Stok Saten Kumaş

Krep Geri Saten – Bu kumaşın sağ tarafı, her zamanki popüler, parlak, ipek ipek adını veren saten örgüdür. Saten yazımından terim olarak saten’e sözleşmeli olarak gönderilmiştir. On dördüncü yüzyılda, saten İngiltere’de mahkeme tarafından sevildi. Saten birçok ağırlık ve stilde gelir, her kendi adına saten.

Stok Saten Kumaş
Stok Saten Kumaş

Stok Saten Kumaş. Bu kumaşın arka kısmı, bükülmüş iplikler tarafından oluşturulan karakteristik çakıl tipi krep biçimindedir. Bu kumaşın her iki tarafını kullanırken kreasyonlar daha ilginçtir. Üst veya bluz saten taraf olabilir, etek veya elbisenin dibi krep kumaş tarafı olabilir. Hayali kombinasyonlar sınırsızdır.

Döşeme stilleri, önyargı kesimleri veya çok yönlü krep geri saten için yarı dikişli stiller arasından seçim yapın. Akşam elbiseleri, gündelik elbiseler, bluzlar, gelinlik, düğün kıyafetleri elbiseler, koro elbiseler, eşarplar.

Kalıp sırttan saten desen keserken, renk eşleşmesini sağlamak için “kestirerek” kullanın. Orta-küçük boyutlu keskin dikiş makinesi iğneleri önerilir. Bu işe yarayan bir ipek. İpek organze ile arayüz ve arayüzde demirden kaçının.

İpek ve saten hem pürüzsüz hem de yumuşaktır. Bu iki malzeme pürüzsüzlüğü nedeniyle insanlar tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu ikisi de benzer özelliklere sahipken benzer bir görünüme sahip olsa da, her anlamda tamamen farklıdırlar.

İpek doğal iken, saten yapaytır. İpek ipek kurtları kozasından yapılır. Lif, kozadan çıkarılır ve iplikler haline getirilir ve daha sonra elbise içine dokunur. Bir adam ürün yaptı. Saten ipek kumaş naylon ve polyester gibi birçok malzemeden üretilebilir.

Stok Saten Kumaş. İpek ile saten karşılaştırıldığında, ipeklerin daha güçlü olduğu fark edilebilir. Uzun liflerle gelen ipek, satenden daha dayanıklı görünüyor. Saten ipekten daha narindir ve onu kullanırken de daha fazla bakıma ihtiyaç vardır.

Doğal bir protein elyaf olan İpek, ışıltılı bir görünüme sahiptir. Saten, diğer taraftan, parlak bir yüzeye ve mat bir sıraya sahiptir. İpek parıltılı görünümü, çeşitli renkleri üreten ışığı kıran kumaşının yapısı gibi prizma yüzündendir. Saten bir dizi yüzdürdür (birbirine geçme). Saten’e parlak bir görünüm ve aynı zamanda pürüzsüz bir yüzey kazandıran bu şamandıralar.

Stok Saten Kumaş
Stok Saten Kumaş

İki kumaşın kökeninde olan saten ve ipek, Çin’de kök salmış durumda. İpek antik Çin’den (muhtemelen M.Ö. 6000 yıllarında) kaynaklanmış iken, ortaçağda saten geliştirilmiştir. Saten eyaletindeki adını  tüccarlarının kumaş satın aldığı yerden aldı.

Stok Saten Kumaş. Bu pamuk elyafları, saten dokuma yöntemi kullanılarak bir kumaş haline getirilmiştir. Saten yapısı dört yüzü aşkın bir tanesi, en çok ipliği yüzeye yerleştirirken, alt yüzeyinde mat ve düz bir yüzeydir. Çözgü ipliklerinin üst kısmına yerleştirilen çoğunluğu son derece yumuşaktır, diğer örgülerden biraz daha az dayanıklı olmasına rağmen, uzun yüzey ipleri sürtünme ve sürtünme nedeniyle oluşan aşınmaya duyarlıdır.

İpek iplikleri üretmek zordur, çünkü iplik tek ipliği binlerce ipek kurdunun ipek gerektirir. Bu, ipek kumaşları saten‘den daha pahalı hale getirir. Saten sentetik elyaflardan yapıldığı için, ipek ile karşılaştırıldığında maliyet düşüktür

Saten, sıcak suya konduğunda ipekten daha fazla küçülür veya gerilir. İpek kumaş, sıcak suya dayanıklıdır, çünkü lif güçlüdür. İpek kumaşlar soğuk su kullanılarak elle yıkanabilir ve hasar görebileceğinden fazla sıkmaktan kaçınmak daha iyidir. Saten kumaşlar kuru temizlenmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın