Saten Evde Nasıl Yıkanır?

Saten Evde Nasıl Yıkanır?

Nasıl çalıştığını öğrendikten sonra saten yıkamak kolay bir iştir. Örneğin saten nevresimlerinizin hangi malzemelerden yapıldığına bağlı olarak farklı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu ev ipucunda en önemli şeyleri öğreneceksiniz.

Kilo ile Saten çamaşırlarınızın hangi malzemeden yapıldığına bağlı olarak farklı yıkamanız gerekir. Pamuk sıcak sıcaklıkları iyi tolere ederken, sentetik elyaflardan yapılmış satenlere dikkat etmelisiniz.

Spot Saten iç çamaşırınızın kalitesi özellikle iyi değilse, satın aldıktan sonra ilk yıkamaya dikkat etmelisiniz. Çamaşırları daima aynı renklerde ve doğru sıcaklıkta yıkayın. Düşük kaliteli saten çamaşırlarınızı lekeleyebilir.

 Saten nasıl yıkanır?

Saten kumaş alanlar sadece elle yıkanması tavsiye edilir. Bunu yapmak için 40 dereceye kadar ılık su ve narin kumaşlar için hafif bir deterjan kullanın. Şampuan veya ipek temizleme jeli harikadır.

Giysileri önce 5-10 dakika sabunlu suda bekletin, ardından ovalamadan veya döndürmeden durulayın. Bundan sonra, sabun tamamen yıkanana kadar şeyler birkaç kez soğuk suda durulanır.

Paça Saten şeyler şiddetle ovuşturulmamalı, sıkılmamalı ve sıkılmamalı, bükülmemelidir! Bu, malzemenin kalitesinde bozulmaya, kurtulması çok zor olan güçlü kıvrımların ve kırışıklıkların oluşumuna yol açacaktır. Yıkama için, sarı iz ve leke bıraktıkları için sıradan granül tozları kullanmayın.

BU ARADA TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN BEN ALIYORUM… 0536 336 43 43

Saten Abiye Elbise,Uzun Abiye elbiseler,Saten kumaş abiye,Saten kumaş Elbise modelleri,Abiye Elbise Modelleri 2021,saten Elbise,Düğün Kıyafetleri bayan,saten kumaş kim alır,saten kumaş alanlar nerede,kumaş alan nerede bulunur,kumaş alımı yapanlar nerde,

Etiket izin verirse saten ürünlerinizi makinede yıkayabilirsiniz. Bunu yapmak için, 40 dereceye kadar sıcaklıkta ve kesinlikle dönmeden hassas bir mod seçin. Yıkamak için ipek veya narin kumaşlar için hafif bir sıvı deterjan kullanmak daha iyidir. Bunlar çeşitli jeller, sıvı tozlar ve şampuanlar olabilir.

Elde veya makinede yıkandıktan sonra, sabun izleri ve izleri kalmaması için kumaşı bol miktarda soğuk suyla iyice durulamak önemlidir. Ürünlerin parlaklığını korumak için son durulama sırasında suya biraz sirke ekleyin. Kumaşa yumuşaklık katmak için yumuşatıcı ekleyin.

Lekeler ve parlaklık nasıl çıkarılır/KİLO İLE ŞAVALIK KUMAŞ

Ana yıkamadan önce lekeler ve parlak alanlar çıkarılır. İşlemlerden sonra ürünler yukarıda önerilen yöntem kullanılarak iyice durulanır ve yıkanır;

Kumaş alanlar. Yeni bir leke, yumuşak bir bezle sade su ile çıkarılabilir. Kirli alanı ovalamadan nazikçe kurulayın, aksi takdirde kir veya yağ malzemenin liflerine daha fazla emilecektir;

Yağlı lekeler önce nemli bir bezle silinir, ardından mısır veya buğday unu ile kaplanır ve bir saat bekletilir. Bundan sonra, tozun geri kalanı yumuşak kıllı bir fırça ile fırçalanır;

Parlak lekeler ve demir izleri %9 sirke ile etkili bir şekilde çıkarılabilir. Bunu yapmak için gazlı bezi ürünle doyurun, sıkın ve sorunlu bölgeye koyun. Ardından, ütünün tabanına hafifçe dokunarak alanı buharlayın. Bu prosedür malzemeye prezentabl bir görünüm kazandıracaktır.

Saten kumaş nasıl ütülenir ve saklanır

Spot Sateni içten dışa nemli gazlı bez, özel bir ütü örtüsü veya kalın bir bezle ütülemeniz gerekir. Malzeme hafif nemli olmalı ve ütünün ısıtma sıcaklığı 140-150 derecedir (orta ütüleme modu).

Ütü ile sadece temiz bir tabanla, yanık alanlar ve lekeler olmadan ütüleyebilirsiniz! Ütünün leke bırakabileceğinden korkuyorsanız, ürünün altına dolgu polyesteri dışında keçe veya diğer kalın kumaşları yerleştirin.

Sateni köşeden ütülemeye başlarlar ve tek bir yerde uzun süre durmadan bir ütü ile malzeme üzerinde dikkatlice yönlendirirler. Ütüyü giysilerin yüzeyine sıkıca bastırmayın, kumaş üzerinde yumuşak bir şekilde kayın. Ütüledikten sonra kıyafetleri birkaç dakika oda sıcaklığında bir askıda bırakın. Ancak o zaman dolaba koyun veya giyin.

Saten Abiye Elbise.

Saten Kumaş Alanlar ısıtma cihazlarının yanında buruşmuş halde saklanmamalıdır. Saten giysiler bir askıya asılır ve kapakları kapalı olarak dolaba koyulur. Gerekirse, kumaş veya polietilenden yapılmış özel bir kapak veya kasa kullanabilirsiniz.

Spot Saten yataklar bir karton kutuya veya hava geçirmez bir kaba yerleştirilir veya gazlı bez veya beyaz kağıda sarılır. Çamaşırları serin ve karanlık bir yerde saklayın.

Ek İpuçları ve Tavsiyeler

 1. Saten çamaşırlar elde veya çamaşır makinenizin hassas döngüsünde yıkanmalıdır.
 2. Güzel yumuşak bir deterjanla birlikte soğuk su kullanın.
 3. Elde yıkarken, ürünü yaklaşık 3 ila 5 dakika köpüklü suda bekletin. Köpüğü giysilerden nazikçe sıkın.
 4. Soğuk veya soğuk suyla iyice durulayın.
 5. Şeklini kaybetmesine neden olacağından saten giysilerinizi SIKMAYIN veya BÜKMEYİN.
 6. Saten ürünleri kurutucuya yerleştirmekten kaçının. Bunun yerine, ürünü temiz, kuru bir havlunun üzerine düz bir şekilde koyun ve havluyu jöle şeklinde yuvarlayın ve fazla suyu sıkmak için basınç uygulayın. Ruloyu açın, öğeyi çıkarın ve güneşten veya aşırı ısıdan uzakta havayla kurutmayı bitirmek için başka bir temiz, kuru havlu üzerine düz bir şekilde koyun.
 7. Saten çamaşırlar orta/hafif ayarda, buharsız ütülenmelidir. Öğeleri içten dışa hızlı hareketlerle ütüleyin, ütünün herhangi bir noktada çok uzun süre kalmasına asla izin vermeyin.
 8. Saten ürünleri ASLA sıcak suda yıkamayın. Sıcak suyla yıkama, saten ürünlerinizi %10 ila %20 arasında küçültebilir.
 9. Saten yataklar, serin ve karanlık bir yere yerleştirilmiş hava geçirmez bir kapta saklanmalıdır.
 10. Son derece hassas saten, hasar görmemesi için yalnızca kuru temizlemeye tabi tutulmalıdır.
 11. Kilo ile parça kumaş satanlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın