Kadife Kumaşçılar Kilo İle Kadife Kumaş

Kadife Kumaşçılar Kilo İle Kadife Kumaş.| kadife nedir?

Kadife, kadife ve kadife hepsi yumuşak, dökümlü kumaşlardır, ancak dokuma ve kompozisyon açısından farklılık gösterirler.

Kadife , kadifeye benzeyen pamuk ve polyesterden yapılmış örme bir kumaştır. Kadifeden daha esnektir ve dans ve spor kıyafetleri, özellikle mayolar ve eşofmanlar için mükemmeldir.

KUMAŞ ALANLAR/ KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Kadife hav, kadife havdan çok daha kısa havdır ve dikey çözgü ipliklerinden hav oluşturmak yerine, kadife hav, yatay atkı ipliklerinden gelir. Velveteen daha ağırdır ve daha yumuşak ve pürüzsüz olan kadifeden daha az parlaklığa ve örtüye sahiptir.

| Ne zaman kadife giymeliyim?

Ucuz Kadife, elbiseler, takım elbiseler, şapkalar, süslemeler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı giysi türüne yumuşak bir dokunuş katar. Parça Kadife takımları kış mevsiminde hem erkekler hem de kadınlar için lüks bir dokunuş için, özellikle tatiller için seviyoruz. Kadife elbiseler aynı zamanda lüks bir tatil gardırobunun temel unsurudur. Kadife, perde ve yastık gibi ev dekorasyonunda da kullanılabilir.

Kadife açıklaması

Kiloyla Kadife muhteşem bir kumaştır, dokusu yumuşacık, karmaşıktır. Üretim teknolojisi, dördü tabanı oluşturan beş ipliğin ve beşinci – yığının iç içe geçmesini içerir. Malzeme genellikle kadife ile karıştırılır, ancak aralarında ayrım yapmak oldukça basittir: kadife daha uzun bir yığına sahiptir.

İtalyan kadifesi şık bir tasarıma sahip, farklı bir kompozisyon ve dokuya sahip. İstenilen yoğunluk ve kalınlıkta, baskılı desenli, kabartmalı, nakışlı bir seçenek satın alabilirsiniz.

Kumaş yapısı

Çoğu kumaş gibi, kadife de aslen ipekten yapılmıştır. Bugün böyle bir kumaş nadir bir lüks.

Modern kadife kumaşlar basit ve karmaşık (karma) bir bileşime sahip olabilir. %100 pamuk veya viskon veya pamuk ve likra, temel iplikler ve yün vb. karışımı olabilir.

Kadife türleri

Modern kumaş o kadar çok yönlüdür ki bazen belirli bir şeyi dikmek için hangi kadifeyi seçeceğinizi bulmak için çok çalışmanız gerekir.

En popüler türler arasında vurgulamaya değer:

Doğal kadife

Rahat uzunlukta bol bir elbise, tunik, bluz içinde ipek yumuşak oyun… Günün her saatinde uyumlu ve uygun kombin. Sadece doğru rengi, ayakkabıları ve aksesuarları seçmek önemlidir.

Pamuk kadife

Kadife streç

Likralı kadife satanlar. Malzeme, mükemmel kesim, güzel düğmeler, zarif nakış ile vurgulanan güzel bir tüy dokusu ile ayırt edilir. Pamuklu kadife, erkek, kadın ve çocuk giyiminin dikilmesi için ideal bir seçenektir: ondan şapkalar, seyahat kıyafetleri ve zarif elbiseler dikilir. Herkesin en sevdiği pamuklu kadife, bu kadife kumaşın bir çeşididir.

Streç kadife, hareket halindeyken giysilere daha fazla konfor sağlar. Ondan harika gündelik ve şenlikli kıyafetler, dansçılar ve sporcular için kostümler dikilir.

İnsanlar Kadife bayılıyor

Kadife kumaş alanlar. Parlak tüylü doğal veya suni ipekten yapılmış hafif kumaşlar, perdelerden zarif elbiselere ve aksesuarlara kadar çok çeşitli ev eşyalarını dikmek için kullanılır.

Kumaş özellikleri

Asil yumuşacık malzemenin hem olumlu hem de olumsuz bir takım özellikleri vardır.

Profesyoneller

Özellikle perde kadifede lüks görünüm.

Nefes alabilirlik ve nem esneklik özelliği.

Şeklini iyi tutar ve deforme olmaz.

Yumuşak malzeme, vücuda hoş.

Eksiler

Tüylerin varlığı nedeniyle, kumaş üzerinde toz hızla birikir ve kalıntılar (iplikler, hayvan kılı) güçlü bir şekilde yapışır.

Sabit sürtünme ile kazık ovulur.

Kadife bakımı kaprislidir ve bunun için çok zaman alır.

Maddenin rengi güneş altında solmaya eğilimlidir.

Kadife dikerken, kesik kenarı ince liflerle parçalanır.

Kumaş alan.

Kadife türleri

Kadife nasıl ütülenir,kadife elde nasıl yıkanır,kadife makinede nasıl yıkanır,kadife elbise nasıl ütülenir,kadife elbise elde nasıl yıkanır,kadife elbise makinede nasıl yıkanır,Kadife koltuk kılıfı makinede nasıl yıkanır,Kadife kumaş kaç derecede yıkanır,Kadife koltuk kumaş kaç derecede yıkanır,Koltuk yastık kılıfları nasıl yıkanır,Kadife kumaş Çeker mi,Süngerli koltuk örtüsü Nasıl Yıkanır,Tay tüyü koltuk kılıfı makinede nasıl yıkanır,Yastik kılıfı kaç derecede yıkanır,kadifeden leke nasıl çıkarılır,

Homojen tüylü kadife bir klasiktir veya geleneksel bir kumaş türü denilebilir, ancak bunun da varyasyonları vardır.

Görünüşte

Kadife , kadifeden daha kalın, düzgün tüylü bir kumaştır. Çoğu zaman, yığın kumaş üzerinde uzanır ve parlar.

Kadife – veya nervürlü kadife. Yara izi farklı genişliklerdedir ve tabanı farklı yoğunluktadır. Kadife, erkek ve kadın kıyafetlerinin yanı sıra aksesuarları da diker: bere, şapka, çanta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın