Spot Saten

Saten üzerinde kesinlikle çamaşır suyu kullanmayın. Satenleri bükmeyin veya sıkmayın. Bunun yerine, kalın, kuru bir havlu üzerine koyun ve aşırı nemi çıkarmak için havluyu satenle sarın. Daha iyi sonuç almak için bir giysi kurutucusu yerine kapalı havada kurumaya başlayın. Saten için güvenli bir leke çıkarma kullanın. Herhangi bir ağartıcı türü içeren bir leke çıkarıcı satın almayın.

Spot Saten
Spot Saten

Bir leke oluştuğunda, leke etikete yöneltilen şekilde hızla muamele edin. Kan lekelerini tedavi etmek için lekeyi derhal soğuk suya batırın ve saten kumaşın ıslanmasına izin verin. Bu lekeyi tamamen kaldırmazsa, daha sonra bir leke çıkarıcı uygulayabilirsiniz. Leke çok hassas ise, kuru temizleme için seçin. Kumaşa herhangi bir leke oturmasına asla izin vermeyin. Onlara hemen davranın veya kalıcı olabilirsiniz.

Saten kumaş uzun süre depolamadan önce, toz, toprak ve lekelerin yaratıkları cezbetmesini önlemek için düzgün bir şekilde yıkanmaları önemlidir. Ayrıca saten kumaşlarınızı tavan arasına veya bodrum katlarına koymayın; Spot Saten. Bu yerler kalıp, küf, böcekler ve diğer tehditlere karşı savunmasız olma eğilimindedir. Evinizde saten kumaş depolaması için en iyi yer serin ve kuru bir odadır. Bir dolap kullanıyorsanız, kalıp büyümesini önlemek için yeterli hava dolaşımı olduğundan emin olun. Kumaşlarınızı daima doğrudan güneş ışığından uzak tutun.

Saten kumaşlarınız keten, pamuk veya muslin torbaları içinde saklanabilir. Depolama için plastik poşetler, sedir sandıkları veya karton kutuları kullanmayın. Mendil ve ahşapta poliüretan köpük, sedir dolapları ve asitlerden oluşan dumanlar, elbiselik kumaşlarınıza zarar verebilir. Asit içermeyen kağıt mendil de kullanılabilir. Mümkünse, kırışıklıkların oluşmasını engellemek için saten kumaşların katlanmadan yerine yuvarlanmasını sağlayın. Kumaşları katlamak tek seçeneğiniz ise, kumaşı çıkarmaya ve kalıcı kırışmayı önlemek için düzenli olarak tekrar katlamaya çalışın.

Spot Saten. Dokuma kumaş veya yuvarlak örme ürünlere göre birincil avantajlar, geniş çalışma genişlikleri, maliyet etkinliği ve çözülme veya çalıştırma zorlukları içerir.

Spot Saten
Spot Saten

Saten dokuma kumaşında, çözgü ve atkı ipliklerinden oluşan karmaşık bir düzenleme vardır; bu da çözgü boyunca veya atkıda uzun şamandıra ipleri sağlar. Uzun şamandıra, ipliğe düşen ışık düz bir örgü gibi dağılmadığı ve parçalanmadığı anlamına gelir.

Yansıtılan ışık genellikle saten adı verilen pürüzsüz, parlak (parlak bir yüzey) oluşturur. Ters taraf her zaman donuk ve parlak değildir. Örgü varyasyonları arasında jakar ve damaskalar bulunur.

Spot Saten. Parlak görünümüyle ünlü Saten, lüks görünümleri ve ipeksi dokunuşları nedeniyle elbiseler ve iç çamaşırlar da dahil olmak üzere giyim üretiminde oldukça popüler olan parlak bir kumaştır. Saten, yastıklar, perdeler veya yatak takımları için kullanıldığında iç görünüm tasarımına göz alıcı bir çözüm de sunar.

Saten, ipekten maliyet açısından etkili bir alternatiftir ve sert yapısından dolayı şekli daha başarılı bir şekilde tutar. En büyük kumaş üreticilerinden biri olan çok geniş bir yelpazede Saten Kumaş stoku bulunduğundan projeniz ne olursa olsun ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın