Stok Gömleklik

Genellikle göz ardı edilen kumaşın son kısmı, kumaşı asıl işlemek için kullanılan üretim prosesi. 2 katlı 200’lü kumaş etkileyici görünür ancak şüpheli bir üretici tarafından düşük kaliteli pamukla yapılmışsa, saygın bir değirmenin yaptığı 1 kat 50’li kumaştan daha iyi ve muhtemelen daha kötüsü yoktur.

Stok Gömleklik.
Stok Gömleklik.

Stok Gömleklik. Gömlek kumaşları, gömlek gömlek kalitesinin ana katkısıdır. Bir gömlek her gün 8 saatten fazla doğrudan cildinize dayanır, bu nedenle mümkün olan en iyi kaliteyi seçmeniz önemlidir.

Gömlek kumaşları veya terziler tarafından “gömleklik” olarak adlandırılan gömlek kumaşları çeşitli doğa ve çeşitli şekillerde uygundur. Pamuk, elbise gömlekleri için en yaygın kumaştır ve çoğu kumaş ismi, dokumanın belirli bir yöntemini belirtmektedir. Bazen kumaşlarla listelenen rakamlar kumaşın yapıldığı ipliğin kalınlığını belirtmektedir; Daha yüksek sayılar daha ince iplik anlamına gelir ve daha ince kumaşlar ve daha yüksek fiyatlar.

Stok Gömleklik. En rahat gömleklik olan Oxford bezi yine de oldukça yumuşak ve rahat. Daha rahat bir kumaş, en doğal şekli düğme-aşağı yaka. Renkli ve desenli Oxford gömleklerinde, sadece bir yönde ilerleyen iplikler boyanırken diğerleri beyaz kalır. Bu, kumaşa kendine özgü dokulu görünüm verir. Oxford da aynı şekilde dokuma ama daha ince iplik ve dolayısıyla daha pürüzsüz ve daha resmi. Royal Oxford daha da ince ve gururla yünlü takım elbise ve pahalı kravat yanında durabilir.

Poplin daha pürüzsüz bir doku taşır ancak aynı ağırlığa sahip, ince bir ipliğin tek yönlü çalışması, kalın bir kalınlık ile birbirine yapışması sonucunu doğuruyor. Yumuşak ve rahattır ve çoğunlukla daha rahat gömleklerde kullanılır. Renkler burada kendilerini evde kolayca buluyor ve özellikle de sportif desenler gerekiyor.

Pamuklu dikiş, şimşir diyagonal örgü, formaliteden ödün vermeden zengin dokulu gömlekler üretir. Yaprak boynuzlu dimi dikişinde, diyagonallerin yönü kumaşa daha fazla derinlik kazandırarak her çeyrek inç kadar ileri ve geri geçer.

Spot Gömleklik.
Spot Gömleklik.

Stok Gömleklik. 80’in kesme noktası Oxford, mükemmel bir iki kat kumaştır. Ayrıca son derece dayanıklıdır, ancak geniş bir bez kumaştan daha fazla dokuya sahiptir (daha ağır bir görünüm).

Kraliyet Oxford kumaşı, daha fazla dokuya sahip (“Royal Oxford” kumaşta dokuma içinde az miktarda beyaz görürsünüz) keskinleştirilmiş oklufordanın dayanıklılığına sahiptir.

50’nin tek katlı dokunmuş Mısır Pamuğu, hafif ve dayanıklı bir pamuklu kumaştır.

Saf pamukların yanı sıra, yukarıdaki tüm kumaşlar pamuk / polyester karışımlarında bulunabilir.

Bunlar daha az pahalıdır ve zengin görünmüyor veya pürüzsüz hissetmiyorsa da çoğu zaman ütülenmeden takılabilirler. Demirsiz% 100 pamuklu gömlekler, doğal liflerin zengin görünümünü sentetik kolaylıkla sunar, ancak iyi olanlar pahalı ve ucuz olanları cildi tahriş eder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın