Süblimasyon Baskı Nedir? Kumaşa Süblimasyon Baskı

KUMAŞ SATIN ALINIR… Süblimasyon baskı, özel mürekkeplerin geçici dijital ortamdan tekstile aktarılması yöntemidir. Uygulama teknolojisi, boyanın hızlı bir şekilde ısıtılmasından (200 ° C’ye kadar) oluşur, bunun sonucunda süblimleşir, gaz haline dönüşür ve liflerin dokumalarına derinlemesine nüfuz eder. Bu tür bir uygulama ile yüksek kaliteli renk reprodüksiyonu ile görüntüler elde edilir.

Parti kumaş alanlar. Desenin tüm tonlarını ve netliğini korumak için önemli bir koşula uyulmalıdır – kumaş %100 polyester olmalıdır (sentetik lifler, yalnızca küçük bir doğal kumaş yüzdesine izin verilir). Ayrıca mümkün olan en parlak renkleri elde etmek için kumaşın beyaz olması gerekir.

Spot kumaşlarda süblimasyon yöntemi, solmaya, neme, aşırı sıcaklıklara dayanıklı, renkli, aşınmaya dayanıklı görüntüler oluşturmanıza ve tekrarlanan yıkamalardan sonra özelliklerini korumanıza olanak tanır.

SÜBLİMASYONUN DİĞER BASKI TÜRLERİNDEN NE KADAR ÜSTÜN OLDUĞU

Spot kumaş. Renkli süblimasyon baskının, bir görüntünün kumaş üzerine diğer transfer türlerine göre avantajları şunlardır:

Fotoğraf kağıdına basılmış klasik fotoğraflarla karşılaştırılabilir yüksek görüntü kalitesi. Bu, her pikselin dış hatlarının açıkça görülebildiği geleneksel mürekkepli baskının aksine, görüntünün tek tek noktaları arasında yumuşak geçişle elde edilir.

Kumaş alan. Renk solmasına ve yıkanmaya karşı yüksek direnç. Kumaş boya süblimasyonu, poster ve sık yıkama gerektiren diğer öğeleri basmak için kullanılabilir. Bu durumda, renklendirici parçacıkların malzemenin derin katmanlarına nüfuz etmesi nedeniyle görüntü çok daha uzun süre parlak kalır.

Çok renkli ve karmaşık görüntülerin hızlı yazdırılması. Süblimasyon, kumaşa desen uygulama yöntemi olarak, kullanılan renk tonlarının yanı sıra belirli görüntü formlarında herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir.

Kumaş parçası satın alanlar. Herhangi bir baskının çıktısı. Geniş formatlı süblimasyon, 1,6 m genişliğe kadar kumaşlara desen uygulaması sağlarken, rulodan ruloya baskı, günde 60 m² kumaşın işlenmesine olanak tanır.

Isıtma sıcaklığını deneyerek, parça kumaş satın alanlar renk paletinin yalnızca üç ana rengini ekleyerek çok çeşitli tonlar elde edebileceğinizi unutmayın. Bu nedenle, görüntünün kalitesi yalnızca mürekkebe ve iyi tasarlanmış bir düzene değil, aynı zamanda doğru ısıtma sıcaklığına da bağlıdır.

SÜBLİMASYON BASKI ADIMLARI

İzmir kilo işi kumaş,mersin kilo işi kumaş,denizli kilo işi kumaş,samsun kilo işi kumaş,İstanbul kilo işi kumaş,kilo işi kumaş İstanbul,

Süblimasyon baskı süreci üç aşamadan oluşur:

Taslağa dayanarak, kumaşa aktarılması gereken görüntünün dijital bir maketi oluşturulur.

Çizim, mürekkebi emmeyen silikonlu kağıda basılmıştır.

Kilo işi kumaş. Basılan görüntü, bir ısı presi vasıtasıyla doğrudan kumaş desteğine aktarılır.

Kiloluk kumaş. Isıtma sıcaklıklarını deneyerek kumaş satın alanlar renk paletinin yalnızca üç ana rengini ekleyerek çok çeşitli tonlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle, görüntünün kalitesi yalnızca mürekkebe ve iyi tasarlanmış bir düzene değil, aynı zamanda doğru ısıtma sıcaklığına da bağlıdır.

SÜBLİMASYON BASKI NERELERDE UYGULANIR

Fuar standı tasarımı – mobil standlar, afişler, reklam afişleri, güvenlik duvarları, posterler, reklam masa örtüleri ve sergi mobilyaları için örtüler vb.

İç ve dış mekan kullanımı için geniş formatlı dijital baskı. Uygulama kapsamı: vitrin ve satış alanları için yüksek kaliteli baskılı kumaştan yapılmış renkli reklam afişleri, devam eden promosyonlar ve indirimler hakkında bilgi veren afişler ve afişler, abajurlar, tablolar ve çok daha fazlası.

Viskon kumaş alınır,kot kumaş alınır,saten kumaş alınır,parça kumaş alınır,spot kumaş alınır,stok kumaş alınır,parti kumaş alınır,kadife kumaş alınır,süprem kumaş alınır,interlok kumaş alınır,süprem kumaş alınır,metre işi kot,metre işi kumaş satın alanlar,metre işi kadife kumaş,metre işi kumaş satan,metre işi saten kumaş,

Hatıralık ürünler – dekoratif yastıklar, önlükler, masa örtüleri ve logolu peçeteler, kumaşlar, aksesuarlar, bayraklar üzerine takvimler ve kartvizitler.

Kiloyla kumaş satanlar. Kurumsal kıyafetler – baskılı atkılar, eşarplar, logolu kravatlar, herhangi bir karmaşıklıktaki kurumsal kıyafetlerin basılması.

Tiyatro sahnesi – perdelerin, arka planların, bayram dekorasyonlarının, tiyatro ve tür kostümlerinin basılması.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın