Spot Kumaş

Çok ağır kumaşlar , modern ev makinelerinde (kot kalın, yünlü kumaş, branda) dikmek gerekli değildir. Genellikle makine kot 8 veya hatta 10 katmanları diker söylenir. Ama hiçbir dikiş ve delinmeler söylemek doğru olacaktır. Nispeten ince iğne, bu malzemeler yeterli motor gücüne sahip olmak, birçok makina olabilir.

Spot Kumaş
Spot Kumaş

Spot Kumaş. Ama sadece küçük delmek için, hala, dikiş uzunluğuna malzeme taşımak dokusu içindeki ilmiği sıkın ve bazen dikiş geçişi için kalınlaşma tırmanmak gerekiyor. Herhangi bir modern ev makinelerinde. Bu görevler yapmak mümkün değildir. Bu tür malzemelerin dikiş hızla iğne plakasını, kanca veya iğne çubuğunun yerinden ve diğer benzer sorunlar zarar verebilir, çünkü denemek için değil öneriyoruz.

Çoğu zaman, bir mağaza kumaş seçimi, her biri kendi tercihleri ​​ve duygu yerine dokuların kalitesi ve özellikleri tarafından yönlendirilir. Kumaş giyim gelecekteki detaylar için kendi özellikleri amaç ve yaklaşıma uygun olmalıdır. Doğru kumaş seçmek için, en azından temel onlar nasıl farklı kumaş ne hakkında bilgi ve ne onların temel özellikleri bilmemiz gerekir.

Nasıl kumaş seçmek için?

Spot Kumaş. Ne kumaşlar nelerdir?kumaş satın önce dokunma onu araştırmak gerekir. Malzeme gövdesine hoş nasıl gücünü değerlendirmek için, bir örtü olarak, genişliği ve uzunluğu geçerli olup olmadığı sürecinde, görebilirsiniz. Eğer fırça etrafında bez sarın, bunu ağır veya hafif, yumuşak veya sert, anlayabilir. Kumaş buruşuk olup olmadığını anlamak için, bir elinde bunun küçük bir parça sıkmak olabilir.

Spot Kumaş
Spot Kumaş

Kumaş büzülme karşı olmadığını anlamak için, sadece evde olabilir. Bunu yapmak için, küçük bir kumaş parçası buharlı ütü ile içten dışa ütülenmeli. Büzülme problemi varsa, tüm kumaş ütülemek için en iyisidir.

Kumaş ve özellikleri ana tip

Pamuk kumaşlar doğal pamuktan yapılmış veya yapay ve doğal liflerin bir karışımı ihtiva edilebilir. Bu malzeme vuruş çeşitliliği, ince tül ya da sert olarak yumuşak ve kot veya tente gibi dayanıklı olabilir. Nedeniyle özelliklerine, pamuklu kumaş güzel, iyi yıkanmış ve ütülenmiş, dayanıklı ve aynı zamanda hijyenik olarak, giymek rahattır.

Keten kumaşlar pamuk daha dayanıklıdır, ancak onlar kendi dezavantajlara sahiptir. Saf keten oluşan bir ağ, yüksek mutlaka ezmek esneklik kazandırmak için kimyasal lifler eklenmesini gerektirmektedir edilir. Hijyen, gücü ve keten kumaşların dayanıklılığı onlara çarşaf, kadın ve çocuk giyim imalatında diğer dokularda arasında ilk yerlerden biri işgal yardımcı olur.

Spot Kumaş. İpek kumaşlar yumuşak bir görünüm, mükemmel bir örtü gibi var. Parlak madde konuları ve büküm iç içe yöntemine bağlıdır. O fırçalanmış ve krep-şifon kumaş üzerine nazik ve krep saten ve saten üzerine daha derin ve daha yoğun. İpek de oldukça hijyenik ütülenecek, yıkanır. Bu durumda, kumaşın mukavemeti ve dayanıklılığı yüksek düzeyde kalmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın