Takım Elbise Modelleri

Takım Elbise Modelleri

Kumaş satın alanlar takım elbise başarılı bir erkeğin gardırobunda olmazsa olmaz bir parçadır. İşe en sık kot pantolonla gidiyor olsanız bile, cephaneliğinizde en az bir tane iyi takım elbise bulundurmaya çalışın. Erkekler için farklı takım elbise çeşitleri vardır, bu yüzden birini seçmek zordur. Hepsi birbirine benzese de modeli, amacı ve kesimi ile ayırt edilebilirler.

Elbette erkek modası daha sabit ve muhafazakar. Kesimdeki değişiklikler kadın giyiminde olduğu kadar sık ​​​​olmaz, ancak bir erkek gardırobunu izlerse, takım elbise arasındaki farkları, amaçlarını anlama arzusu olacaktır.

Modern mağazalarda, erkek takım elbiseleri için çeşitli isimlerin yanı sıra farklı tarzlara sahip çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bu nedenle oluşturulan görüntüyü öne çıkarmak ve figürü öne çıkarmak için kendiniz için doğru modeli nasıl seçeceğinizi bulmak çok önemlidir.

TAKIM ELBİSE KUMAŞ ALINIR… 0536 336 43 43

Parça kumaş alanlar. Tarzın temellerini anlamak, bireysel bir imaj yaratmak ve genel gelişim, prensipte erkek takım elbise türlerini ayırt etmek son derece önemlidir. Bu giyim eşyası öncelikli olmasa da sadece özel günlerde kullanılıyor. Takım elbiseler birçok küçük ayrıntıda farklılık gösterir – yakaların şekli, ceketteki cep türleri, kollardaki düğme sayısı vb. Tüm bu çeşitlilikte, kafa karıştırmak ve bu konuyu incelemeye olan ilgiyi tamamen kaybetmek kolaydır. Sıradan bir insanın erkek takım elbiselerinin temel çeşitlerini ve farklılıklarını bilmesi yeterlidir.

Spot kumaş alanlar. Gezegenin erkek nüfusunun ezici çoğunluğu tarafından kullanılan en popüler, rahat ve uygun fiyatlı ceket türü. Ayırt edici bir özellik, sağ tarafta bir sıra düğmenin klasik düzenlemesi ve solda aynı sayıda döngüdür. Toplam buton sayısı 1 ile 4 arasında değişmektedir. Standart versiyonda 2 veya 3 buton bulunmaktadır.

Kumaş alan yerler. Erkek ceketinin daha resmi bir versiyonu. Esas olarak katı bir kıyafet kuralına sahip özel etkinliklere katılmak için kullanılır. Sağ tarafta iki sıra düğme vardır, sabitlerken ceketin bir kısmı oldukça uzun bir mesafe boyunca diğerinin üzerinden geçer. Standart modelde 6 düğme bulunur, ayrıca kruvaze ceketler 4 ve 8 düğmeli olarak mevcuttur.

Üç parçalı bir erkek takım elbise ile iki parçalı bir takım elbise arasındaki temel fark, pantolon ve cekete ek olarak ek bir unsurun – bir yeleğin varlığıdır. Geleneksel olarak, bir takımın üç bileşeni de aynı renk ve kumaş kalitesine sahiptir, ancak son yıllarda moda trendleri tasarımla ilgili çeşitli deneylere izin vermiştir.

Spot kumaş alanlar. Bugün, üçü, esas olarak rafine stil ve zarafetin bir göstergesi olarak, ikisinden çok daha az kullanılmaktadır. Üç parçalı bir takım elbisenin klasik formunda kruvaze bir ceket sağlanır, ancak tek göğüslü daha yaygındır.

ERKEK TAKIM STİLLERİ

RESMİ

Kıyafet kurallarına uyulması zorunlu olan özel günler ve sosyal etkinlikler için. En ünlü türleri smokin ve monttur.

Smokin

Parti kumaş alanlar. Bir erkek takımının en resmi ve hatta bir dereceye kadar törensel versiyonu. Geleneksel olarak, smokin siyah renkte, açık göğüslü ve uzun yakalı, genellikle özel bir kemerle tamamlanır. Ceket tek ve kruvaze olup bir veya üç düğmelidir. Bir smokinin klasik özellikleri beyaz gömlek ve papyondur. Kıyafet kodu siyah kravattır.

KUMAŞ – İPLİK – ALINIR… 0536 336 43 43

Kumaş parçası satın alanlar. Katı stil gereksinimleri olan törenlere ve diğer resmi akşam etkinliklerine katılmak için resmi bir erkek takım elbise. Karakteristik bir özellik, önde kısaltılmış ve arkada uzun, genellikle siyah olan cekettir. Beyaz gömlek ve papyona ek olarak, bir kuyruk ceketi ile beyaz bir yelek giyilmelidir. Kıyafet kodu beyaz kravattır.

Gayrı resmi (gündelik)

Kumaş alan yerler. Günlük giyim ve katı kıyafet kuralları olmadan resmi olmayan etkinliklere katılmak için. Casual tarzındaki takımlar, renk tasarımı, malzeme türü ve kalitesi dahil olmak üzere mutlak tasarım özgürlüğü ile karakterize edilir, çok rahattır, bir kişinin bireysel bir görüntüyü mümkün olduğunca canlı hale getirmesine izin verir. Kravat, papyon, hatta bazen gömlek ve klasik erkek takım elbisesinin diğer unsurlarını gerektirmezler.

KLASİK

Resmi ve gayri resmi tarz arasında bir şey, kural olarak, çeşitli iş toplantıları ve resmi etkinlikler için kullanılırlar. Günlük yaşamda, çoğunlukla yalnızca belirli mesleklere veya sosyal statüye sahip insanlar – politikacılar, avukatlar, işadamları vb.

Parça kumaş satın alan yerler. Çoğu zaman bir erkek, bir takım elbisenin görünüşünü değiştirme ve görüntüye tamamen farklı bir şekil verme yeteneğinin ne kadar yüksek kaliteli ve belirli bir durum için uygun olduğunu bile bilmez. Buna örneğin prestijli erkek saatleri gibi yetkin bir ayakkabı ve aksesuar seçimini ekleyin – kadınların toplumdaki ilgisi ve başarısı garanti edilir. Aynı zamanda, fiziksel uygunluğu ve zekanın gelişimini de unutmayın. Her şey uyumlu olmalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın