Polyester Kumaş Nasıl Boyanır?

Polyester Kumaş Nasıl Boyanır?

KUMAŞ SATIN ALANLAR. Piyasadaki çok çeşitli sentetik kumaş yinelemeleri ile, bu kumaşları bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir boya sunmanın zamanının geldiğini düşündük. Kiloyla parça kumaş. Bu nedenle polyester, pamuk karışımları, akrilik ve asetat gibi sentetik kumaşlar için özel olarak üretilmiş bir boya.

Kot parçası alanlar. Ne boyamayı planlıyor olursanız olun, ister kot pantolon ister perde takımı olsun, ilk adım kumaşınız veya malzemeniz için doğru boyayı seçmektir. Boyamayı planladığınız ürünün lif içeriği için her zaman bakım etiketini kontrol edin.

KİLO İLE KUMAŞ.

1a kot kumaş. Bu boya, polyester, akrilik, asetat ve naylon içeren sentetik elyaflar içindir. %35’ten fazla sentetik elyaf içeren karma bir giysiniz varsa, kullanmanız gereken boya budur. %35’ten daha az sentetik elyaf içeren bir giysiyi boyuyorsanız.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİNİ SATIN ALIYORUM…

Önemli notlar

Ucuz kumaş satan yerler. Ocak Üstü Yöntemi Sentetik boyamanın karmaşıklığı nedeniyle, boyama işleminiz boyunca (200°F veya daha fazla) neredeyse kaynama sıcaklığını korumak için ocak üstü yöntemini kullanmanız gerekir. Buna göre ocakta bir tencereye sığmayacak hiçbir şeyi boyayamazsınız ve kumaşa nüfuz etmesi için gereken su sıcaklığını sağlayamayacağı için yıkayıcınızı kullanamazsınız. .

Renk

Kumaş alanlar. Boyadığınız giysi beyaz veya kırık beyaz ise, gerçek rengi elde edebilmelisiniz. Ancak, giysinizin mevcut bir rengi varsa, o zaman tek seçeneğiniz onu daha koyu bir renkle boyamaktır.

Desenler ve Logolar Boyadığınız

Giysinin deseni veya logosu varsa, kullandığınız renk kumaştaki mevcut renk(ler)le karışacak ve yeni renkler oluşturacaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen fazla boyama desenleri ve logolar hakkındaki talimatlarımızı inceleyin.

Ağartıcı Lekeleri ve Güneş Hasarı

Güneş ve ağartıcı aslında kumaşa zarar vererek boyamayı çok zorlaştırır. Ne yazık ki bu, boyanın lekeleri kapatacağını garanti edemeyiz.

Talimatlar.

 1. Ne kadar boya gerektiğini belirlemek için, boyanacak öğeyi bir gıda ölçeğinde tartın veya ağırlığını tahmin edin. Genel bir kural olarak, bir şişe 1 kilograma kadar kuru kumaşı boyayacaktır. %100 polyesteri boyuyorsanız veya daha koyu bir renk elde etmeye çalışıyorsanız, boya miktarını ikiye katlayın.
 2. Lif içeriği ve ağırlık, rengin nasıl göründüğünü etkiler. Kumaşınızın boyayı kabul edip etmeyeceği veya istediğiniz rengi elde edip etmeyeceği konusunda şüpheniz varsa, önce bir renk örneğini test etmenizi öneririz.
 3. Boyamadan önce, giysi üzerindeki görünür lekeleri çıkarın. Bu, boyama sırasında tek tip renk sonuçları elde edilmesine yardımcı olacaktır. Ürünü yumuşatıcı kullanmadan ılık, sabunlu suda ön yıkayın. Bu, boya emilimini engelleyebilecek herhangi bir cilanın çıkarılmasına yardımcı olur.
 4. Sobanın etrafındaki çalışma alanını plastik masa örtüsü veya gazete ile örtün ve olası dökülmelere karşı korumak için kağıt havluları el altında bulundurun.
 5. Sıcak suyla çalışırken ellerinizi lekelenmekten korumak ve yalıtmak için lastik eldiven giyin.
 6. Nedeniyle boyama sentetiklerin karmaşıklığına, sen gerekir senin boyama (süresince neredeyse kaynar sıcaklığını korumak için yöntemi kullanmak 95ºC veya daha fazla).
 7. Kumaşın serbestçe hareket edebilmesi için paslanmaz çelik bir tencereye yeterince su doldurun . Her bir kilo kumaş için üç galon su kullanmanızı öneririz.
 8. Düzey boyamayı desteklemek için 5 mililitre bulaşık deterjanı ekleyin.
 9. Tencerenin kapağını kapatın ve suyu kaynama noktasının hemen altına (veya yaklaşık 95ºC ) kadar ocakta ısıtın.
 10. Su kaynamaya başlayınca iyice çalkalanmış boyayı ekleyin ve iyice karıştırın.
 11. Boyayacağınız parçayı ıslatın ve boya banyosuna ekleyin.
 12. Boyama işleminiz boyunca sıcaklığı düşük bir kaynamada tutun.
 13. Yavaş ve sürekli karıştırın. İlk 10 dakika en kritik olanıdır. Karıştırma, lekesiz eşit bir renk sağlamaya yardımcı olur.
 14. Ürün boya banyosunda 10 dakikadan bir saate kadar kalabilir. Polyester veya polyester pamuk karışımı boyuyorsanız, rengin tamamen çıkmasını sağlamak için kumaşı en az 30 dakika boya banyosunda tutun. Naylon, diğer liflerden çok daha hızlı ve çok daha koyu boyamaya meyillidir, bu nedenle boya banyosunda ihtiyaç duyulan gerçek süre daha azdır.
 15. İstenilen renk elde edildiğinde boya banyosundan çıkarılır. Kumaş ıslandığında daha koyu görünecek ve daha açık kuruyacaktır. Fazla boyayı sıkın.
 16. Pamuk, keten, suni ipek veya rami içeren bir karışımı boyuyorsanız , rengi güçlendirmek ve renk akmasını azaltmak için boyamadan hemen sonra ve yıkamadan kullanın  .
 17. Ilık suda durulayın ve ardından durulama suyu berrak akmaya başlayana kadar suyu yavaş yavaş soğutun.
 18. Hafif deterjanlı ılık suda yıkayın, durulayın ve kurulayın.
Parça kumaş alanlar nerede,ucuz kumaş satanlar nerede,kumaş nerede bulurum,parça kumaş nerede bulurum,stok kumaş alanlar nerede,parti kumaş alanlar nerede,spot kumaş alan nerede,parti iplik alanlar nerede,ucuz kumaş nerede bulurum,ucuz kot nerede bulurum,ucuz iplik nerede bulurum,
spot kumaş alan nerede,parti iplik alanlar nerede,ucuz kumaş nerede bulurum,ucuz kot nerede bulurum,ucuz iplik nerede bulurum,

Polyester Nasıl Boyanır

Stok kumaş alan firmalar. Hemen bilmelisiniz ki boyalar %100 polyester üzerinde çalışmayacaktır. Bununla birlikte kumaşa anlalar boyalar satmasa da, marka %50’den az polyester içeren polikoton karışımlarını renklendirmek için bir yöntem sunuyor.

Yoğun Siyah, Çamaşırlar İçin Kullanımı Kolay Kumaş Rengi Bu nedenle boyasını pamuk karışımlı tişörtler gibi birçok üründe güvenle kullanabilirsiniz.

Kumaş satın alan yerlerde kullanmayla ilgili iyi haber, sürecin çok daha basit olmasıdır! Bu renklendirici suda çözündüğünden, rengi ısıtmak için kaynar suya ihtiyacınız yoktur.

İlk önce, renklendirmeyi planladığınız öğeyi tartın. Bir paket tozun yarım kilo kumaşı renklendirmesi gerektiğini belirtir, bu nedenle paketleri buna göre satın alın.

Ardından ürünü sabunla yıkayın ve hala nemliyken yıkayıcıdan çıkarın.

Kumaş alan. Bir cam kaseyi veya metal tencereyi suyla doldurun – her boya paketi için 2 ¼ bardak su kullanın. Her paket için beş yemek kaşığı sofra tuzu da ilave edin.

Boyayı karıştırın, çözünene kadar karıştırın.

Parça çarşaflık kumaş,kiloluk çarşaflık kumaş,kilo ile jarse kumaş satanlar,jarse kumaş satan yerler,kilo ile yatak kumaş,parça yatak kumaş,yataklık kumaşlar,parça kilo ile,ucuz kot kiloluk,kiloluk ucuz kot,parça kumaş Zeytinburnu,Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı,kilo ile parça kumaş Çerkezköy,
Parça çarşaflık kumaş,kiloluk kumaşlar.

Kumaşı boya banyosuna ekleyin. On beş dakika hafifçe karıştırdıktan sonra 45 dakika dinlenmeye bırakın.

Kilo ile kumaş. Ürünü mutfak lavabonuzun üzerindeki banyodan çıkarmak için eldiven kullanın ve su berraklaşana kadar soğuk suda durulayın.

Son olarak, bitmiş ürünü bir ılık suyla çamaşır makinesi döngüsünden geçirin ve kurumaya bırakın.

Tavsiye Yazı:  Yün Giysiler Nasıl Ütülenir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın