Spot Panama Kumaş Alan

Pamuk tuval termoplastik değil eriyik değildir. Bununla birlikte, kuru sıcaklığa yaklaşık 300 derecelik sıcaklıklarda maruz kalma, tuval kumaşının kademeli olarak parçalanmasına ve bozulmasına neden olur. Aşırı derecede yüksek ütüleme sıcaklıkları, pamuk tuvalinin kavun atmasına veya sarıya dönüşmesine neden olur .

Spot Panama Kumaş Alan.
Spot Panama Kumaş Alan.

Spot Panama Kumaş Alan. Pamuklu tuval yanıcıdır. Alev alev alması üzerine yanar ve alev çıkarıldığında yanmaya devam eder. Yanan pamuk tuvali yanan kağıt gibi kokuyor ve kabarık, gri kül kalıntısı kalıyor. Pamuğun diğer selüloz elyaftan yanmasıyla ayırt edilmesi mümkün değildir.

Kimyasal reaktivite

Temizlenmiş ve ağartılmış pamuklu tuval yaklaşık yüzde 99 selülozdur. Onun kimyasal reaksiyonları tipik selülozik materyallerdir. Reaksiyonda asidik olan boyalar pamuk tuval kumaşlara uygulanamaz.

Çevresel özellikler

Mikroorganizmalara ve böceklere direnç

Küf, pamuklu tuval kumaş liflerinde, özellikle rutubet, sıcaklık ve karanlık koşullar altında depolanırsa büyür. Bu mantar, pamuk tuval elyafını lekeler ve sonunda onu çürür ve parçalamış olurlar. Kirli, nemli bölgelerde yetişen diğer bakteri ve mantarlar da pamuk tuval kumaşlarını bozabilir veya çürürler .

Spot Panama Kumaş AlanGüveler ve halı böcekleri pamuk tuvaline saldırmaz, fakat gümüşbalığı pamuklu tuval lifini yiyebilir . Ağır kolalı pamuk kanvas kumaş gümüşbalığından zarar görme olasılığı yüksektir.

Çevresel koşullara dayanıklılık

Her ne kadar pamuk kanvas lifi birçok lifleri yapmak daha güneş ışığına daha iyi direnç gösterir, güneşe aşırı maruz zayıflaması ve bozulmasına neden olur pamuklu kumaşlar . Pamuklu kumaşlar başka bir kumaş tabakasıyla astarlanırsa daha uzun sürecek.

Spot Panama Kumaş Alan.
Spot Panama Kumaş Alan.

Yaş, pamuk tuval kumaşlarını ciddi olarak etkilemez ; Bununla birlikte, küfleri önlemek için kumaşların temiz koşullarda ve kuru bölgelerde depolanması önemlidir. Antik pamuklu giysiler, pamuklu çarşaflar ve yaymalar saklamak için özel asit içermeyen kağıt mendil kullanılabilir. Kağıt, kumaşa zarar verebilecek bir asit kalıntısı içerdiğinden, kumaşların sarılması için uzun vadeli depolama için sıradan kağıt kağıdı kullanılmamalıdır.

Spot Panama Kumaş Alan kumaş elyaflar, ıslak olduklarında enine yönde şişer. Dokunmamış veya örülmüş pamuklu kumaşlar, ilk birkaç yıkamada küçülür çünkü yıkama, dokuma veya perdahlama sırasında oluşan gerilimleri bertaraf eder. Bu gerginliklerin gevşemesi kumaş boyutlarında değişikliğe neden olabilir. Pamuklu kumaşlara bu gevşeme büzüşmesini önlemek için özel kaplamalar verilebilir.

Aşınma direnci

Pamuktan yapılan kumaşlar genel olarak düşük aşınma direncine sahiptir. Giysiler, kenar, manşet ve yaka giyilir gösterecektir; Tüm pamuklu saclar, polyester gibi daha aşınmaya dirençli elyaflarla harmanlanmış olanlar kadar dayanıklı olmayacaktır. Bununla birlikte, pamuklu kumaşlar.

Pamuklu kumaş imalatı

Pamuk tuval , dünyanın önde gelen tekstil ürünlerinden biridir. Ayrıca, tek başına ya da birçok harmanla görünüşte sonsuza kadar çeşitli giyim eşyaları, ev eşyaları ve endüstriyel ürünler için kullanılan en çok yönlü özelliklerden biridir.

Pamuk, çeşitli çalıların tohumlarını veya çevreleyen lifli maddedir. Pamuklu elyaf, 3 fit ila 5 fit yükseklikte büyüyen çok gövdeli çalılık bitkilerden elde edilir. Pamuklu elyaf, ahşap ve keten kumaş gibi diğer doğal ürünlerdeki selüloza benzer,% 87-90 selülozdan oluşur. Bununla birlikte, pamuk mineralleri, mumlar ve pektik ürünler gibi çok az miktarda başka madde içerir. Pamuk bitkisini hava şartlarından korumaya hizmet ediyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın