Şifon Kumaş Alımı Yapanlar

Pamuklu kumaşın özellikleri binlerce yıldır erkek giyiminde önemli bir yer tutmaktadır. Dezavantajları ve yere daha ucuz sentetik elyaf kaybetmesine rağmen, pamuk bir adamın gardırobunun büyük bir parçası olmaya devam edecek.

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar.
Şifon Kumaş Alımı Yapanlar.

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar. Pamuklu kumaş, erkek kıyafetinde kalmak için burada – pamuklu giysileriniz için daha uzun bir ömür sağlayacak şekilde bu kumaşı anladığınızdan emin olun. Bununla birlikte, dönüm başına dönüm verimliliği daha düşüktür ve endüstride ölçek ekonomisi yoktur – tüketici için organik pamuk alma maliyeti genellikle bu elyafın fiyatını iki katına çıkarır.

Son 20 yılda doğal renkli pamukların tekrar ortaya çıkmasını gördük. Binlerce yıldır yetiştirilmekle birlikte, şimdi sadece moda evlerinden daha fazla ilgi görüyor, doğal olarak renkli pamuk lifi kırmızı, kahverengi, bej ve yeşil renkte yetiştirilebiliyor. Diğer doğal olarak yetiştirilen renkler geliştirilme aşamasındadır.

% 100 Pamuklu veya Poly Pamuklu Kumaş

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar. İş kıyafetleri alışverişinde tüketicilere geniş bir yelpazede sunuluyor. Kumaşların, stillerin ve farklı üreticilerin kombinasyonu seçimi zorlu hale getirebilir. İş kıyafetleri için daha popüler kumaşlardan ikisi% 100 pamuk ve bir poli-pamuk karışımıdır. Peki en iyi seçim hangisi? Kısacası, bu alıcı aradığı şey bağlıdır.

Peki,% 100 pamuk ve poli-pamuk karışımı kumaşlar arasındaki farklar nelerdir? Başlangıç ​​olarak, bir poli-pamuk karışımı adından da anlaşılacağı gibi, pamuklu ve polyester elyaftan yapılmış bir kumaş. Oran, pamuk% 65 ve en sık% 35 polyester ile değişir. 50/50 karışımları da kolayca bulunur. Karışım hem pamuklu hem de polyester elyafın bir kumaşa avantaj sağlaması için tasarlanmıştır.

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar. Pamuğun avantajları ve dezavantajları nelerdir? % 100 pamuk tamamen hava alabilen bir kumaş olup, sıcak şartlarda aşınması daha soğuk olabilir demektir. Bununla birlikte, kalınlık arttıkça nefes alabilirliği azalır. % 100 pamuk dokumaya bağlı olarak kolayca kopabilir ve yıpranma eğilimindedir. Pamuklu kumaş tuval çok dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı bir kumaştır ancak çok kalın ve ağırdır. Güvenlik açısından, yangın direnci bakımından muamele edilmemiş pamuklu elyaflar, polyester eriyen yerde yanmaya eğilimli olacaktır. Doğal lif olarak,%

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar.
Şifon Kumaş Alımı Yapanlar.

100 pamuklu giysiler de sentetik ürünlerden biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

Polyesterin pamuk kadar avantaj ve dezavantajları vardır. Polyester nefes almıyor ve terleme başladıktan sonra deriye yapışma eğilimi var. Dayanıklılık açısından, polyester daha elastik bir elyaftır ve bu nedenle yırtılmaya karşı dayanıklı olma eğilimindedir. Bununla birlikte, pamuk tuval kadar aşınmaya dirençli olma eğilimi yoktur. Polyester, başarılı bir hasat için doğanın güçlerine bağımlı olmadığından, genellikle% 100 pamuktan oldukça ucuzdur.

Bir poliamitten yapılmış bir kumaş iki elyafın mukavemetlerini birleştirir. Poli pamuklu giysiler nefes alabilir, yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve tuval gibi aşınmaya dirençli kumaşlara dönüştürülebilir. Saf polyester kadar ucuz değilken, poli pamuk harmanları,% 100 pamuktan üretilen kıyaslanabilir kıyafetlerden daha az maliyetli olma eğilimindedir ve daha fazla konfor sağlarlar. Daha önce bahsedilen 65/35 karışım pamuk ve polyester, özellikle fiyat, dayanıklılık ve satın alınabilecek daha geniş bir renk seçimi nedeniyle iş elbiseleri için en popüler ürün. İş giysileri için alışveriş yaparken,% 100 pamuklu ve poliamon pamuk karışımları arasında seçim çoğunlukla çalışma ortamına ve kişisel tercihinize bağlı. Çalışanlar makine çevresinde kapalı alanda çalışırsa, poli pamuğun yırtılma direnci olumlu olabilir. Eser açık havada, özellikle sıcak iklimlerde ise,% 100 pamuklu kumaş daha iyi bir seçim olabilir. Karar vermeden önce, tüm çevresel faktörlerin dikkate alınmasına dikkat edin.

Bu makalenin amacı% 100 pamuk ve poli pamuklu kumaşın farklı kumaş özelliklerine ışık tutmasına yardım etmektir. Giysileriniz için kumaş türünü seçerken daha bilinçli bir karar vermeniz için düşüncelerinizi sizinle paylaşmayı umuyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın