Tafta

Tafta.

Tafta farklıdır ve aynı zamanda, sırasıyla özellikleri, tafta – farklı bir yanardöner parlaklığa sahip düz ince düz örgü kumaş. Tafta Pers doğum yeri olarak kabul edilir. Başlangıçta, bu kumaş tamamen ipek liflerden yapılmıştır. Şimdi tafta doğal malzemeler, ve polyester ya da asetattan iki üretti.

Tafta
Tafta

Tafta farklı yoğunluk ve sertlik, ufalanabilirlik katlanır. Özel bir tedavi ile renk bakış açısına bağlı olarak değişir tafta bukalemun elde edilebilir , vb organze, özel, ipek, ile, klasik tek renkli, “bukalemun” baskı, jakarlı, nakış, kadife kaplama.

İpek, asetat lifleri ve karışımların kumaş. O ve onun mülkiyet ışığı yansıtmak için bakımı kolaydır olarak, perdelik süslemek için kullanılır. Tafta çok iyi asmak ve şeklini almıştır. Modern ve klasik iç için uygundur.

Tafta – zarif, net kumaş tipik, belirgin yapıyla, yoğun hissediyor – yara yüzeyinde, “kuru” dokunmatik ve göze batmayan ve ışıltısı. kaplama (kimyasal tedavi) ve bu nedenle büyük ölçüde kırışık tafta verilen sertliği. Bir diğer dezavantaj – akışkanlık ve kesme dikkate alınması gereken küçültmek için bir eğilim göstermiştir. Onun dikiş abiye itibaren, bluzlar. jüpon üzerine elbisesinin altında battaniye,. Çok iyi klasik akşam pantolon ya da şık 3/4 için uygundur.

Polyester tafta – soylu bir parlaklıkla kalın çok düzgün, harika hışırtı kumaş, zarif elbise için çok uygundur.

Yaz kıyafetleri için Tafta viskoz iyi: güzel bir vücut “pamuk” yapısı ve parıltılı parlaklık ile az katıdır.

Goblen altında Tafta – tasarımcılar Yeni bir uçuş hayal sonuçlandı başka bir. Böyle büyüleyici yelek ve etek-çan üretti Gönderen! Tafta böyle dantel gibi diğer ince malzemelerin, dantel web ile yakınlığı karşılıyor. Bu akşam pantolon ve

Tafta
Tafta

elbiseler modellemek için kullanılabilir.

Tafta: Tafta ilk bakışta satene benziyor, bu nedenle hangisine karar vermeden önce kumaşa dokunmanız gerekiyor. Saten aksine, tafta kumaş daha dokulu bir hisse sahiptir. Bunun nedeni, eşit miktarda altlıklar ve ipler üzerine dokunmasıdır. Bu sadece malzemenin daha doku hissi vermesine neden olmaz, ancak şekline saten’den daha kolay şekil tutma olanağı verir. Dolayısıyla, genellikle eteklerle veya “balo salonu” kıyafetleriyle hazırlanan elbiseler için seçilen malzeme budur.

Resmi elbiseler için çok uzun zamandır aradıysanız, muhtemelen her bir elbise farklı bir kumaşla yapılırken diğerlerinden daha sık kullanılan kumaşlar olduğunu fark etmişsinizdir. Saten kumaş ve Tafta kumaşları, en çok kullanılan kumaşlardan ikisidir, özellikle küçük çocuklar için elbiseler. Örneğin, sitesinde hızlı bir arama yaparsanız, anında çiçek kız elbiselerimizin çoğunun saten veya tafta ile yapıldığını fark edeceksiniz . Öyleyse, iki materyal arasındaki fark nedir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın