Spot Penye Kumaş

Pamuklu / spandex tek jarse kumaşlarda patlama mukavemeti, kumaş ağırlığı, kırışma giderme ve pilling direnci oranını Lycra oranını arttırarak önemli ölçüde iyileştirebilir ancak kumaşların hava geçirgenliği ve boyutsal stabilitesi azalır.

Spot Penye Kumaş
Spot Penye Kumaş

Spot Penye Kumaş. Spandex elastomerik bir elyaftır. Oda sıcaklığında orijinal uzunluğunun en az iki katı art arda gerilebilir; Uzayan kuvvet kaldırıldığında, kuvvete hemen yaklaşık orijinal uzunluğuna geri dönerler. Spandex, poliamid veya polyester gibi genel bir terimdir. Lif oluşturan maddenin, en az% 85 bölünmüş poliüretan ( 1 ) içeren sentetik bir polimer zinciri olduğu, insan yapımı bir elyaf tanımlar . Doğal haliyle beyaz veya şeffaftır ve boyanabilir. Spandex liflerindeki polimerler yumuşak ve sert kesitler içerir (Şekil 1). Yumuşak bölümler, çekme kuvveti altında uzanır ve geri çekilir; Hidrojen bağları komşu polimerlerin sert parçaları arasında oluşmaktadır .

Spandex her zaman pamuk, yün, ipek ve keten gibi diğer doğal ve sentetik liflerle harmanlanır. Farklı sayılardaki pazarlarda spandex malzemesinin farklı türleri mevcuttur; bu, farklı eğirilen malzemelerdeki ve kumaş konstrüksiyonundaki her tipin mühendislik kullanımını uygular. Örme endüstrisinde kullanılan spandex yüzdesi, istenilen kumaş gerilmesine ve kumaş özelliklerine bağlıdır.

Spot Penye Kumaş. Bu türden elastikiyet% 60 ila% 300 arasında değiştiği için, elde edilen örme kumaşların nihai özelliğine yansıtılacaktır. Çıplak tip uygularken, her besleyiciye spandex getirebiliriz, buna tam kaplama denir. Yemliklerin farklı yüzdeleri, yarı hazırlama olarak bilinen% 50 oranında bir spandex malzemesi içerebilir. Piyasadaki birçok farklı sayı ve spandex türü vardır.

“Lycra spandex kumaş formülü için tekstil endüstrisine sattıkları ticari adı. Kumaşın türü ve son kullanımı, optimum performans ve esteti sağlamak için gereken Lycra miktarını ve türünü belirler. Lycra ilk uzunluğunun 4-7 katına kadar gerilebilir, ancak gerilim serbest bırakıldıktan sonra orijinal

Spot Penye Kumaş
Spot Penye Kumaş

uzunluğuna geri dönebilir .

Spandex kullanımı, ikinci bir cilt gibi vücuda daha iyi uyan ve özellikle örme kumaşlarda giysinin ömrü boyunca herhangi bir deformasyon olmaksızın iyi bir şekil tutma özelliğine sahip kumaşlarla sonuçlanmıştır . Buna ek olarak, spandex’in olağanüstü özellikleri, düşük nem emilimine ve normal giysilerin güneş ışığına maruz kalmasına ve en yaygın kimyasala karşı dirençli olmasıdır.

Spot Penye Kumaş. Bu seçenekleriniz yoksa ve bir sorun yaşarsanız, makineye dikmeden önce parçalarınızı birbirine yapıştırmak için zaman ayırmanız önerilir. Dikiş makinesinde alışveriş yapıyorsanız, bu seçenekler hakkında satıcıya danışın. Sahip olduğunuz makine için eşit besleme ayağı mevcut olabilir.

Beğendiğiniz ve almak üzereyiz kumaş sen desen sadece örme kumaşlar belirten fark zaman onunla gitmek için. Düşünüyorsanız “bana benzeyen cesaretini kırmayın. : Sizin desen basitçe kumaşlar düşmek iki temel kategoriye bahsediyor dokuma kumaşlar ve dokuma. Bu kategorileri anlamak ve tanımlamak, her türlü dikiş ve uydurma şaşkınlığını önlemek için gereklidir. Sonraki sayfalarda gizemi desen talimatlarından çıkarmak için bu iki temel kumaş türünde ihtiyacınız olan tüm bilgileri alacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın