Spot Gömleklik

Bir gömlek yakasının amacı, bir erkeğin yüzünü dengelemek ve çerçevelemektir. Bir ceket giyerken gömleğin en gözle görülür kısmı ve yüze yakınlığı nedeniyle gömlek biçimini ve kullanımını belirlemede çok büyük bir rol oynamaktadır. Bu yazıda, sadece gömme yaka ve onun iki ana değişkeni olan nokta ve yayılma hakkında konuşacağız.

Spot Gömleklik.
Spot Gömleklik.

Spot Gömleklik. Nokta yaka illüstrasyon şeması elbise düğmesi yukarı görülen en yaygın yaka şekli nokta yakalı; elbise gömleklerinin% 95 bulundu, yaka noktaları yakından birlikte yaka açısı 60 derece veya daha az olması ile birlikte kesilir. Bu yaka stilinin avantajı, daha uzun, daha yakından ayarlanmış noktaların yüzü uzatan gözü çizme eğiliminde olmasıdır. Ne yazık ki, çoğu raf zıvanası yaka orta zemini arıyor ve bu efektin tam karşılığını alacak kadar küçük bir açı ya da yeterince uzun olmayan bir noktaya sahip değil.

Spot Gömleklik. Yayılmış kestirim yaka diyagramı İkinci tarz yayılmış veya “kesik” yaka. Bu yaka üstü gömlek alanının daha fazlasını ortaya çıkaran, böylece adı “kesip çıkarma” noktalarına sahip; Genellikle bu yakaları 90 dereceden daha büyük açılarla görüyoruz. Orta ve uzun biçimli yüze sahip beyefendi için yay başparmakları mükemmel, zira bunlar, noktanın tam tersini yapıyor ve bir erkeğin özelliklerini yayıyorlar.

Gömlek kumaş

Yaka yanı sıra gömleğin manşetleri, ceket giyildiğinde gömleğin görülebilen parçalarıdır; Bunlar düğme (resmile rasgele) ve Fransızca (resmi) olmak üzere ikiye ayrılır.

Spot Gömleklik. Geçen hafta her insanın bilmesi gereken 9 önemli desen tartıştık. Bugün elbise gömlek kumaşlarını keşfedeceğiz. Bu kumaşlardan bazılarının arasındaki farkı anlamak yalnızca sartiyalizmi esnekleştirmenize yardımcı olmaz, ancak ihtiyaçlarınız için ideal bir elbise gömlek kumaşı bulmanızı sağlar. Aynı zamanda bir takım elbise gömlekleri, pantolonlar , takımlar ve deri ayakkabılar kumaş içeren yeni programımıza da göz atın. Dolapınızı hazırlamak için ihtiyacınız olan her şey. Biz yıkmak önce elbise gömlek kumaşları, büyük bir kumaşı kılan temellerini işaret etmek önemlidir.

Spot Gömleklik.
Spot Gömleklik.

Çekirdeğin belirlenmesi: pamuk, insan yapımı lifler veya ipek mi? İdeal olarak, gömlek kumaşlarının tartışılmaz kralı olduğu için pamuklu sopa kullanmak istersiniz. İyi bir şekilde dokunmuş pamuklu kumaş, bir erkeğin vücuda yakın giyilen bir giysiden istediği tüm özelliklere sahiptir: iyi ısı ve nem iletimi, dayanıklılık, pürüzsüzlük ve ütülenme şeklini alma yeteneği.

Spot Gömleklik. İnsan yapımı elyaflar, diğer taraftan, pamuklu bir gömlekle kumaş aynı rahatlığı sunmuyor; ancak kendi avantajları da var. Genellikle kırışıklıklara ve leke karşı dayanıklıdırlar ve bütçeye uygun kişiler için ideal olabilirler. Son olarak, ipek, genellikle lüks bir kumaş olarak ilişkilendirilir; ipek, yüksek parlaklık ve hafif örtüyü sunar. Bornozlar ve boksörler için şortlar için harika, ancak bir gömlek için de zor değildir. Bakım masrafları yüksektir ve uzun süreli dayanıklılık düşüktür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın