Stok Kot

Stok Kot. Stretch Kot Nedir?

Stretch kot streç denim kumaştan yapılmış bir kot stili. Stretch denim, kumaşın içine Spandex veya Lycra olarak da bilinen esnek, esnek, sentetik bir elyaf içeren az miktarda denim pamuktan (veya pamuk / polyester karışımı) nispeten yeni bir üründür. Esneme kotları tipik olarak yüzde bir ila üç elastan içerir.

Stok Kot
Stok Kot

Stok Kot. Esnek kot malzemeden yapılmış kotlar, normal kot gibi görünebilir, ancak daha fazla esneklik sağlar ve kullanıcının vücut hareketleriyle “vermek”. Germe kot genellikle kumaşta herhangi bir gerilmeden yapılmış kottan daha form uygundur.

Streç kotlarda herkes iyi görünebilir. Normal kot pantolonlarında olduğu gibi, streç kot kumaş pantolonlar için alışveriş yaparken, vücut şeklinize ve kişisel stilinize uyan bir çift arayın ve gerinim faktörünü de düşünün. Jean ebatları arasındaysanız, çoklu giyimden sonra gevşeyebileceğinden daha küçük ebattaki germe kot satın almak iyi bir fikirdir. Unutmayın, germe kot pantolon size rahatça sığacak şekilde tasarlanmıştır. Şüpheniz olduğunda, oturmayı deneyin. Rahatsizlik olmadan yapabildiğiniz veya dikişleri yakalamayı düşündüğünüz sürece, boyutta iyi olmanız gerekir. Artı boyutta iseniz, sıska bir kot şekillendiren bir vücut için alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Günümüzde markaların çoğu cücük vücuda kot taşıyor.

Stok Kot. Spandex 1959’da icat edilirken, streç kot kumaş yaklaşık 20 yıl sonra ortaya çıkmadı ve çoğu kot üreticisi sadece son yıllarda gerilmeli kot sunmaya başladı.

Jeans markası İngiltere’de anında bir başarıydı ve yakında kot pantolonları kumaş ihraç etti ve gibi şık perakendeciler tarafından satıldı.

Stok Kot
Stok Kot

1980’lerde kadar olan Amerikalı markalar kadınlar için “tasarımcı” streç kot önerdi. Bu çağın streç kot tipik olarak karanlık bir yıkama, sıska ve sıkı oturuyordu ve tasarımcıyı tanımlamak için arka ceplerinde ayırt edici tasarımlar vardı. Bu kot pantolonları için reklam kampanyaları, kostüm tarzının vücutta bilinçli uyumu üzerine odaklanarak, seksi kaldı.

Stok Kot. Bir çift germe denim kumaş kotunda ne kadar gergin görünmeniz kişisel tercihinizdir. Kumaş kumaştaki herhangi bir miktardaki elastan (diğer bir deyişle Spandex), biraz gerginlik kazandıracak ve kotlara normal kot pantolonlara kıyasla daha gövde saran bir siluet verecektir.

Genellikle, önde gelen kot markalarından streç kotların yüzde bir ila üç elastan (esneme malzemesi) olacaktır, ancak Kızı Değil Jeans gibi bazı markalar şimdi vücut şekillendirme kot pantolon stillerinde% 4 Spandex sunmaktadır. Birinci sınıf kalite, orta kalınlıkta bir denim kumaşıyla bir araya geldiğinde, burada farklı streç denim kot pantolonlarından bekleyebileceğinizler var:

% 1 Streç: Biraz esneklik kazandırmak ve kot pantolonların vücudu sarmaktan çok şekil almalarına yardımcı olmak için yeterli gerginlik sağlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın