Spot Örme

Aşınma direnci, bir aşındırıcı yüzey numunenin aşınma ve temas alanı dayanıklı lifler giderek artan sayısı, iplik kalınlığı arttıkça artar.

Spot Penye Kumaş
Spot Penye Kumaş

Aşınmaya karşı direnç düşük ağırlık aşındırılacak numune ve aşındırıcı temas ettiği bölgede, çünkü yoğunluğu azaldıkça ve ilmek iplik uzunluğu arttıkça düşer, ve dış zayıflatılmış ve halka içindeki yuvalanabilir bölümlerin uzunluğu artış nedeniyle iplik bağlar ve ağ-yapısı-arası daha fazla olur gevşek.

Spot Örme.  Aşınma serbest ve gerilmiş bir halde (arka kısımlarını, diz, dirsek) örgü değilken, aşınma direnci azalır. dikiş bölgesi etkileri yok edici konsantrasyon neden olmadan dikiş aşınma direnci artar ve en aşınmaya dayanıklı dikişi genişliği artırarak. Yerine iplik kumaş dikiş ipliğinin kullanıldığında biraz kaynak alanı açısından ağ-davranışını iyileştiren, daha yumuşak ve incedir.

Örgü kumaş boncuklanma önemli bir eksikliktir – nedeniyle tek tek elyafların haddelenmiş uçlarının boncuk ağ (iilley) yüzeyinde iplik ilmek kısımlarının gevşek ve açık bir yapının meydana gelmesine, ürünün kötüleşmesi. En önemli ve uzun süreli alkol sentetik liflerden (polyester, poliamid kumaş ) iplik ve içeriklerine, yün ipliğinden ürünler daha az topaklanma ipliğin

Stok Penye Kumaş Alan.
Stok Penye Kumaş Alan.

dayanıklı maddelerin karakterize edilir. Daha kolay tabi havlanma daha fazla ince ve kısa lifler; Donanım iplik ürünleri (bir hav) ‘den; düşük büküm iplik ürünleri (daha az sabit olan filamanlar); daha düşük bir yoğunluğa ve pürüzlü bir yüzeye (sabit ve daha az lif ile) Piling’de sahip olan örgü kumaş önemli ölçüde örme kırpıntıların özel tipinin kullanılması ile azaltılabilir.

Spot Örme. Yorgunluk küçük art arda uygulanan örme neden olduğu, ve kullanım sırasında giysinin hareketlerinden kaynaklanan gerilme yükü örgü yapısının bir gevşemesine neden olmaktadır. , burkulma döngüde şeklini değiştirmek, lifler birbirlerine ve deforme karşı aşındırır. germe ve nadiren bükme Tekrarlanan tamamen forması yok. Yorgunluk geri dönüşü olmayan soylarının birikimi bir işareti, belirli bölgelerde yerlerde tekrarlanan bükülmelere veya kabarmalarının Zamin olmayan ufuk oluşmasına yol açmasıdır. esas olarak örme yorgunluk zaman işaretleri vb elyaf türü ve dokuma yapısına, her devirde gerilme miktarı veya yük gerilme yönüne, döngü sayısına bağlıdır Nedeniyle bunlar örgü dokumak yerlerde yüksek elastik döngüler ve zayıf kontakların filamanlara kolayca boyutuna geri ve yorgunluk birikimi dokularda çok daha yavaştır.

Boyutsal stabilite – örülmüş belli sınırlar boyutu tutabilir ve farklı etkilere şekil yeteneği – büyük ölçüde ağ-yapının elastik özelliklerine bağlıdır. Triko yüksek bir ve iki aks yüklerde uzamaya ve orijinal boyutlarını (şekil stabilitesi) yükleme yeteneği vardır. En ağ örgüleri, hem de dokulu ipliklerden yapılan kombine karakterize.

Spot Örme. Nihai formda örme işlemini sadece örme eşyalar birçok türde eklemek yeteneği her ürüne hammadde tüketimini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda dikişleri miktarını azaltmak (hatta ortadan kaldırmak) için yardımcı olur, sonuçta onların çalışma sırasında ürünlerin şekillenebilirliğinde bir azalmaya neden olan kıvrımlar. Bu da bu nedenle, daha kolay onlar için bakım, bu tür ürünlerin ütülenmesi ihtiyacını azaltır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın