Şifon Kumaş Alımı Yapan

Doğal ipekten yapılan giysilerin ısı ve kuruma özellikleri vardır. Bu kumaş, kendi ağırlığının% 30’una kadar nemi emebilir ve dokunuşa kadar kuru kalır. Kan damarlarında periferik sirkülasyon bozukluğu çeken insanlar için yararlıdır. Bu insanlar daima kolları dondurur, avuç içi ve ayak terleri sık sık.

Şifon Kumaş Alımı Yapan.
Şifon Kumaş Alımı Yapan.

Şifon Kumaş Alımı Yapan. İpek kullanımı, eklem ağrısı, romatizma ve artrite yardımcı olacaktır. Ayrıca, doğal ipeklerin cildin iyileşmesi ve canlandırılmasını desteklediği bilinmektedir. İpek elyafla çalışan kadınların çok hassas bir cilde sahip olması tesadüf değildir. Bütün bu sır, diğer lüks nemlendirici bileşenlerden yedi kat daha fazla nemi tutan bu lüks kumaşta bulunan elyafta yatıyor.

Yün – özel durum için

Yünün sayısız tıbbi özelliği vardır. Hepimiz, yünlü bandajların arka taraftaki radikülit ve ağrıya yardımcı olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, eski günlerde, şifacılardan vücudu boşalttığına inanan sürekli kürk giymeleri tavsiye edilmedi. Ve ondan elbiselerini sadece özel işaretler üzerine koymanız önerilir. İnsanlar, bir kolesterol salınması durumunda bir karın giyerken karnında bir kırmızı yün veya flanş kemer takması gerektiğine inanıyorlardı. Yün giysileri böbrek ve karaciğer hastalıklarında çok faydalıdır. Bu tür rahatsızlıklarla kuzuların yünü en şifalı tedavi olarak kabul edildi. Burun kanaması olan kişilere tavşan ve deve kılından yapılan giysiler yardım edilir. Kaba yünlerin özellikleri pamuklu veya keten kıyafetler üzerine en iyi giyilir.

Şifon Kumaş Alımı Yapan. Bu eşsiz doğal malzemenin yardımıyla atalarımız arpayı tedavi etti. Kırmızı bir yün ipliğini, arpanın bulunduğu tarafın ters tarafındaki bilekte bağladılar.

Şifon Kumaş Alımı Yapan.
Şifon Kumaş Alımı Yapan.

Uzmanlar, hemen hemen her kumaş tipinin yıkama ve nemli ısı maruziyeti sırasında belli bir çekme ile reaksiyona girdiğini belirtti. Aradaki fark sadece bez “oturur”. Keten, kadife ve şapkalı, eğer doğal malzemeler hakkında konuşursak, çoğu büzülme. Ancak, sentetik ve doğal ipekli İtalyan kumaşları , yukarıdaki etkileri daha az korkutucu. Buna ek olarak, büzülme seviyesi sadece dokuların duyarlılığı ile değil, yanlış seçilen yıkama ve ütü sıcaklığı gibi faktörler tarafından etkilenir.

Şifon Kumaş Alımı Yapan. Büzülme sürecinin özü ve mekanizması nedir? Kumaşı yıkarken veya ütülerken, yapısında, liflerin orijinal gerginliğini düzelttiği gibi ipliğin deformasyonu (tersinir ve elastik) gibi bir fenomen bulunur. Şişirken, çok sıcak suda doku iplerinin enine kesiti artar. Bunun sonucunda, ipliklerin, atkıların veya çözgülerin düzleştirilmesi gerçekleşir ve karşı sistemin dişleri deforme olur.

Hangi kumaşların “daha fazla” oturduğu sorusunda önemli bir faktör, kumaş liflerinin türüdür. Başka bir kriter de dişlerin büküm derecesi. Bir düzenlilik vardır: ipliğin bükülmesi ne kadar çok uzarsa. Bunun nedeni, çapındaki artıştan kaynaklanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın