün zikzak kuru temizleme yapılmalıdır, çünkü yıkamak onu küçültür. Bununla birlikte, bazı yünlü kumaşlar çekmeyi önlemek için işleme tabi tutulur ve bu nedenle yıkanabilir. Ancak bunlar büyük bir özenle yıkanmalıdır. Yumuşak bir sabun veya deterjanla soğuk suda (büzülme riskini azalttığından) yıkanmalıdırlar. Kumaş sıkılmamalı, bir havluyla hafifçe sıkılmalıdır. Giysiler daha sonra kuruması için düz bir şekilde serilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın