Stok Kumaş Alanlar

Stok Kumaş Alanlar. Naylon ve polyester gibi sentetik kumaşlar tamamen kimyasallardan üretilmektedir. Pamuk, ipek ve yün gibi doğal kumaşlar, bitkilerden ve hayvanlardan elde edilen liflerden yapılır. Sentetik kumaşlar kullanışlıdır çünkü doğal malzemelerle karşılaştırıldığında çok farklı veya geliştirilmiş (geliştirilmiş) özelliklere sahiptirler. Örneğin plastik yağmurluklar suya dayanıklıdır ve esneme Lycra orijinal şeklini korur.

stok kumaş alanlar
stok kumaş alanlar

Stok Kumaş Alanlar. Yapılmış gövde kılıfı yüzücülerin su içersinde geleneksel mayo giydiklerinden daha hızlı hareket etmelerine yardımcı olur, polyester ve Lycra kumaş dan yapılmış esnek bir kumaştır. Gövde ısmarlama, mümkün olduğunca aerodinamik hale getirmek için yüzücünün bedenini saran birkaç panelinden yapılır.

Geliştiricileri ilham için doğaya baktılar. Köpekbalıklarının cildin üzerinde cildin üzerinde çok etkili bir şekilde geçebilecekleri V-biçimli sırtlara (diş hekimleri) rastladığını keşfettiler’de benzer yerleşik sırtlar bulunur. Sırtlar, suyun sürüklenmesini azaltmaya ve yüzücüyü suya itmeye yardımcı olur.

SENTETİK KUMAŞLARIN OLUŞTURULMASI

Spot Kumaş. Çoğu sentetik kumaş başlangıç ​​noktası, kömür, yağ ya da doğal gazdan yapılmış bir sıvıdır. Sıvı, bir memecik olarak adlandırılan bir memenin ince deliklerinden geçirilir. Sıvı deliklerden çıktıkça soğutulur, böylece minik iplikler oluşturmak üzere katılaşır. Bu iplikler kumaş yapmak için birlikte dokunurlar.

Naylon Çapraz

Stok Kumaş Alanlar. Spot Kumaş. Dünyanın ilk sentetik kumaş naylon, 1938’de geliştirildi. Poliamid olarak adlandırılan uzun zincir moleküller, bir polimer çözeltisinin 260 ° C’ye (500 ° F) ısıtılmasıyla üretildi. Sıvı bir püskürtme memesinden zorlanır ve iplikler bir soğutma banyosu içinde işlenir. Teller ve paraşütler için kumaş yapmak için teller birlikte dokunmuştur.

stok kumaş alanlar
stok kumaş alanlar

İçten içe yanmaz elyaflar, kimyasal yapılarına alev direnci kazandıran malzeme şirketlerin Aramid elyafları, gibi markalarla, alev geçirmez elyaflar üretir. Lifin kendisinin gerçek yapısı yanıcı değildir. Doğal olarak aleve dirençli lifler için koruma, elyafın kendi içine yerleştirilir ve asla aşınamaz veya yıkanamaz durumunda, alevle karşılaşıldığında, aramid elyaf şişer ve kalınlaşır ve ısı kaynağı ile cilt arasında koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu koruyucu bariyer, soğuyuncaya kadar esnek kalır ve kullanıcıya kaç saniye daha koruma kaçınılmazdır.

Stok Kumaş Alanlar. Spot Kumaş. Diğer ana kategori alev geciktirici kumaşlardır. Bu malzemeler aleve dayanıklı kimyasalların uygulanması ile aleve dayanıklı hale getirilir. Lifte kimyasal katkı maddesi veya kumaş üzerinde yapılan muamele, bir miktar alev geciktiriciliği sağlamak için kullanılır. Bir yangın sırasında, kimyasal olarak bağımlı kumaşlar, alevi söndürmek için kimyasal reaksiyona dayanırlar. Bu reaksiyon, ateşin sıcaklığı ve kumaşın ateşe maruz kalma süresi ile tetiklenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın