Viskon Kumaşçı Viskon Kumaşçılar Kilo İle Viskon

Viskon Kumaşçı Viskon Kumaşçılar Kilo İle Viskon

Şalvarlık Viskon kumaşlar. Yelpazemizde çeşitli viskon kumaşlarımız bulunmaktadır. Bir yandan saf ucuz viskon kumaşlar, bunlar yazlık giysiler için çok uygundur ve keten kumaşlara benzer. %5 civarında küçük bir miktar elastan daha fazla harekete izin verdiği için kıyafetlerin giyilmesini daha rahat hale getirir.

Parça Viskon kumaş çok emicidir ve hoş yumuşak bir örtüye sahiptir. Hafif yazlık giysiler için pamuklu jarse yerine viskon jarse öneririz. Hafif ilmekler, hafif düşüş nedeniyle genellikle daha kalın pamuklu jarseden daha güzel ve daha rahat giyilir.

Kilo İle Viskon kumaş genellikle çok pürüzsüzdür, bu nedenle kumaş dijital ve mürekkep püskürtmeli baskılar için çok uygundur. Bu baskılar, geleneksel baskı yöntemlerine göre çok geniş bir renk seçimine ve daha ayrıntılı desenlere izin verir.

Viskon kumaş işleniyor

Çiçekli Elbise Modelleri,Orta yaş günlük elbise modelleri,Şık Elbise.

Viskon kumaş farklı alanlarda işlenebilir. Pamuklu kumaşlara kıyasla, viskon kumaşın yıkanması genellikle daha kolaydır ve viskon gömleklerinizi veya eteklerinizi yıkadıktan sonra asarsanız, çoğu zaman kendinizi ütüleme zahmetinden kurtarabilirsiniz. Viskon formalarda ise yuvarlak uçlu jarse iğnesi kullanmalı ve elastik bir dikiş seçmelisiniz. Saf viskon kumaşları ince bir iğne ve düz bir dikişle dikebilirsiniz.

Viskon nasıl yapılır?

Kumaş satın alan firmalar. Selüloz kayın, çam, ladin veya okaliptüs ağacından elde edilir. Hamur, sert ( viskoz ) bir kütle oluşana kadar çeşitli kimyasallar yardımıyla işlenir. Kütle daha sonra duş benzeri bezlerden bir dönen banyoya pompalanır, burada pıhtılaşır ve katılaşır: ilk viskoz filamentler oluşur. Bu filamentler, daha sonra işlenebilecek bir elyafa bükülür.

Şalvarlık kumaş satanlar. Sentetik lifler iki farklı kategoriye ayrılabilir: selüloz, proteinler ve laktik asit gibi doğal polimerlerden yapılan lifler ve sadece laboratuvarda bulunan sentetik polimerlerden yapılan lifler. Bunlara örneğin polyester ve elastan dahildir.

O halde viskon neden kimyasal bir elyaftır? Malzeme esas olarak ahşaptan elde edilen selülozdan oluşur. Cevap basit: viskon elde etmek için selülozun kimyasallar yardımıyla işlenmesi gerekiyor. Bu nedenle viskon genellikle rejenere elyaf, yani rejenere doğal maddelerden oluşan bir elyaf olarak adlandırılır.

Viskon çevre dostu mu?

Kilo İle Viskon geri dönüştürülmüş bitki artıklarından yapıldığından, malzemeye genellikle çevre dostu ve sürdürülebilir denir. Ama bu doğru mu?

Spot Viskon, insan yapımı en eski elyaflardan biridir ve ilk kez 1892’de ipeğe ucuz bir alternatif olarak endüstriyel olarak üretilmiştir. Viskon üretimi genellikle ahşapla başlar ve daha sonra kimyasal olarak işlenir.

Görüşlerin farklılaştığı yer burasıdır.

Puantiyeli Uzun Elbise,Puantiyeli Şifon Elbise,Puantiyeli Elbise.

Üretim birçok farklı kimyasal gerektirir: kostik soda, karbon disülfür ve sülfürik asit, üretimde rol oynayan maddelerden sadece birkaçıdır.

Yani bir yanda doğal ve sürdürülebilir malzemeden yapılmış bir kumaşımız var; Öte yandan, genellikle toksik kimyasallar kullanırız.

KUMAŞ ALANLAR

Stok Viskon geri dönüştürülmüş selülozdan da yapılabildiğinden, malzemenin polyester gibi diğer sentetik elyaflardan hala daha iyi olduğu sık sık dile getirilir. Bununla birlikte, viskoz giderek daha fazla Lyocell prosesi kullanılarak üretilmektedir. Bu işlem toksik kimyasallar yerine N-metilmorfolin-N-oksit kullanır: toksik olmayan ve az atık ürün üreten bir çözücü. Üretim sürecinin önemli ölçüde daha az kirletici olduğu kabul edilir.

Viskon özellikleri nelerdir?

Parça Viskon birçok farklı olumlu özelliğe sahiptir, bu yüzden malzeme bu kadar popülerdir. Sadece moda endüstrisinde değil, diğer endüstriler de kumaşı örneğin hijyen ürünleri veya ev tekstili üretmek için kullanır. Özelliklerden bazıları şunlardır:

Çok yönlü – Diğer elyaflarla iyi bir şekilde birleştirilebilir

nefes alabilir

akan durumda

Mükemmel renk tutma

son derece emici

Çok yumuşak

Isının kaçmasına izin verir

hafif

Sağlam ve dayanıklı

giymek rahat

Ucuz

✓ şalvar için viskon kumaşlar

Kilo ile parça şalvar kumaşı

Elektrostatik yük yok

Kulağa harika geliyor! Bununla birlikte, akılda tutulması gereken çok iyi olmayan birkaç nitelik vardır. Ancak bunlar hiçbir şekilde olumsuz değildir, çünkü kumaşa iyi bakmakta herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Çamaşırlarda küçülebilir

buruşma

ışığa duyarlı

Kolayca küflenebilir

Lifler neme maruz kaldığında zayıflar

✓ STOK KUMAŞÇILAR

Viskon: Yanlış anlaşılan bir kumaş mı?

Sentetik kumaşlar genellikle çok hızlı değerlendirilir. Moda tasarımcılarının bile bazı malzemelere karşı önyargıları var.

İster doğal ister sentetik olsun, viskon muhtemelen en yanlış anlaşılan kumaştır. Malzeme doğal bir elyaf olmayabilir, ancak polyester gibi kimyasal bir elyaf da değildir.

Parça Viskon üretimi de son yıllarda daha çevreci hale geldi: Birçok üretici, Lyocell prosesinin yardımıyla olduğu gibi sürdürülebilir ve çevre dostu üretime güveniyor. Hepimiz Doğa Ana’nın tadını temiz bir vicdanla çıkarmak istiyoruz ve görünüşe göre birçok viskon üreticisi doğru yönde bir adım atıyor.

Kilo ile Viskon, mükemmel işçiliğe katkıda bulunan pek çok özelliğe sahiptir: Kendiniz de yapabileceğiniz çok çeşitli giyim ve ev tekstili.

Senin görüşün nedir?

Viskon hakkındaki düşüncelerinizi de duymak isteriz! Malzemeyi beğendiniz mi yoksa şüpheci misiniz? Yorumlarda bize bildirin.

ELİNİZDE KALMIŞ KUMAŞ TÜRLERİ VARSA BANA SATABİLİRSİNİZ… 0536 336 43 43

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın